Військово-історичні студії в магістратурі КНУ

Модератори: Global Moderators, News

Аватар користувача
кювернат Ювяшжт
Member
Member
 
Повідомлень: 6115
З нами з:
18 червня 2006 18:52
Звідки: Київ

Військово-історичні студії в магістратурі КНУ

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 10 лютого 2016 18:36

У магістратурі КНУ імені Тараса Шевченка з вересня відкривається нова спеціалізація - "військова історія".
Подробиці:
Військово-історичні студії в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка

У 2016 навчальному році історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках спеціальності 032 «ІСТОРІЯ ТА АРХЕОЛОГІЯ» оголошує набір студентів освітнього ступеню «магістр» на освітню програму «ВІЙСЬКОВА ІСТОРІЯ». Студенти спеціалізації вивчатимуть історію воєнних конфліктів, збройних сил, мілітарної культури як цивілізаційних явищ від давнини до сьогодення. Випускники освітньої програми «Військова історія» отримуватимуть у дипломі додаткову кваліфікацію «Консультант з питань військової історії» і сертифікат «військовий історик».

Війна, як суспільне явище, наскрізно пронизує історію людства від глибини віків і до нашого часу. Недарма, праця “батька історії” Геродота, що оповідала про славні діяння греків, увічнювала їх минуле саме у війнах та битвах — звитяжних, переможних, а часом і невдалих. Так чи інакше, війна в минулому й тепер є складним і глобальним явищем, яке увібрало в себе весь спектр політичних та соціально-економічних проблем людського суспільства. Упродовж тисячоліть необхідність обороняти свою територію, або ж розширювати її, виробило в суспільствах і державах специфічний інструмент її реалізації — військо. Збройні сили, форми їх організації та використання так само стали віддзеркаленням пануючих соціально-економічних та ідеологічних систем. Всі ці проблеми — як обернені в минуле, так і актуалізовані теперішніми воєнними конфліктами, в які втягнута наша держава, — вимагають системного вивчення та аналізу.

Нарощення обороноздатності нашої країни передбачає глибоке вивчення та актуалізацію величезного світового та вітчизняного досвіду військового будівництва, мілітарної культури, тенденцій розвитку військової справи. Отже, студенти спеціалізації матимуть змогу здобувати теоретичні знання з історії війн, військового мистецтва та широкого кола проблем, котрі пов'язані із війною як однією з підставових функцій держави. Осмислення війни, як цивілізаційного явища, немислиме без аналізу соціальних та світоглядних трансформацій, котрі переживали різні країни та культури, їх економічних моделей, демографічних та природно-географічних факторів. Пропонована спеціалізація сприятиме формуванню комплексних знань і аналітичних навичок з питань історії війн, військового мистецтва та збройних сил, соціо-культурного впливу суспільства на війну й, своєю чергою, впливу війн на розвиток політичних та соціально-економічних інститутів, спільних та відмінних рис мілітарного розвитку різних регіонів світу.

Студенти спеціалізації отримають поглиблені знання з історії військової справи давніх цивілізацій і народів Близького Сходу, Азії та Африки, Мезоамерики та Європи, еволюції збройної організації та розвитку мілітарних технологій Середньовіччя й Нового часу. Спеціальну увагу в базових курсах приділено військовій історії України, ролі військово-політичного чинника в її історії в Новітню добу. Протягом навчання студенти самостійно обиратимуть окремі дисципліни за власними науковими вподобаннями, які глибше розкривають питання військової історії, або ж надають методичні навички дослідження та аналізу: зброєзнавстві, уніформології, військово-історичному джерелознавстві, історії воєнних технологій, методів ведення війни, організації найманства або повстанських рухів. Вибір окремих дисциплін дозволить студенту краще зорієнтуватися у обраній сфері наукових зацікавлень, поглибити знання з обраної ним самим країни, періоду чи тематики спеціалізації.

Студенти освоять навички міждисциплінарного аналізу військово-історичної проблематики, отримують фундаментальну методичну підготовку. На сьогоднішній день на нашому факультеті склався потужний осередок військових істориків, що працюють над широким колом проблем вітчизняної та зарубіжної військово-історичної тематики. Контактам з іноземними освітніми установами та окремими науковцями сприяють тривалі зв’язки, які має Київський національний університет імені Тараса Шевченка з університетами Австрії, Польщі, Латвії, Литви. Отримані знання дозволять випускникам спеціалізації успішно працювати в державних, неурядових і міжнародних організаціях в сфері воєнної аналітики, викладання, медіа-ресурсів, закладах культури, тобто практично всіх галузях, котрі актуалізовані теперішньою військово-політичною ситуацією в країні та світі.

http://history.univ.kiev.ua/uk/?option= ... dit&id=130
http://www.ucrainarma.org/novini/vijsko ... v-knu.html
 

Аватар користувача
кювернат Ювяшжт
Member
Member
 
Повідомлень: 6115
З нами з:
18 червня 2006 18:52
Звідки: Київ

Re: Військово-історичні студії в магістратурі КНУ

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 05 квітня 2016 19:05

7 квітня 2016 р. на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться відкрита лекція кандидата історичних наук, доцента Олексія Сокирка “Незнане військо козацьких гетьманів: європейські мушкетери та драгуни середини XVII – початку XVIII ст.” та Сергія Шаменкова - про одяг і військове спорядження цих вояків та за участі реконструкторів епохи козаччини - групи “Надвірна мушкетерська рота гетьмана Виговського”

Початок о 19-15. Вхід вільний.

Детальна інформація:
http://www.ucrainarma.org/novini/dni-mi ... maniv.html
https://www.facebook.com/events/471964102986869/
 


Повернутись до Новини

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron