Вбивця Ніла Хасевича прийшов на парад в Рівному

Модератори: Global Moderators, News

ost
Member
Member

Re: Вбивця Ніла Хасевича прийшов на парад в Рівному

Повідомлення ost » 27 травня 2013 14:03

Adam написав:
ost написав:Тут є маленьке уточнення. В російсько - французькій війні представники королівства Галичини та Володимирії приймали участь і були й на Бородіно ! Любовались краєвидом тліючої Москви.
Майже те саме і про війну з Османською імперією, тільки вже як союзники.

Ні, ті два піхотні полки, до яких набирали мешканців королівства, брали участь у подіях у складі корпусу Шварценберга на Волині.

Я не про масовість, лише про свідомість деяких (окремих) "галичан" предки яких були в армії Наполеона.
В битві під Аустерліцом під командуванням ось цього генерала ??? http://de.wikipedia.org/wiki/Johann_Friedrich_von_Mohr була кавалерія що набиралась з галицьких шляхтичів, не всі загинули, ті що потрапили до французького полону цілком комфортно продовжили свою військову службу в війську Наполеона.
Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 27 травня 2013 14:43

ті що потрапили до французького полону цілком комфортно продовжили свою військову службу в війську Наполеона.
По-перше, це стосується галицьких поляків. По-друге, з чого це шляхтич-полоненый має продовжити службу у війську супротивника? :?
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

ost
Member
Member

Повідомлення ost » 27 травня 2013 15:19

Adam написав:
ті що потрапили до французького полону цілком комфортно продовжили свою військову службу в війську Наполеона.
По-перше, це стосується галицьких поляків. По-друге, з чого це шляхтич-полоненый має продовжити службу у війську супротивника? :?

Тоді уточнюю - галицького шляхтича греко-католицького віросповідання.
Сенс? Цікава загадка, але факт, причому є доказ, що його брат був помічником у митрополита Левицького, який закликав до вірності Габсбургам.
даj i мiнi!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 27 травня 2013 15:42

Ага! Від "массового явленія" ми вже дійшли до одного випадка! :good: Це вже нагадує: "Українці — наймасовіши підкорювачи космосу!.. Ну, хоча б Каденюк літав..." :D
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

ost
Member
Member

Повідомлення ost » 27 травня 2013 18:11

Adam написав:Ага! Від "массового явленія" ми вже дійшли до одного випадка! Це вже нагадує: "Українці — наймасовіши підкорювачи космосу!.. Ну, хоча б Каденюк літав..."

Про масовість, то не до мене, я такого не стверджував, випадок не поодинокий, але не наважусь кваліфікувати його як масове явище, а також не буду стверджувати що то вже "українці" (писав про мешканців КГВ, в деякому державницькому розумінні 100% - австрійці :Yahoo!: )
даj i мiнi!

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 27 травня 2013 20:23

Adam
Ну це якщо тіко "незалежних" брати :D Бо в СРСР космонавти-українці - то, може, й не масово, але й не "поодиноко" :)

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 28 травня 2013 00:25

AppS написав:Щоб не перекидатись цитатами, відповім тільки на головний, на мою думку пункт.

Звичайно, завжди можна уникнути незручних запитань і "розтектися мислію по древу"

AppS написав:Я не знаю в які війська кого зводили

Тобто Вам невідомо, що боротьбою з бандерівщиною в Західній Україні займалася районні і обласні відділи НКВД, МВД, МГБ. В їх розпорядженні були власні підрозділи, "істребки", стрілецькі бригади ВВ НКВД,МВД, МГБ. Стрілецькі бригади ВВ комплектувалися спецвідбором з РСЧА та партизанських загонів(решту партизанів- в піхоту на передову так само, як і мобілізованих на Житомирщині, Вінничині, Хмельниччині, Ровенщині. Для галичан виняток- в тил на фільтрацію, далі в Прибалтику чи Карелію в піхоту).
Армійські відділи "СМЕРШ", які теж займалася боротьбою з бандерівщиною в Західній Україні, комплектувалися з оперскладу ОО НКВД і спецвідбором з РСЧА.

AppS написав:в власне війну були в звичайній РСЧА

"звичайна РСЧА" , як правило, тільки епізодично використовувалась і то на другорядних ролях- непідготовлені, незнайомі з специфікою, ненадійні.

AppS написав:Як потім вони рахувались я не з’ясовував.

Звичайно, Вам так зручніше. Мені- ні. Тому і перепитував.

AppS написав:В мене були контакти з різних областей.

Що це змінює? Як Ви спитали- так вони і відповіли. І висновки Ваші відповідні.

AppS написав:А що, багато треба часу, щоб люди пристосувались і усвідомили себе по-іншому?

Вам не здається, що ПРИСТОСУВАЛИСЬ і УСВІДОМИЛИ- дуже різні речі?
(Ліричне-з мого життя. "Най жиє лєніна-сталіна і тоті вшисткі, що за столом!" Це лемко на колгоспних зборах.)

AppS написав:Я Вам можу прикладів понаводити ... ... почешуться, а через якийсь час знову.

"Это и я так могу!"(Промокашка).

AppS написав:Ну і від Ваших повідомлень в мене вимальовуються війська СРСР як якась демократична інституція, де зранку офіцери читають солдатам повідомлення з різних джерел для складення найбільш об’єктивної думки.

Цитати, будь ласка!

AppS написав:Достатньо подивитись на широкі маси населення, на те про що спілкуються люди в приміських електричках, в ті міфи, яким вони вірять і згідно яким вони до цього часу голосують. І це в наш інформаційний час. Раціональність, тверезість, аналіз це не сюди.

"Маємо те,що маємо" -при Вашій "скромній" допомозі.

AppS написав: ...ліпити людинні "знання/усвідомлення" за замовчуванням не можна.

"Незнання/неусвідомлення"- теж.
Тим більше- уродженцю Волині. Там більше- сину особи, яку добре знають у 38ОАБС. Тим більше- фронтовику.

І- хотів би знати все-таки Вашу думку- про що свідчать пісеньки, які я не забув з дитинства і юності?

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 28 травня 2013 09:41

галичанин-скоморох
І- хотів би знати все-таки Вашу думку- про що свідчать пісеньки, які я не забув з дитинства і юності?

Тут є декілька варіантів або їх комбінація:
а) в Вас добра пам’ять
б) Ви були віддані радянським ідеалам і старанно вчили все пов’язане
в) незалежно від ідеології старались отримати п’ятірки і робили все як кажуть вчителі.

Проте тут треба додати, що ті випадки які я знаю - цитувались точно не як демонстрація доброї пам’яті і люди не були відмінниками в далекі 30-40і.
---
Про РСЧА-МГБ тд для мене тема темна, бо я не цікавився. Знаю приклад, служившого в роті автоматників при танковій бригаді, з переказів "воював з бендерівцями". Скільки часу не знаю, бо вже нікого питати. По одній з розповідей "як повертались з Германії додому, то взяли для прочесувань" чи в тому дусі. Це з найдетальнішого. Решта людей типово - призвали, послали, в нас стріляли, ми стріляли ітд.

Вам не здається, що ПРИСТОСУВАЛИСЬ і УСВІДОМИЛИ- дуже різні речі?
(Ліричне-з мого життя. "Най жиє лєніна-сталіна і тоті вшисткі, що за столом!" Це лемко на колгоспних зборах.)

Формально так. А на практиці оте усвідомили надійно блокується наче його і не має, що фактично і означатиме відсутність цього усвідомлення. Десь мельк і зникло за надійним муром з гасел.
Думаю, що й самі можете знайти й почитати відповідні праці проф.психологів на цю тему.

Я в своїх краєзнавчих пошуках чимало спілкувався зі старими людьми і дійсно є такі, що зараз заднім числом щось там визнають, що десь щось було не так, але це все дається зовсім не як "нарешті можна говорити", а скоріше як наслідок "вже можна вільно думати і говорити і за це наче нічого не буде". Як вже писав, просто море прикладів, коли розповідають жахливі речі з свого життя, проте ніяк це не пов’язують зі Сталіним, СРСР чи КП, наче це все існувало окремо в паралельних світах. Враження, що наче якийсь гіпнотизер наставив блок для можливості таких співставлень. І це вже зараз, старі люди, що прожили життя і десь розуміють, що і до чого. А тут мова про юнаків, які ще недавно посилено вчили згадані віршики та боролись з фашистской нечистью, а тут вже продовжують боротись з таким же злом і його посібниками як їм завчасно розповіли.

"Незнання/неусвідомлення"- теж.

Для мене достатньо тези "не з’ясовано".

===
Достатньо подивитись на широкі маси населення, на те про що спілкуються люди в приміських електричках, в ті міфи, яким вони вірять і згідно яким вони до цього часу голосують. І це в наш інформаційний час. Раціональність, тверезість, аналіз це не сюди.

"Маємо те,що маємо" -при Вашій "скромній" допомозі.

Не зрозумів. При якій це моїй допомозі?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 28 травня 2013 12:03

AppS написав:При якій це моїй допомозі?

Ну як, ти ж їздиш по селах, і просто питаєш, як там було колись, замість втюхувати літнім людям політінформацію і доводити, що все життя, що вони провели в совку, шкодило ненці Україні...

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 28 травня 2013 23:38

AppS написав:Тут є декілька варіантів або їх комбінація:

а) не краща і не гірша- середня. Проходив тести в 70, 80, 90
б) відпадає- я також вчив і історію КПРС, МЛФ, політекономію, науковий атеїзм- це входило в програму. До знань і тим більше переконань це не має відношення.
в) не старався- вчився. Єдину 4 в атестаті маю від мами. Вчителі- і мама і тато.

AppS написав:призвали, послали, в нас стріляли, ми стріляли ітд.

Жаль, що не подробніше. Особливо з танковим автоматником- цікавий випадок.

AppS написав:розповідають жахливі речі з свого життя, проте ніяк це не пов’язують зі Сталіним, СРСР чи КП, наче це все існувало окремо в паралельних світах.

Добре промили мізки! Але не поголовно і не всюди

AppS написав:А тут мова про юнаків, які ще недавно посилено вчили згадані віршики та боролись з фашистской нечистью, а тут вже продовжують боротись з таким же злом і його посібниками як їм завчасно розповіли.

В моєму районі начальник РОМ і оперуповноважений(фронтовики-орденоносці) в кінці 40-х застрелилися, коли стало ясно, що їхні контакти з ОУН викрито.
Знову ж- не тягніть всіх на один копил.

AppS написав:Для мене достатньо тези "не з’ясовано".

Це вже дуже велика уступка з Вашої сторони.

AppS написав:При якій це моїй допомозі?

AppS написав:Про РСЧА-МГБ тд для мене тема темна, бо я не цікавився.

Тим не менше- Ви беретеся судити і переконувати.
AppS написав:про що спілкуються люди в приміських електричках

В такого роду спілкуваннях- пояснюю свою точку зору(якщо вона цікавить співбесідників). І відстоюю її.
AppS написав:міфи, яким вони вірять і згідно яким вони до цього часу голосують

Якщо про це заходить мова- так само.
Тобто- «достатньо подивитись»- недостатньо для мене.
Ви ж – «над схваткою», якщо я правильно Вас зрозумів.

Дякую!

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 28 травня 2013 23:43

кювернат Ювяшжт написав:їздиш по селах, і просто питаєш, як там було колись

Я теж. Тільки більше уточнюю- де, коли, як, при яких обставинах.

кювернат Ювяшжт написав:втюхувати літнім людям політінформацію

Я пояснюю свою точку зору(якщо вона цікавить співбесідників). І відстоюю її.
По Вашому це називається «втюхувати»? Буду знати!

кювернат Ювяшжт написав:доводити, що все життя, що вони провели в совку, шкодило ненці Україні...

Це мене стосується?

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 29 травня 2013 00:39

галичанин-скоморох
По правді кажучи, я погано зрозумів оці останні Ваші дописи. І так і не зрозумів про мою "скромну" допомогу.

Пам’ять на старості ненадійна річ і необачні питання чи твердження при співбесіді можуть самі напродукувати вигаданих історій, це до теми обстоювання власних думок.

Для мене достатньо тези "не з’ясовано".

Це вже дуже велика уступка з Вашої сторони.

Взагалі-то це первісна теза, а не уступка. Приклади були до того, що окрім "знав" було повно тих хто "не знав", а серед них ще й ті, хто "не знає" й досі і, що простий однозначний висновок про мотивацію дій та їх усвідомлення в таких випадках зробити дистанційно навряд чи можливо.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 29 травня 2013 10:54

галичанин-скоморох написав:По Вашому це називається «втюхувати»?

Якщо людина згадує, що воювала у РСЧА, а Ви починаєте доводити, що то було насправді МГБ, і він насправді ж знав, від самого початку, що своїми діями шкодить Ненці, то це інакше не назвеш.

Це мене стосується?

Оце я і не знаю, яким чином втрималася радвлада у Скоморохах так довго, якщо Ви з самого початку знали про її злочинну сутність :crazy:

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 30 травня 2013 00:03

Я нічого не зрозумів.
кювернат Ювяшжт написав:Якщо людина згадує, що воювала у РСЧА

Про кого мова?
sokyrnyk- він нічого не згадує
AppS- теж
Безіменний з «роти автоматників при танковій бригаді», ... ... ? Я і не стверджував, що він не воював.
Чи, може сам Стекляр інкогніто присутній в темі? Так ніби вияснили- воював з кінця червня 41 до травня 45.
кювернат Ювяшжт написав:а Ви починаєте доводити, що то було насправді МГБ

Стекляр з травня 45- СМЕРШ, спецучилище, Ровенське МГБ.
Безіменний ... ... , якого «взяли для прочесувань»? Так я ж і пишу 28 травня 2013 23:38- цікавий випадок. А 28 травня 2013 00:25- "звичайна РСЧА" , як правило, тільки епізодично використовувалась і то на другорядних ролях- непідготовлені, незнайомі з специфікою, ненадійні. І там же- хто займався боротьбою з бандерівщиною.
В чому я помиляюся?
кювернат Ювяшжт написав:і він насправді ж знав, від самого початку,

Стекляр не знав, що йде в органи, які самі себе називають «карающий меч.....»? І що меч присутній в символіці органів? І чим він буде займатися?
кювернат Ювяшжт написав:що своїми діями шкодить Ненці

Цитату, будь ласка!
кювернат Ювяшжт написав:радвлада у Скоморохах

Ви нічого не переплутали? Яка радвлада і в яких Скоморохах? ( чи, може, Ви вже опустилися до обігрування ніків?)
кювернат Ювяшжт написав:якщо Ви з самого початку знали про її злочинну сутність

Цитату, будь даска!

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 30 травня 2013 09:57

галичанин-скоморох в мене враження, що Ви просто знущаєтеся з усіх, хто вступає з Вами у полеміку :no:

Поперед.Далі

Повернутись до Новини

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей