Мінкульт ліквідує Музей історичних коштовностей

Модератори: Global Moderators, News

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31932
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Мінкульт ліквідує Музей історичних коштовностей

Повідомлення Adam » 09 листопада 2015 11:46

Мінкульт ліквідує Музей історичних коштовностей, музейники проти
09.11.2015
Міністерство культури України ліквідує статус Музею історичних коштовностей України. У результаті в небезпеці опиняється його зібрана за півстоліття колекція та колектив фахівців.

Музейна громада виступила з офіційним зверненням до Президента України.

Зокрема Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) та колектив Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків опублікували відкритий лист на порталі "Музейний простір".

У листі йдеться про те, що "зміна статусу музею невідворотно порушить відлагоджену систему роботи й призведе до кадрових втрат".

"МІКУ є одним з найуспішніших музейних закладів України, який веде активну виставкову (у тому числі і міжнародну), наукову і просвітницьку роботу. Його колекція широко відома в Україні та за її межами, а колектив науковців здобув високий авторитет у професійній спільноті завдяки дослідженням, презентованим на конференціях та у наукових виданнях", – ідеться в листі.

Міністерство України наказало ліквідувати Музей історичних коштовностей України (МІКУ) (наказ Міністерства культури України № 844 від 27.10.2015).

Музей історичних коштовностей України є філією Національного музею історії України, його структурною одиницею. Загалом згаданий наказ стосується зміни структури Національного музею історії України. Але як наслідок структурних змін ліквідується не тільки статус МІКУ як музею. Також ліквідується статус його колекції як колекції МІКУ.

Важливо розуміти, що колекція Музею історичних коштовностей України була зібрана завдяки зусиллям не одного покоління музейників та науковців. Ця колекція має широку міжнародну визнаність та неодноразово презентувала Україну в багатьох країнах.

Музей історичних коштовностей України було відкрито для відвідувачів у січні 1969 р. Більшу частину зібрання Музею складають матеріали археологічних досліджень.

Колектив МІКУ висловив свою незгоду з наказом Мінкульту і назвав дії мінкульту помилковими. У своєму відкритому листі працівники музею вимагають залишити структуру музею незмінною.

Також український комітет ІСОМ вважає, що цей наказ є продовженням сумних тенденцій останнього часу, серед яких "непрозорі кадрові призначення керівництва провідних музеїв, спроби історично необгрунтованих (але політично обумовлених) перейменувань музейних закладів".

Нагадаємо, що впродовж минулого року за наказами Мінкультури було замінено директорів чотирьох музеїв - Національного історичного музею, Національног заповідника "Софія Київська", Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" та Національного музею народної архітектури та побуту України "Пирогів".

Керівництво ІСОМ України попереджає, що збирається вжити всіх можливих заходів до привернення уваги міжнародної музейноі спільноти до ситуації навколо музею.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

Аватар користувача
rutene
Member
Member
 
Повідомлень: 1001
З нами з:
11 жовтня 2014 21:30

Re: Мінкульт ліквідує Музей історичних коштовностей

Повідомлення rutene » 16 листопада 2015 20:07

Всі на допомогу Музею історичних коштовностей України!
16 листопада 2015

18 листопада 2015 року оголошується Всеукраїнський музейний страйк!
Якщо ти в Києві – о 13.30 приходь до Міністерства культури України на Франка, 19

Ми скажемо своє рішуче «ні» свавіллю, благословенному в кабінетах Мінкультури, та у присутності ЗМІ покажемо свою єдність!

Зображення
 

Аватар користувача
Lavr
Member
Member
 
Повідомлень: 1882
З нами з:
29 листопада 2006 00:04
Звідки: Київ

Re: Мінкульт ліквідує Музей історичних коштовностей

Повідомлення Lavr » 18 листопада 2015 17:12

rutene, дякую за оголошення.
Був там сьогодні. На 13-ту враховуючи мене зібралось 3 людини....А десь за 20 хвилин вже надійшло чимало людей. Були присутні ЗМІ, тому дивіться репортажі - мають бути.
Без шин також не обійшлось)
Für Gott, Kaiser und Vaterland!
 


Повернутись до Новини

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron