Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Модератори: Global Moderators, News

Erelion
Member
Member
 
Повідомлень: 1608
З нами з:
17 жовтня 2006 22:08
Звідки: Київ

Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення Erelion » 05 лютого 2015 14:47

Коли я це прочитав, трохи прифігів. Думав, що часи "галичан-галілеян" і "України батьківщини мамутів" лишилися в глухих 90-х або на шпальтах бульварних видань, але ж куди там! Виявляється "проХВесор" В.Бебик не тільки продовжує друкувати свою маячню в "Голосі України", а ще й виступає на радіо в передачі "З глибини тисячоліть" і має телеефір на "Тонісі". Мало того, його з року в рік вперто висувають на здобуття Шевченкіської премії.
Хто, цікаво, стоїть за цим доморощеним Лєвашовим-Задорновим-Чудіновим в одному флаконі ?

Про виведення роду "донецьких" і зокрема Януковича від Одіна - порвало :D

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ


Рішенням загальних зборів ВГО «Спілка археологів України» від 11.12.2014 р. прийнятий лист (автори — д.і.н. Л.Л. Залізняк та д.і.н. В.В. Отрощенко) з приводу чергового висунення професора В. Бебика на здобуття Державної премії ім. Т. Шевченка. Оскільки В. Бебик не пройшов до другого туру конкурсу, цей лист надіслано до Голови Комітету Верховної Ради з питань культури та духовності М.Л. Княжицькому, до Голови Комітету з питань науки і освіти Л.М. Гриневич та Голові Державного комітету телебачення і радіомовлення України О.І. Наливайку.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Вcеукраїнської громадської організації «Спілка археологів України» до української громадськості, політичних діячів та журналістів

Вельмишановні пані та панове! Ще у 2012 р. ми зверталися до журналістів та української громадськості із закликом не брати участь у поширенні та популяризації нісенітниць доктора політичних наук В. Бебика відносно витоків та історії українців. На жаль, радіо, телеефір, журнали, газети, інтернет сучасної України продовжують повнитися його різноманітними фантазіями на ці теми. Не стали винятком навіть солідні державні мас-медіа України. Зокрема п’ять років тому зі статей в «Голосі України» В. Бебик розпочав «неканонічне дослідження історії України». На Першій програмі Українського радіо щонеділі о 8.30 ранку транслюється його авторська програма «З глибини тисячоліть». Телеканал «Тоніс» регулярно транслює телесюжети, що демонструють власне нетрадиційне бачення В. Бебиком історії українства. Вдвічі (2013, 2014 рр.) екзотичні напрацювання В. Бебика були висунуті на здобуття почесного звання лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

Спілка археологів України знову вимушена підняти свій голос на захист вітчизняної історії, бо з точки зору здорового глузду «історичні» пасажі професора політології В. Бебика не витримують критики і не піддаються будь-якому науковому аналізу. Усі висловлювані ним у мас-медіа «теорії» — на кшталт «скіфо-трипільської цивілізації», «українства Ахілеса, Геракла, Геродота, Олександра Македонського, коптів та гіксосів», «українського походження Христа, Будди, Заратуштри і Чінгіз-Хана», «татаро-монголо-української держави» — є сумішшю наївного історичного примітивізму, дилетантства, невігластва та дивовижної самовпевненості.

Наведемо кілька сміливих наукових пасажів В. Бебика з його недільних передач на Першому національному каналі радіо:

В. Бебик вважає Україну «батьківщиною мамутів». Адже найдавнішою в світі була Мізинська (від стоянки біля с. Мізин на Чернігівщині) цивілізація мисливців на мамутів. Внаслідок їх розселення з Чернігівщини «з’являються цивілізації Мезопотамія, у Малій Азії — країна Мізія, а на Балканах Верхня і Нижня Мезія, в Росії — річка і місто Мезень», історичні назви яких нібито походять від назви цивілізації. Дивно, що професор не знає елементарних речей, добре відомих кожному студенту: назви археологічних явищ не пов’язані з їх справжніми стародавніми іменами, а походять від назв сучасних населених пунктів, біля яких досліджувалася перша пам’ятка культури. Тому виводити від Мізинської стоянки топоніми Мезопотамія, Мізія чи Мезень — безглуздя.

Чимало подібних неадекватних «відкриттів» цього вченого (який, до речі, є проректором університету «Україна») пов’язано з топонімікою України. Приміром, він переконаний, що столицю Лівії м. Тріполі так назвали трипільські емігранти з України; римський імператор Сулла походить із Посулля; засновники Риму Ромул і Рем — з м. Ромни на Сумщині, з Сумщини ж походять легендарні сумери або шумери, а перший фараон Єгипту Менес — з райцентру Мена на Чернігівшині. Його землячкою, виявляється, була знаменита «фараонеса» Нефертиті (!).

«Еллада — насправді Україна, а Херсонес — давньоукраїнська столиця. Тому скіфо-українець Гомер у безсмертних поемах Іліада та Одіссея описував життя давніх українців». Виявляється, що «Ольвія стоїть на руїнах справжньої Трої», а столиця малоазійських греків іонійців місто Мілет — «це Мілетополь».

«Український культ Зевса зародився в трипільській Україні». «Українські дорійці застали греків на стадії кам’яного віку і навчили їх співати».

За В. Бебиком, «єгипетські копти — нащадки скіфів, тому копти говорять давньоукраїнською мовою», а завойовники Єгипту гіксоси теж були українцями.

Шановний професор стверджує, що «Геродот був скіфо-українцем», «Олександр Македонський та міфічний Ахілес були скіфськими царями», а «теорему Піфагора придумали давні українці». Отакої! Тут з В. Бебіком може сперечатися лише такий самий, лише російський, «знавець історії» як М. Задорнов. Але ж той гуморист. Може і Бебіку слід перейти на цю ниву!?

Як чільний член Гуманітарної ради при колишньому президенті В. Януковичу Валерій Бебик зробив вагомий внесок у розробку генеалогії донецького правлячого клану, який, на думку професора, твердо правив Європою 900 років. Нібито заснував донецьку династію правителів континенту сам бог війни стародавніх германців Одін, який, виявляється, родом з Донбасу! За В. Бебиком, у 150 р. н. е. Одін на чолі легендарного племені асів перебрався з Донеччини через Ольвію (яка насправді була Троєю) до Скандинавії на ПМЖ. «Чи не тому прапори Швеції та України мають однакові кольори?», — робить ще одне відкриття професор. Помираючи, Одін передав владу над донецьким кланом правителів Європи сину Інглінгу, від якого веде початок донецько-скандинавська династія Інглінгів. Більш ніж тисяча років тому її представники Рюриковичі повернулися в Україну і заснували державу Русь. А від неї вже рукою подати до династичного глави донецького клану В. Януковича. Адже сам Йосип Кобзон та Лариса Скорик засвідчили його аристократичне походження, про що промовисто говорять і «тектоника движения», і «абрис, поворот головы». І нема на те ради.

А чого вартує твердження В. Бебика, що «Спартак був професором школи гладіаторів. Він партизанив у тилу римлян, що окупували українське Надчорномор’я» (!).

Важко сказати чого більше в наведених «концепціях» — дрімучого невігластва, хворобливих фантазій чи відвертих дурниць. Дивує навіть не так сам автор та його «доробок», як керівники державних мас-медіа, які державним коштом поширюють і пропагують відверті нісенітниці, засмічуючи мізки громадян інформаційним сміттям, що абсолютно суперечить історичним реаліям. І інженер за фахом В. Бебик вже пророкує чи погрожує: «Пройде зовсім небагато часу, і підручники з історії перепишуть на основі моїх напрацювань» (www.harmony.com.ua/text/3214.html).

На жаль, в Україні професор В. Бебик не єдиний міфотворець в галузі первісної історії. Мас-медіа повняться сенсаційними відкриттями на кшталт: слово райдуга означає «дуга бога Ра», що нібито свідчить про тісні зв’язки слов’янства з єгиптянами; легендарна Троя розміщувалася на лівому березі Дніпра напроти Києва, де зараз мікрорайон Троєщина, що успадкувала назву від легендарного міста; Дарниця — це земля, подарована скіфо-українцям персидським царем Дарієм за мужність, проявлену під час війни 514 р. до н. е. Давно на слуху скандально відома концепція священої трипільської Аратти «народного академіка» Юрія Шилова. Її прямим нащадком і хранителем трипільських традицій, нібито, є Російська імперія, яку Ю. Шилов закликає рятувати спільними зусиллями росіян, українців, білорусів. Схоже, на Донбасі вже дехто з хранителів трипільських традицій відгукнувся на заклик цього міфотворця до відродження Російсько-Трипільської імперії.

Подібна маячня на історичні теми розквітла не лише в Україні, а також на усьому пострадянському просторі, але це не привід для заспокоєння. Перед нами яскравий наочний приклад Російської Федерації, де маячня та жуйка ТВ перетворюється на імперську ідею та залпи «Градів».

Настав час припинити отруювати історичну свідомість громадян хворобливими мареннями дуже далеких від науки політизованих лжепророків. Їх анекдотичні «концепції» не підносять Україну у світовому товаристві, а роблять з нас посміховисько в очах цивілізованого світу. Користь Україні від таких далеких від історичних реалій псевдопатріотичних «концепцій» сумнівна, а шкода очевидна. Вони не тільки не наближають нас до істини, а навпаки зводять на далекі від історичних реалій манівці.

В наш непростий для України час дезорієнтується і вводиться в оману громадськість, дискредитується українська історична наука в ідеологічній боротьбі за місце України в сучасному світі. Дикі фантазії аматорів на історичні теми мають небезпечну тенденцію поширюватися в суспільстві, потрапляючи на сторінки не лише «жовтої» преси, але й підручників, і викривляти історичну свідомість наступних поколінь. Сьогодні постало питання, хто переможе — цивілізоване і сучасне, наукове бачення світу або середньовічне невігластво і мракобісся. Наш вибір — цивілізована Європа, а не темрява обскурантизму.

Українська археологія (як і наука в цілому) має заслужено здобутий авторитет у світовій науці. Ми не дозволимо його руйнувати й перетворювати на посміховисько. Адже в Європі не знають, що В. Бебік є дилетантом і невігласом, а бачать його титули «доктора і проректора» й, м’яко кажучи, дивуються цим «звершенням і постулатам» української науки.

Неповторна і драматична історія України не потребує прикрашення. Патріотизм українського історика полягає в максимальному наближенні до істини. А викривлення історичних реалій не може бути виправдано ніякими патріотичними сентиментами. Ми володіємо реальною, давньою й унікальною культурою, яка є достойною складовою європейського культурного надбання і не потребує будь-яких домислів. Тож журналістам та керівникам українських мас-медіа не варто залучатися до спотворення та профанації української історії.

В умовах демонстративної дискредитації та профанації первісної історії України В. Бебиком, Спілка археологів України не має права змовчати, щоб наше мовчання не сприйняли за згоду з його «неканонічно»-екзотичними фантазіями.

Сподіваємося комітети Верховної Ради з питань культури та духовності та з питань науки і освіти, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, громадськість та журналістська спільнота нарешті врахує думку фахівців в галузі археології та первісної історії України і належним чином оцінить «вагомий науковий внесок» Валерія Бебика в профанацію історії українців.


http://www.vgosau.kiev.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=564%3A2014-12-25-11-26-07&catid=42%3A2013-02-06-17-45-46&Itemid=69
 

Аватар користувача
KaiserAdler
Member
Member
 
Повідомлень: 4165
З нами з:
20 червня 2009 12:32
Звідки: Запоріжжя

Re: Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення KaiserAdler » 05 лютого 2015 16:17

А ще його по телевізору на телеканалі 112 часто показують. Правда, як політичного експерта...

Взагалі якась скринька Пандори недавно розкрилася - в телевізорі появився Бебик, потім ще язичницький телеканал "Планета" почав в Україні своє віщання. На цьому телеканалі якраз пропагується чудіновщина, задорновщина та неоязичництво. Я не здивуюсь, якщо все це запряжено в одну упряжку...
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"
 

Erelion
Member
Member
 
Повідомлень: 1608
З нами з:
17 жовтня 2006 22:08
Звідки: Київ

Re: Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення Erelion » 12 березня 2015 10:09

Новве грандіозне відкриття нашого вчьоного ! Може науковій спільноті йому влаштувати темну ? :evil:

Зображення
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31892
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення Adam » 12 березня 2015 10:51

Зараз за нього взявся наш відомий археолог (та учасник форуму!) Михайло Ведейко. Він побачив у Бебика вуха, що стирчать з Москви.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

Аватар користувача
KaiserAdler
Member
Member
 
Повідомлень: 4165
З нами з:
20 червня 2009 12:32
Звідки: Запоріжжя

Re: Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення KaiserAdler » 12 березня 2015 16:24

Цей Бебик не такий простий як здається. Він несе нісенітниці, і він це прекрасно знає, так само він точно знає, для чого він це робить і чого він хоче цим домогтися. Коротше це якийсь проект з дискредитації науки та одночасно нейро-лінгвістичне програмування дурнів. Це давно було ясно.
Зображення

Бебик Валерій Михайлович, к.психол.н. (1990), д.політ.н. (1996), проф.; Відкритий міжнародний ун-т "Україна", проректор з інформаційно-аналітичної роботи (з 05.2005), зав. катедри ґлобалістики, політології та міжнар. комунікацій; голова правління Всеукраїнської асоціації політичних наук (з 03.2007).
Н. 24.04.1959 (с.Великі Бубни, Роменський р-н, Сум. обл.) в сім'ї військовосл.; укр.; дружина Лариса Олександрівна (1962) - 1-й секр. МЗС України; дочки Ірина (1994), Тетяна (1997).

Осв.: Київ. політех. ін-т, ф-т систем управління (1976-82); канд. дис. "Соціально-психологічні аспекти депутатської діяльності" (Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, 1990); док. дис. "Політичний маркетинґ і менеджмент у демократичному суспільстві" (Ін-т держави і права НАНУ, 1996).

З 04.1982 - інж.-програміст відділу АСУ середніх спец. навч. закладів, Гол. інформаційно-обчисл. центр Мінвузу УРСР. З 04.1983 - інж.-системотехнік відділу АСУ, НДІ "Електрон". 11.1984-09.86 - секр. ком-ту комсомолу СПТУ-24, Шевченківський РК ЛКСМУ м.Києва. 09.1986-02.88 - відповід. секр. р-ного т-ва боротьби за тверезість, Шевченківський райвиконком м.Києва. 02.1988-04.92 - інстр., консультант орг.-інструктор. відділу, Київ. облвиконком. 05.1992-03.97 - гол. консультант, прес-служба Президента України. 04.1997-08.98 - заст. зав. відділу суспільно-політ. аналізу - зав. сектору ситуаційного аналізу, Адмін. Президента України. 08.-12.1998 - директор, Ін-т менеджменту та бізнесу Міжреґіон. академії упр. персоналом і Держ. академії кер. кадрів освіти. З 1995 - 1-й віце-президент, Міжнар. кадр. академія. З 01.1999 - ректор, Міжреґіональна академія упр. персоналом. Деп. Старокиївської райради м.Києва (1990-94). Віце-президент Асоціації політ. психологів України (1995-2001). 1-й віце-президент Всеукраїнської асоціації політ. наук (з 2005).

Почес. док., академік Міжнар. кадр. академії (1997). Почес. док. Вісконсінського міжнар. ун-ту (США, 1999), почес. проф. Азербайджанського міжнар. ун-ту (Баку, 1999). Почес. проф. Вищої соціально-економічної школи Варшави (Польща, 2000). Почес. член Рос. психологічного т-ва (1997). Експерт ООН з питань громад. суспільства (1998). Почес. громадянин м.Атен (США, шт. Джорджія, 1995).

Автор книг "Сучасна глобалістик: провідні концепції та модерна практика" (2006, співав.), "Інформаційно-комунікаційний менеджмент у ґлобальному суспільстві"( 2005), "Політологічний словник" (2005, співав.), "Jak sie wygrawa i przegrawa wybory" (2004, пол.), "Політологічний енциклопедичний словник" (2004, співав.), "Політологія для політика і громадянина" (2004), "PR в органах державної влади та місцевого самоврядування" (2003, співав.), "Політологія для політика і громадянина" (2003), "Базові засади політології: історія, теорія, методологія, практика" (2001), "Менеджмент виборчої кампанії: ресурси, технології, маркетинґ" (2001), "Політологія. Підручник" (2001, співав.), "Прикладна політологія" (1999, співав.), "The Mass-Media of Post-Communist Ukraine" (1997, 1998, співав.), "Політологія: теорія, методологія, практика" (1997), "Маркетинг і менеджмент виборчої кампанії" (1997), "Політичний енциклопедичний словник" (1997, співав.), "Засоби масової інформації посткомуністичної України" (1996, співав.), "Політична культура сучасної молоді" (1996, співав.), "Політичний маркетинг і менеджмент" (1996), "Мала енциклопедія етнодержавознавства" (1996, співав.), "Основи теоретичної та практичної політології" (1994), "Як стати популярним, перемогти на виборах та утриматись на політичному Олімпі" (1993).
Захоплення: поезія.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"
 

Erelion
Member
Member
 
Повідомлень: 1608
З нами з:
17 жовтня 2006 22:08
Звідки: Київ

Re: Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення Erelion » 12 березня 2015 20:37

Ректор МАУП ? О-оооо, тоді зрозуміло... Він і досі обіймає цю посаду ?
 

Аватар користувача
boyarin
Member
Member
 
Повідомлень: 582
З нами з:
22 липня 2007 18:59
Звідки: Київ

Re: Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення boyarin » 16 березня 2015 21:59

Судячи з місця навчання історичне світило у 1976-1982 мало пройти курс історії КПРС та наукового комунізму. На цьому його історична освіта завершилась. Потім почав вчити інших.

Вперше на нього тєлєгу накатали ще у 2012 - опублікована в журналі Археологія. Не помогло.
А так його вже двічі на Шевченківську премію подавали - востаннє цього року. На щастя, не пройшло.
А подавала ... рекламна братія.
...dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis
 

kram
Member
Member
 
Повідомлень: 1151
З нами з:
09 березня 2013 18:48

Re: Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення kram » 16 березня 2015 23:50

boyarin
Однак до чого тут "вуха, що стирчать з Москви"?
 

Аватар користувача
boyarin
Member
Member
 
Повідомлень: 582
З нами з:
22 липня 2007 18:59
Звідки: Київ

Re: Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення boyarin » 17 березня 2015 09:39

погугліть, яким чином засновували МАУП, хто був власником ТОНІС на момент бенефісу професора, хто керував Радою на часу друку статей у ГОлосі, хто висував на премію (список засновників громадської організації), коли опубліковано статтю про "видатного історика" у КП (а також що в ній згдано а що опущено) і робіть висновки
...dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis
 

Erelion
Member
Member
 
Повідомлень: 1608
З нами з:
17 жовтня 2006 22:08
Звідки: Київ

Re: Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення Erelion » 17 березня 2015 13:39

хто керував Радою на часу друку статей у ГОлосі


Керівництво ради вже сто разів помінялося, може в редакції "Голосу" справа ?
 

Аватар користувача
boyarin
Member
Member
 
Повідомлень: 582
З нами з:
22 липня 2007 18:59
Звідки: Київ

Re: Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення boyarin » 17 березня 2015 15:54

цікавина у тому, що на чолі Ради (яка є засновником видання) стояв на той час професійний історик, доктор історичних наук, випускник істфака КДУ ім. Шевченка, ще й академік НАНУ на додачу.
Отож публікація у Голосі була і лишається плямою і на його репутації - не стільки як політика, як професіонала.
Відкритим є питання, які ввічливі люди порадили йому не здіймати галасу.
...dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis
 

Erelion
Member
Member
 
Повідомлень: 1608
З нами з:
17 жовтня 2006 22:08
Звідки: Київ

Re: Відкритий лист Спілки археологів України (щодо В.Бебика)

Повідомлення Erelion » 08 травня 2015 09:11

Бебика обрано головою громадської наглядової ради при Міністерстві інформаційної політики. Мінстець+Бебик... Такий жерстяк навіть уявити важко %)

http://www.pravda.com.ua/news/2015/05/7/7067105/
 


Повернутись до Новини

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей