Помер патріарх радянської космонавтики Борис Черток

Модератори: Global Moderators, News

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7841
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Помер патріарх радянської космонавтики Борис Черток

Повідомлення Oleh Nemchinov » 14 грудня 2011 14:24

Соратник Сергія Корольова, видатний учений-конструктор Борис Черток не дожив кілька місяців до свого 100-річчя.
Зображення
Борис Черток не дожив кількох місяців до свого 100-річчя
У Москві помер легендарний російський конструктор ракетної техніки Борис Черток, соратник Сергія Корольова. Йому було 99 років.
"Вранці 14 грудня помер видатний діяч, патріарх російської космонавтики, лауреат Ленінської премії Борис Черток", - повідомила секретар академічних читань з космонавтики, відомих як "Королівські читання", Алла Медведєва.

Черток багато років керував підготовкою та проведенням "Королівських читань".

Про дату та місце похорон буде оголошено згодом.

1 березня 2012 академіку виповнилося би 100 років. Він народився в 1912-му в місті Лодзь Російської імперії (територія сучасної Польщі).

У 1930-му почав працювати електромонтером на авіаційному заводі №22 в Москві, що випускав важкі бомбардувальники. У серпні 1938 року обійняв посаду начальника конструкторської бригади "спецобладнання і озброєння літаків" на тому ж заводі.

У 1940 році Черток закінчив Московський енергетичний інститут. Брав участь у Великій вітчизняній війні і 2травня 1945 року в званні майора розписався на Рейхстазі.

Після війни в радянській окупаційній зоні на території Німеччини Черток організував інститут "Рабе", який займався вивченням і розвитком техніки управління балістичними ракетами дальньої дії. На базі інституту в 1946 році був створений новий інститут - "Нордхаузен", головним директором якого був призначений Сергій Корольов.

Вся науково-інженерна діяльність Чертока з цього часу пов'язана з розробкою і створенням систем для управління ракетами і космічними апаратами. Він створив школу, яка до теперішнього часу визначає наукові напрями і рівень російської техніки пілотованих космічних польотів.

http://tsn.ua/svit/pomer-patriarh-radya ... ertok.html
Прийшла повістка - іди служити!
 

Повернутись до Новини

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей