Вбивця Ніла Хасевича прийшов на парад в Рівному

Модератори: Global Moderators, News

галичанин-скоморох
Member
Member

Re: Вбивця Ніла Хасевича прийшов на парад в Рівному

Повідомлення галичанин-скоморох » 30 травня 2013 23:15

кювернат Ювяшжт написав:галичанин-скоморох в мене враження, що Ви просто знущаєтеся з усіх, хто вступає з Вами у полеміку

На жаль, в мене склалося те ж враження про два Ваших попередніх пости в цій темі, хоча в полеміку з Вами я і не вступав.
Я помилився?
Тоді жду Ваших відповідей на мій пост від 30 травня 2013 00:03.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 31 травня 2013 10:52

галичанин-скоморох написав:хоча в полеміку з Вами я і не вступав

До Ваших запитань до мене я теж нічого Вам особисто не писав, тому давайте завершимо розмову, ніби і не починали.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 31 травня 2013 23:07

кювернат Ювяшжт написав:До Ваших запитань до мене я теж нічого Вам особисто не писав

кювернат Ювяшжт написав:завершимо розмову, ніби і не починали.

Я завершив розмову з Вами- ніби і не починав.

Особисте питання по темі ПСВ?ПВЗ? можна задати?

борменталь
Member
Member

Повідомлення борменталь » 31 травня 2013 23:56

Вінничани так швидко(за одне покоління) втратили пам'ять?
Принаймі та частина Хмельниччини, яку я вважаю Батьківщиною- нічого не забула.
Що робили з ними в 20-30-40 і що вони(ті, хто в 44-54 був у військах НКВД, МВД, МГБ в Західній Україні)- робили тут.
НЕ ЗНАЛИ і НЕ ГОВОРИЛИ- дуже різні речі.

проблема в іншому-як ці нещасні селяни все це сприймали. чи сприймали вони це все через етнічну призму? згадайте і тих селян,яких брали до лав армії УНР десь на цих теренах а вони ,взявши чоботи і рушницю, зникали замість того щоб бронити Неньку. я ж нічого не вигадую. це було масове явище.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 01 червня 2013 00:10

галичанин-скоморох написав:AppS написав:При якій це моїй допомозі?
AppS написав:Про РСЧА-МГБ тд для мене тема темна, бо я не цікавився.
Тим не менше- Ви беретеся судити і переконувати.

AppS написав:про що спілкуються люди в приміських електричках
В такого роду спілкуваннях- пояснюю свою точку зору(якщо вона цікавить співбесідників). І відстоюю її.

AppS написав:міфи, яким вони вірять і згідно яким вони до цього часу голосують
Якщо про це заходить мова- так само.Тобто- «достатньо подивитись»- недостатньо для мене.Ви ж – «над схваткою», якщо я правильно Вас зрозумів.

Нічого крім цього.
Єдине, що можу уточнити- н м.д. Ви збираєте інформацію для своїх досліджень, я- щоб розібратися самому. Особливо це стосується війни і післявоєння.

AppS написав:є такі, що зараз заднім числом щось там визнають, що десь щось було не так, але це все дається зовсім не як "нарешті можна говорити", а скоріше як наслідок "вже можна вільно думати і говорити і за це наче нічого не буде"

Ключ "зараз".
Для мене це виглядає так-
В 60-і найкраще розказували самі "дійові особи"- ті, хто відновлював радянську владу в післявоєння. По крихтах, мимоходом, в відповідній обстановці, але розказували.
В 70-і ті, хто воював- теж почали розповідати.
В 80-і вже і я міг при певних умовах щось запитати і почути відповідь не ухильну. Від репресованих, від фронтовиків і пенсіонерів з органів, переселенців, навіть деколи від (!) рад. і парт працівників- діючих і пенсіонерів.
Найкраще розповідали на початку 90-х - прорвало. І на уточнювальні питання відповідали чітко(хто мав що відповісти по суті). Легенди розшифровувалися легко.
В 2000 вже треба було прислухатися- пригадує, чи начитався. Але розпізнавалося теж в основному без проблем.
Десь на межі 2010 знову настав злам. Розповідають правдоподібно, з фактами, ілюстраціями. Як тільки виймаю диктофон- відключка повна! " Ніяких фото, ніякого звуку!" " Ви ж правду розповідали!" "Не буду!". Не всі, але кожний третій.
Притому ще і пам'ять вже уривчаста в більшості. От і виходить, що три чверті і більше того, що розповідають зараз- суміш дійсного і присвоєного.
Найцікавіше- це коли можна порівняти, що розповідала та ж людина в 90-і і тепер.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 червня 2013 00:23

борменталь написав:чи сприймали вони це все через етнічну призму?

""А, може, дустом попробувати?""( Ви не одержали своєї порції?).
Тільки відбився від окулярів!
При чому тут етнічна призма(призма міняє місцями верх і низ або ліве і праве або і те і те або розкладає на кольори спектра або поляризує)?
Візьміть ВСІХ- останні 4 покоління, незалежно від того, що робили, кому симпатизували, куди йшли самі чи іх брали, з ким, за що і проти кого воювали, звідки і куди тікали, чому тікали, що вони робили потім і що з ними робили, що з цього розповіли дітям і внукам, а ті- своїм, додавши своє пережите. Незалежно від соцстану і походження, ступеня ієрархії, професії, ступеня освіченості чи затурканості.
А тоді робіть висновок- як залежить пам’ять про те, що було(своя і предків) і інтерпретація того, що було, в жителів України.

борменталь написав:згадайте і тих селян,яких брали до лав армії УНР десь на цих теренах

А принагідно (коли вже все розкладете по поличках) – виясніть, чи залежить пам’ять чи безпам’ятство від перебування в Болгарії, на Бородінському полі, кражі чобіт чи рушниці.
Чи, може є набагато вагоміші фактори?

До речі- 26 травня 2013 00:34 я попросив ВАС уточнити три Ваших набори слів, незрозумілі для мене. Уточнення буде?

борменталь
Member
Member

Повідомлення борменталь » 02 червня 2013 14:05

пам’ять чи безпам’ятство про що саме? про те що тяжко було нам,простим гречкосіям чи про те що прийшли на нашу землю ,,московсько-більшовицькі ,, карателі :)

я згадую свою бабусю ,в якійсь значній мірі ті жахіття які вона пережила-це також результат поразки УНР і т.п -потім була колективізація ,голод і смерть рідних і так далі. І це якось зміцнило її українську позицію? Ну так,вона знала хоч і була неписьменна,що є такі ,,руські,, або ,,кацапи,, ,кацапські села , і т.д. Чи сприймала вона свої особисті нещастя як результат вторгнення цих самих ,,кацапів,, в 1918-20 р.? :D Чи в її свідомості все це було якось повязано? Ні про які визвольні змагання вона не чула,Бандера для неї це просто будь-який чувак з західної України ,про реального С.Бандеру вона не знала нічого і не чула хто це такий . :D
Зате все життя любила Сталіна як симпатичного мужчину(а також Брежнева ,якого просто кохала за його брови)а голод 1933 тлумачила тим що вредітелі свідомо топили хліб в морі, але Сталін цю змову розкрив! -і голод припинився! і це реально її розмови,які я памятаю! Я ж нічого не вигадую. Так це ще бабуся з більш-менш чіткою національною ідентифікацією,принаймні вона знає що вона не ,,кацапка,, (хоча не знає хто вона сама) ..
Звичайно,коли червоні війська ввійшли в Зах.Україну,вони зустріли там дещо інший типаж ,ніж мою бабусю-так історично склалося. Тобто там люди вже мали біль-менш чітку нац.свідомість,яку вони вже мали в кінці 19 ст. Австро-Угорська монархія цю свідомість навіть дещо підтримувала щоб мати противагу в разі чого полякам. тому там дійсно відбувся сплав соціального і національного -тобто боротьба з колгоспами,НКВД і т.д йшла саме під національно-визвольними гаслами.
А перед цим була війна з поляками,яка йшла під чіткими національними гаслами ,що додатково значно зміцнило самосвідомість зах.українців. тобто це не була боротьба з ,,денікінцями,, чи ,,краснопузими,, яку вели українці з махновських регіонів наприклад ..які не доросли і не могли дорости до того,щоб вести боротьбу з ,,червоною та білою Москвою,з Денікіним та Троцьким ,, :) хоча навіть там був прихований націоналіст.заряд

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 червня 2013 23:33

"Я йому про образи...."
борменталь написав:пам’ять чи безпам’ятство про що саме?

Не думав, що це моє речення настільки довге, що, доки прийдеш до кінця, забудеш початок!
Перша частина-
"Візьміть ВСІХ- останні 4 покоління, незалежно від того, що робили, кому симпатизували, куди йшли самі чи іх брали, з ким, за що і проти кого воювали, звідки і куди тікали, чому тікали, що вони робили потім і що з ними робили,"
І уточнення- наступне, коротше речення-
"Незалежно від соцстану і походження, ступеня ієрархії, професії, ступеня освіченості чи затурканості."
Друга-
"...що з цього розповіли дітям і внукам, а ті- своїм, додавши своє пережите."

Я ж навіть не натякаю на "простих гречкосіїв", "московсько-більшовицьких карателів", "українську позицію", "бандеру і реального С.Бандеру", "національну ідентифікацію", "біль-менш чітку нац.свідомість", "сплав соціального і національного", "прихований націоналіст.заряд".
До чого тоді воно?
Воістину, правий був покійний викладач історії КПРС, який тлумачив нам- "Вища освіта дає дві речі. Перша- вміння говорити ні про що ні на секунду не замовкнувши і нічого не сказавши. .....".

Якщо я правильно зрозумів Вас, у Вашої бабусі(Царство їй небесне!) було не вельми безхмарне і безтурботне життя. І пояснювала причини вона типово для її категорії(неписьменної селянки з глибинки).
Але у Вас було 8 пра-, ще 3 бабусі і дідусі, двоє батьків. Що знаєте Ви про їхнє життя? Що вони пам’ятали, про що забули, що передали Вам- безпосередньо, через батьків? І як пояснювали причини?

борменталь написав:бабуся з більш-менш чіткою національною ідентифікацією,принаймні вона знає що вона не ,,кацапка,, (хоча не знає хто вона сама)

Одна моя добра знайома- внучка поляка, чукчі, українця і білоруски- теж знає, що вона "не москалька".

Ескіз з дійсності про пам'ять, знання і усвідомлення.
Я був випадковим свідком розмови пенсіонерки-переселенки з-під Дуклі(лемки) з пенсіонером- ст.л-том міліції(півгрузин-півросіянин).
Суть- осени 1945 року сім’я переселенців(мати і дочка) приїхала в село. Хати напіврозвалена. Поле порожнє. Вагон з худобою, харчами, реманентом і насінням щез на ст.Золочів. Райвиконком виділяє сім’ї 3цнт. зерна-посіяти поле і на зиму. Через день це зерно забирає дільничний оперуповноважений- лишки. Голова сільради(українець з Черкас) радить- нікуди не йти, зерно повернуть.
Через місяць мати пішла в район, де їй пояснили, що ніхто й ніколи в неї нічого не забирав, хіба що бандерівці. А лишки вона здала добровільно.
Сім’я пережила до жнив на прошеному.
В 89 вони зустрілися- дочка і міліціонер. Бійки не було, прокльонів теж. Для мене найсуттєвішою була відповідь на питання, чи розумів він, що робить. Відповів- розумів, але це була його робота. А голова сільради- я зустрічався з ним пізніше- пояснив аналогічно- розумів, але інакше б не вижив.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 17 червня 2013 20:01

Хто знає, де в Києві можна придбати "Ніл Хасевич.Воїн. Митець. Легенда." дешевше 122 грн?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 вересня 2016 23:03

РІВНЕНСЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ ПОЗОВ КОЛИШНЬОГО ПОЛКОВНИКА КГБ Б.СТЕКЛЯРА БЕЗ РОЗГЛЯДУ

http://www.memory.gov.ua/news/rivnenski ... -rozglyadu

25 серпня в Рівненському окружному адміністративному суді відбувся розгляд справи Бориса Стекляра до Управління СБУ в Рівненській області. У своєму позові колишній полковник КГБ Б.Стекляр всупереч Закону України “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років” просив суд зобов’язати Управління СБУ в Рівненській області не надавати його особову справу №2095 для ознайомлення. На саме засідання позивач не з’явився, проте звернувся до суду із заявою залишити його справу без розгляду

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 13 березня 2017 09:34

http://zbruc.eu/node/63352

Оприлюднено документи, котрі підтверджують причетність 94-річного каґебіста до вбивства Ніла Хасевича.

стекляр1.jpg

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 19 березня 2017 15:12

https://zbruc.eu/node/63582

Вбивцю Ніла Хасевича покличуть до суду
steklyar3.jpg

sokyrnyk
Member
Member

Повідомлення sokyrnyk » 19 березня 2017 16:39

галичанин-скоморох написав:https://zbruc.eu/node/63582

Вбивцю Ніла Хасевича покличуть до суду
steklyar3.jpg

Тому ми хочемо згідно з чинним законодавством провести розслідування та судовий процес над ним

Хай вже й Батия судять тоді, з Яремою Вишневецьким на пару.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 19 березня 2017 17:13

sokyrnyk написав:Хай вже й Батия судять тоді, з Яремою Вишневецьким на пару.

А вони що, теж розгулювали на "парадах перемоги" у Рівному?
А потім судилися на тему "довічно секретних папочок"?

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 28 березня 2017 13:19

http://ksi.kresy.info.pl/index.php/aktu ... -z-oun-upa

mabyckarany.jpg

Тиждень рид-онлі за порушення п. 2.2.2 Правил Форуму

Поперед.Далі

Повернутись до Новини

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей