Вбивця Ніла Хасевича прийшов на парад в Рівному

Модератори: Global Moderators, News

галичанин-скоморох
Member
Member

Re: Вбивця Ніла Хасевича прийшов на парад в Рівному

Повідомлення галичанин-скоморох » 24 травня 2013 00:04

sokyrnyk написав:Бачу, спроба не вдалася, світлофільтр працює.

ЕВРІКА! Вірніше- здається зрозумів!
Ви хочете одягнути мені окуляри "нової історичної спільності людей- радянського народу"?
Так, мене виховували жовтенятська, піонерська, комсомольська та партійна організації, школа, інститут, знову школа(вчителював),армія.
Але- місце авторитетів і зразків займали не вони. Тато, мама, родичі, односельчани і т. д.. Реальність довкола мене.
В цій "новій історичній спільності....." в класичній тріаді я був рабом(спробу вирватися хоча б на низи еліти заблокував РК КПУ).

sokyrnyk написав:радянське суспільство

Це хто?
Еліта? Стража? Раби?
Що проголошувала еліта, що вона при цьому думала і що робила(реально і декларовано)- дуже різні речі.
Стража- те ж.
Раби?
Вони нічого не проголошували.
Що робили декларовано- безсмертний подвиг, боротьба за мир, відбудова, побудова соціалізму, потім комунізму(додайте, що пропустив).
Реально- жили, вірніше виживали.
А от по тому, ЩО вони думали- єдності не було і не могло бути.
То які окуляри мені одягнути?

sokyrnyk написав:в темі є подібні думки

Так я ж не тема?

sokyrnyk написав:Це мабуть вже до теми рогулі та політика.

З якої радості? Ми обмінюємося думками якраз за цією темою.

sokyrnyk написав:Стосовно розуміння вами моєї в цьому питанні - є в мене великі сумніви.

Це не Ваша. Це Ваше резюме опрацьованої Вами літератури на цю тему.

sokyrnyk написав:Спробуйте зрозуміти, виходячи з обставин того часу

Ми ж про це говоримо від 11 травня.
В моїх постах- МОЯ точка зору.
Чию я повинен прийняти?

sokyrnyk написав:Це ви знаєте, що то шлях карателя,

І він знав. Від самого початку.

sokyrnyk написав:радянське суспільство явно мало інші оцінки

sokyrnyk написав:формувався ж в радянському

Дивіться початок. Хто мав інші оцінки? Хто його формував?

sokyrnyk написав:Трохи не зрозумів

Все Ви прекрасно зрозуміли.
"Україна(правонаступник УРСР)"- мала би спочатку почистити(по вказаних моделях, чи "гуманізованих") якраз тих, хто проявився "з націоналістичною ідеологією", а далі- пенсії, ордени і т.п.
"Україна (не-правонаступник)"- провести люстрацію. З відповідними висновками. А далі- кожному своє.

Саме так я і спитав-
Що би чекало Стекляра, якби Україна(правонаступник УРСР), яка змінила прапор, герб, гімн, ідеологію(хоча б частково), НЕ ЗМІНИЛА форми і методи "виховної роботи"?

sokyrnyk
Member
Member

Повідомлення sokyrnyk » 24 травня 2013 09:00

галичанин-скоморох написав:
sokyrnyk написав:Бачу, спроба не вдалася, світлофільтр працює.

Ви хочете одягнути мені окуляри "нової історичної спільності людей- радянського народу"?

Не зрозуміли. Події і діяння варто оцінювати виходячи з тогочасних обставин - при цьому спробувавши відсторонитися від своїх сьогоденних симпатій. Всього навсього це я і намагаюся вам запропонувати. Ви ж сприймаєте все якось полярно - чи то синьо-жовто чи то червоно. Ви мабуть плутаєте принцип історизму з принципом партійності.

sokyrnyk написав:радянське суспільство

галичанин-скоморох написав: Це хто?
Еліта? Стража? Раби?
То які окуляри мені одягнути?

Це населення Союзу, яке зазнавало постійної ідеологічної обробки. Стосовно успіху цієї обробки - мабудь знаєте суспільну думку "рабів" з Росії та Південо-Східної України стосовно діяльності націоналістичного підпілля.
Оп*ять 25. Вже надоїло одну й ту саму думку пропагувати - ЗНІМІТЬ ВСІ ОКУЛЯРИ. І оцінюйте все в обставинах того часу і тих суспільних умов.

sokyrnyk написав:Спробуйте зрозуміти, виходячи з обставин того часу

галичанин-скоморох написав:Ми ж про це говоримо від 11 травня.
В моїх постах- МОЯ точка зору.
Чию я повинен прийняти?

Залишайтесь при своїй. Але при цьому спробуйте зрозуміти і інших. І спробуйте оцінити події з їх позицій.

sokyrnyk написав:Це ви знаєте, що то шлях карателя,

галичанин-скоморох написав:І він знав. Від самого початку.

Звідки?! Стекляра "Пласт" чи комсомол виховував? І зараз пів України про те не здогадується, зате Стекляр повинен був з якогось дива знати що він не з україно-німецькими націоналістами бореться, які є притому запроданцями всіх на світі імпериалістичних розвідок і прочая, прочая, прочая; а з визвольним рухом.

sokyrnyk написав:Трохи не зрозумів

Все Ви прекрасно зрозуміли.
"Україна(правонаступник УРСР)"- мала би спочатку почистити(по вказаних моделях, чи "гуманізованих") якраз тих, хто проявився "з націоналістичною ідеологією", а далі- пенсії, ордени і т.п.
"Україна (не-правонаступник)"- провести люстрацію. З відповідними висновками. А далі- кожному своє.

Саме так я і спитав-
Що би чекало Стекляра, якби Україна(правонаступник УРСР), яка змінила прапор, герб, гімн, ідеологію(хоча б частково), НЕ ЗМІНИЛА форми і методи "виховної роботи"?[/quote]

Тепер зрозумів. Для вас, здається, не може не існувати нетоталітарного погляду. Лишень потрібно замінити червоні галстуки на синьо-жовті, пам*ятники Леніним на Шевченка/Бандеру, а ворогів народу - з буржуазних націоналістів на прихільників КПРС - і сидіти, перебуваючи у всеобщему благодєнствіі, "ко всєм жидомасонам іспитивая злобу і ненависть". Я так зрозумів, іншого шляху чомусь нам не дано, за вашою версією.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 24 травня 2013 09:31

Це ви знаєте, що то шлях карателя,

І він знав. Від самого початку.

Маючи досвід спілкування з ветеранами (не МГБ, а просто РСЧА), які перебували в середині-другій половині 1940х в західних областях України, можу впевнено сказати, що в кращому випадку буде визнання, що можливо ті інші теж мали право на свою правду, а вони самі були солдатами, - "в нас стріляли і ми стріляли"(цитата). В гіршому випадку "вибивали нацистів з їх бункерів" (майже дослівно одного зі східних областей).

Люди до старості пам’ятали віршики про "одинадцать республик, одинадцать сестрёр", які вивчили в довоєнних школах-семилітках, а Ви про якісь "знав, що був карателем".
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

борменталь
Member
Member

Повідомлення борменталь » 24 травня 2013 15:55

Так, мене виховували жовтенятська, піонерська, комсомольська та партійна організації, школа, інститут, знову школа(вчителював),армія.
Але- місце авторитетів і зразків займали не вони. Тато, мама, родичі, односельчани і т. д.. Реальність довкола мене.
В цій "новій історичній спільності....." в класичній тріаді я був рабом(спробу вирватися хоча б на низи еліти заблокував РК КПУ).

Так,але Ви галичанин і не забувайте про це. По перше ,Вас не інтегрували від 17-18 ст. в державний організм рос.імперії. Ваші предки не воювали в 1812 р. під Бородіно,а в 1878 в Болгарії :) Не вчилися сотнями і тисячами в імперських вишах,як військових,так і не військових. нп. на слобожанщині козацтво як клас існувало до 1917 р.(!). Дітей своїх віддавали до військових вишів в москві і петербурга або хто бідніше то деінде. так чи легко було всим цим людям раптом усвідомити себе українцями? :?: а червона імперія багато в чому типологічно наслідувала стару ..тобто справа навіть не в пресловутому Совку :)

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 25 травня 2013 01:24

sokyrnyk написав:Не зрозуміли.

Зрозумів! І правильно зрозумів!

sokyrnyk написав:Події і діяння варто оцінювати виходячи з тогочасних обставин

Саме так. З тогочасних обставин, а не з тодішнього агітпропу чи теперішніх вкрай поляризованих або заумних спроб аналізу.

sokyrnyk написав:при цьому спробувавши відсторонитися від своїх сьогоденних симпатій.

sokyrnyk написав:Ви ж сприймаєте все якось полярно - чи то синьо-жовто чи то червоно.

Судячи з Вашого "розуміння" моїх відповідей- Ви їх не знаєте і не можете взнати.От і кидаєтеся в крайності- красите в різні кольори.
А от права на власний життєвий досвід Ви мені не даєте. І на точку зору-теж.

sokyrnyk написав:Ви мабуть плутаєте принцип історизму з принципом партійності.

Скоріш за все- Ви плутаєте мене з студентом, який на екзамені пробує відповісти на питання не по підручнику, написаному Вами. З таким я стикався.

sokyrnyk написав:Це населення Союзу, яке зазнавало постійної ідеологічної обробки

Я вже питав- хто саме?

sokyrnyk написав:Оп*ять 25. Вже надоїло одну й ту саму думку пропагувати - ЗНІМІТЬ ВСІ ОКУЛЯРИ. І оцінюйте все в обставинах того часу і тих суспільних умов.

Знов за рибу гроші!
Я так і оцінюю- В ОБСТАВИНАХ ТОГО ЧАСУ, а не в трактуванні з ВАШОГО ПІДРУЧНИКА.

sokyrnyk написав:Залишайтесь при своїй.

Дякую. Я це і роблю.

sokyrnyk написав:Але при цьому спробуйте зрозуміти і інших.І спробуйте оцінити події з їх позицій.

Зрозумів і вважаю Вашу точку зору принаймі притягнутою за вуха- про це і повторюю весь час.

sokyrnyk написав:Стекляра "Пласт" чи комсомол виховував?

Все довкола нього- не перебільшуйте роль КСМ.
І з "націоналістами" він розібрався не гірше Вас.

sokyrnyk написав:Для вас, здається, не може не існувати нетоталітарного погляду. Лишень потрібно замінити червоні галстуки на синьо-жовті, пам*ятники Леніним на Шевченка/Бандеру, а ворогів народу - з буржуазних націоналістів на прихільників КПРС - і сидіти, перебуваючи у всеобщему благодєнствіі, "ко всєм жидомасонам іспитивая злобу і ненависть". Я так зрозумів, іншого шляху чомусь нам не дано, за вашою версією.

Без коментарів- Ви пішли в "сферичний вакуум".

sokyrnyk, дякую!
Дальший обмін репліками- рух по кругу.

AppS , борменталь - відповідь завтра. В мене був важкий день.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 25 травня 2013 23:43

AppS написав:(не МГБ, а просто РСЧА), які перебували в середині-другій половині 1940х в західних областях України,

Ви впевнені, що боротьбою з бандерівщиною в Західній Україні займалася саме РСЧА, а не бувші червоні партизани та військовослужбовці РСЧА, переведені в стрілецькі бригади ВВ НКВД, МВД, МГБ СРСР, "істребки" та самі районні і обласні відділи НКВД, МВД, МГБ?

AppS написав:"в нас стріляли і ми стріляли"(цитата)

AppS написав:"вибивали нацистів з їх бункерів"

Те ж питання.

AppS написав:Люди до старості пам’ятали віршики

"Виростемо в дружбі ми і усіх разом
Поведе нас партія ленінським шляхом
Разом з піонерами нам весело іти
Ти зірочко малесенька світи,світи, світи."

"Червоний галстук, червоний галстук
Це кров батьків пломеніє на тобі
Ми твердо знаєм, що наше щастя
Для нас здобуто в боротьбі"

"Красная гвоздика спутница тревог
Красная гвоздика-наш цветок
Как весть мечты,как знак свободы
Друзей к друзьям она звала
И сквозь расстреляные годы
Улыбкой ленинской прошла"

"Стелет ночь густые тени но не спит горнист в полку
Завещал великий Ленин быть солдату начеку
Завещал врагам на горе как гласит устава речь
И на суше и на море революцию беречь"

"Ленін завжди живий
Ленін твій друг ясний
В горі надії і радості
Ленін в твоїй весні
В кожнім щасливім дні
Ленін в тобі і в мені"

Я ці(і не тільки ці) пісеньки вчив, співав і пам'ятаю до цього часу.
Що це значить?

AppS написав:Ви про якісь "знав, що був карателем".

Вінничани так швидко(за одне покоління) втратили пам'ять?
Принаймі та частина Хмельниччини, яку я вважаю Батьківщиною- нічого не забула.
Що робили з ними в 20-30-40 і що вони(ті, хто в 44-54 був у військах НКВД, МВД, МГБ в Західній Україні)- робили тут.
НЕ ЗНАЛИ і НЕ ГОВОРИЛИ- дуже різні речі.
І уральці(там є мої родичі-росіяни). І далекосхідники і дніпропетровці(і українці і росіяни).
Не поголовно, не в деталях до дрібниць, але знали.
Не говорили і не спішать говорити- Оруеловське "двоємисліє" далі в пошанівку.
Востаннє редагувалось галичанин-скоморох в 26 травня 2013 00:38, всього редагувалось 2 разів.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 26 травня 2013 00:34

борменталь написав:Ви галичанин і не забувайте про це

У відповіді AppS-у я вказав деякі місця проживання моїх родичів, в т.ч. і довоєнні і дореволюційні.
У відповіді sokyrnyk-у від 12 травня 2013 13:47 я вказав свою самоідентифікацію.

борменталь написав:Вас не інтегрували від 17-18 ст. в державний організм рос.імперії. ... Не вчилися сотнями і тисячами в імперських вишах,як військових,так і не військових. ... . Дітей своїх віддавали до військових вишів в москві і петербурга або хто бідніше то деінде.

Якщо я Вас правильно зрозумів, від 17 ст. Існувала ДЕРЖАВА ГАЛИЧИНА і мала все своє?

борменталь написав:Ваші предки не воювали в 1812 р. під Бородіно,а в 1878 в Болгарії

Це моя вина, недолік, заслуга, чи просто так, для красного слівця?

борменталь написав:чи легко було всим цим людям раптом усвідомити себе українцями?

Ви про кого? Русинів і малоросів чи козаків і лемків?

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 26 травня 2013 19:46

галичанин-скоморох

Шановний пане, Ви – вельми цікавий співрозмовник. Якщо щиро, у всі Ваші пости в цій темі не вчитувався, бо ще десь на початку Ви доволі добре пояснили, чому для Вас особисто це не свято. Пояснили саме з житейської точки зору, через історію своєї родини. То дозвольте і я спробую Вам пояснити чому для мене це – свято, саме з такої от «мікроісторичної» точки зору. Один з моїх дідів (мамин батько) провоював від Дніпра (листопада 1941-го року) до Берліна, кілька поранень, «іконостас» на всі груди, зокрема, «Орден Слави». Дід та бабця Синиці були остарбайтерами. Поталанило не тільки вижити, а й не потрапити «під роздачу» після звільнення. Діда одразу «забрили» до радянського війська, причому відправили необстріляного молодика не кров’ю спокутувати на передову, а конвоювати полонених німців, конкретну колонну, котра пройшла з Німеччини аж до Білорусії, а потім він до 49-го року ще дослужував. Бабця також опинилися не в таборі, а повернулася додому. При цьому вона добровільно перейшла з американської до радянської зони окупації. Не думаю, що пропаганда подіяла, все значно прозаїчніше: велика родина, вона старша з п’ятьох дітей, куди їхати «у пошуках щастя» як не додому. Як це їй минулося – достеменно не знаю. Знала бабця, що з іншими траплялося, тож і мовчала про «американський епізод» все життя, розповіла про це лише році у 96-97-му, причому без подробиць.
Якщо підсумовувати, то все просто: вони вижили у цій м'ясорубці, народилися мої батьки, а отже – і я. Так, я знаю, що не було б «великої гри», а отже і війни – все було б значно краще і для моєї родини зокрема. Але конкретно виживання Синиць (вірніше, по тих часах ще Синиці та Колісник) у ситуації, котра склалася для них особисто на 1943-45-й роки, напряму залежало від перемоги радянської армії, перемоги однієї «імперії зла» над іншою. І ще один з моїх дідів воював на боці переможної «імперії зла» «не за страх, а за совість», себто сприяв звільненню остарбайтерів. То як для мене особисто це може бути не святом?
Інша справа, що бігати містом з георгіївською стрічкою і написом на лобі «Спасіба дєду за пабєду» я ніколи не стану (дід-покійник був і так в курсі, що я йому вдячний). Це моє особисте свято. І мене дратує, що з «особистих історій» типу моєї або Вашої намагаються тепер зробити «модній політичний перфоманс» вгодовані пики, які сподіваються підкопичити «політичного сальця» на таких от людських бідах та радощах.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 26 травня 2013 20:39

sinitsa написав:галичанин-скоморох

Вашу позицію зрозумів і приймаю БЕЗУМОВНО.

Зрештою- в темі не обговорюються позиції- Ваша, моя чи чиясь інша.
Мене заганяють в унітарний свинюшник з величезною золотою тарифою.

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 26 травня 2013 21:32

галичанин-скоморох
От і я про те саме: на державному рівні мають бути жалобні церемонії по всіх, хто загинув. А кожен сам для себе вирішить свято це або день трауру. Але для цього потрібна "дрібничка": поволі почати ставитися до подій цієї війни як до історії, а не інструменту актуального "агітпропу" :pardon:. Тільки це не потрібне ані "русскому міру", ані його найпалкішим противникам. Бо робити щось конкретне тут і зараз - набагато складніше, аніж "фехтувати" на історичних подіях "співаючи в дідівську славу".

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 26 травня 2013 22:16

sinitsa написав:на державному рівні мають бути жалобні церемонії по всіх, хто загинув.

Маленька заковика- для цього треба міняти ЗАКОН.

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 26 травня 2013 22:49

галичанин-скоморох

Нажаль, закон - це дійсно дрібничка (без всіляких лапок). Набагато важче перестати слухати тих, хто нацьковує "маленьких українців" одне на одного на якихось "історичних підставах".

ost
Member
Member

Повідомлення ost » 27 травня 2013 09:22

борменталь написав:Так,але Ви галичанин і не забувайте про це. По перше ,Вас не інтегрували ........... Ваші предки не воювали в 1812 р. під Бородіно,а в 1878 в Болгарії

Тут є маленьке уточнення. В російсько - французькій війні представники королівства Галичини та Володимирії приймали участь і були й на Бородіно ! Любовались краєвидом тліючої Москви.
Зображення
Майже те саме і про війну з Османською імперією, тільки вже як союзники.

Ось коротенькі слова із руської (української) пісні.
Ходіть хлопці, цісар кличе турка воювати,
Бо москаль сам не дав ради, треба помагати.

З усім іншим погоджуюсь. :beer:
Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 27 травня 2013 10:30

галичанин-скоморох
Я не знаю в які війська кого зводили, тих кого чув, в власне війну були в звичайній РСЧА. Як потім вони рахувались я не з’ясовував.
Щоб не перекидатись цитатами, відповім тільки на головний, на мою думку пункт.
Вінничани так швидко(за одне покоління) втратили пам'ять?
Принаймі та частина Хмельниччини, яку я вважаю Батьківщиною- нічого не забула.
Що робили з ними в 20-30-40 і що вони(ті, хто в 44-54 був у військах НКВД, МВД, МГБ в Західній Україні)- робили тут.
НЕ ЗНАЛИ і НЕ ГОВОРИЛИ- дуже різні речі.
І уральці(там є мої родичі-росіяни). І далекосхідники і дніпропетровці(і українці і росіяни).
Не поголовно, не в деталях до дрібниць, але знали.
Не говорили і не спішать говорити- Оруеловське "двоємисліє" далі в пошанівку.

В мене були контакти з різних областей.

А що, багато треба часу, щоб люди пристосувались і усвідомили себе по-іншому? Я Вам можу прикладів понаводити людей, що голодували в 1932-33-му і все рівно зараз славлять Сталіна, бо то хто завгодно був винуватий, а не він. І про те, який порядок був. Говориш, Ви ж 10 хв. назад розповідали, що когось там за вранішній жарт про Сталіна до вечора забрали з кінцями, а в відповідь - ну.. зате порядок був. Чи може зараз не чути про СРСР, а коли питаєш на предмет готовності пожертвувати своїм опелем на корись міського комунального автопарку (колективізуємось!), то якось почешуться, а через якийсь час знову.

Ну і від Ваших повідомлень в мене вимальовуються війська СРСР як якась демократична інституція, де зранку офіцери читають солдатам повідомлення з різних джерел для складення найбільш об’єктивної думки.

Достатньо подивитись на широкі маси населення, на те про що спілкуються люди в приміських електричках, в ті міфи, яким вони вірять і згідно яким вони до цього часу голосують. І це в наш інформаційний час. Раціональність, тверезість, аналіз це не сюди.

Тобто я все про те, що ліпити людинні "знання/усвідомлення" за замовчуванням не можна.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 27 травня 2013 11:14

ost написав:Тут є маленьке уточнення. В російсько - французькій війні представники королівства Галичини та Володимирії приймали участь і були й на Бородіно ! Любовались краєвидом тліючої Москви.
Зображення
Майже те саме і про війну з Османською імперією, тільки вже як союзники.

Ні, ті два піхотні полки, до яких набирали мешканців королівства, брали участь у подіях у складі корпусу Шварценберга на Волині.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Поперед.Далі

Повернутись до Новини

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість