Відбулася конференція до 70 р. Дивізії «Галичина»

Модератори: Global Moderators, News

Аватар користувача
Pravnyk
Member
Member
 
Повідомлень: 223
З нами з:
11 травня 2010 13:12
Звідки: Halicz - Stanislau, ir.58

Відбулася конференція до 70 р. Дивізії «Галичина»

Повідомлення Pravnyk » 22 травня 2013 09:45

21 травня 2013 року в Івано-Франківському музеї визвольної боротьби імені С.Бандери проведено регіональну наукову конференцію на тему «Дивізія «Галичина» - історія та персоналії». Захід був присвячений до 70-ої річниці з часу створення даної військової формації.
На відкритті конференції з привітальним словом виступили Галина Брицька – головний спеціаліст управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації, Ярослав Коретчук – директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С.Бандери, Михайло Мулик – голова Івано-Франківської станиці Галицького братства колишніх вояків І-ої УД «Галичина», вдова Дивізійника п. Марта Малкош. У своїх виступах вони поділилися думками щодо проблематики досліджень історії Дивізії; планами відносно святкових заходів до 70-ої річниці утворення Дивізії, які відбуватимуться влітку цього року.
За вклад у справу дослідження історії українських військових формацій грамотами Івано-Франківської станиці Галицького братства колишніх вояків І-ої УД «Галичина» нагороджено Ярослава Коретчука та Оксану Романів – директора та заступника директора Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С.Бандери.
На конференції виступили Ігор Аркуша, дослідник історії Дивізії з Тернополя, автор інтернет-версії журналу «Вісті комбатанта» (виступ «Міфи та реалії. Дивізія «Галичина» в сучасному інформаційному просторі»); Василь Іваночко, директор видавництва «Лілея – НВ» (виступ «Історія Дивізії у світлинах на сторінках фотоальбому «Івано-Франківська станиці Галицького братства колишніх вояків І-ої УД «Галичина»»); Юрій Тимошенко, краєзнавець – колекціонер (виступ «Вплив суспільно-політичного фактору на рішення добровольців щодо вступу до Дивізії «Галичина»); Станіслав Власов, молодший науковий співробітник музею визвольної боротьби України ЛІМ (виступ «Родина Івана Чмоли і Дивізія «Галичина»); Уляна Паньо, директор музейно-виставкового центру м. Калуш (Дивізія «Галичина і Калущина: деякі факти з історії»); Наталія Зварчук, науковий співробітник Музею історії Надвірнянщини» («Василь Вацик: усе життя на службі в рідного народу»); Галина Якимів, науковий співробітник музею історії міста Болехова імені Романа Скворія («Болехівчани в українській Дивізії «Галичина». Шляхи і долі»); Юрій Гудчак, колекціонер («Історична пам’ять Дивізії “Галичина» у діаспорній та вітчизняній фалеристиці. Випуск українських філокарток та конвертів в Україні з нагоди 70-ої річниці створення Дивізії «Галичина»). Також, близько 10 науковців прислали свої виступи.
Учасники конференції мали можливість оглянути цікаву виставку. В її експозиції – автентичні матеріали з історії Дивізії, зокрема, світлини, документи, відзнаки та ін.
За результами роботи наукової конференції заплановано видати збірник матеріалів (липень 2013 року).
Учасників конференції запрошено на урочистості з нагоди створення Дивізії «Галичина», які відбудуться 26 травня в обласній філармонії.
Або войсько, або мундур до магазину!
 

Повернутись до Новини

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей