Сторінка 1 з 1

Львову передано приватний архів командира УПА Василя Кука

ПовідомленняДодано: 03 жовтня 2007 14:17
Oleh Nemchinov
Близько 2,5 тонн приватного архіву командира УПА, генерала-хорунжого Василя Кука, які становлять собою історичну цінність, передано до Львова. Десятки тисяч аркушів, фоноархів із сотнями годин запису, відео- та фотоколекції, бібліотека та особисті речі зберігатимуться в архіві Центру досліджень визвольного руху.

Як повідомив сьогодні під час прес-конференції керівник архівного відділу Центру досліджень визвольного руху Руслан Забілий, архів Василя Кука можна розділити на кілька основних комплексів документів: матеріали до історії визвольного руху, матеріали про діяльність УПА, матеріали загальнополітичного характеру із сучасної України та матеріали пов’язані з життям та діяльністю самого Василя Кука і його родини. Серед архіву Кука цінні підпільні документи із-за кордону, матеріали про діяльність ОУН у південній та східній Україні.

ПовідомленняДодано: 03 жовтня 2007 14:21
Oleh Nemchinov
В’ятрович напише монографію про Василя Кука
03 жовтня 2007 14:19


Через два роки світ побачить монографія про останнього командира УПА, генерала-хорунжого Василя Кука. Напише монографію представник Українського інституту національної пам ’ яті, директор Центру досліджень визвольного руху Володимир В ’ ятрович. Про це пан В ’ятрович пов і домив сьогодн і п і д час прес-конференц ії.

Основою монографії стануть щоденникові записи Василя Кука та кілька десятків годин аудіозаписів його спогадів. «Монографія про Кука – це не історія однієї людини, це історія всього ОУН-УПА. Ми зможемо відтворити портрет Василя Кука і віддати йому належне місце в пантеоні українських національних героїв», – наголосив Володимир В ’ ятрович.

Крім цього найближчим часом (до кінця року) Центр досліджень визвольного руху планує видати книгу спогадів Василя Кука про його матір Парасковію Кук «Українська скорбна мати». Наступного року світ побачить книгу Василя Кука «Музикознавчі нариси про Артема Веделя». Також у планах Центру видати ще дві книги останнього командира УПА: «Пашні буряки» про методику конспірації в ОУН та однойменну працю про лідера ОУН Степана Бандеру.

ПовідомленняДодано: 03 жовтня 2007 16:34
Otaman
У приватному архіві останнього командира УПА Василя Кука працівники Центру досліджень визвольного руху знайшли унікальну річ - щоденникові записи Василя Кука з 1960 до 2005 року, які дадуть неоціненний матеріал до характеристик Головного командира.
Про це сьогодні, 3 жовтня, на прес-конференції у Львові повідомив керівник архівного відділу Центру досліджень визвольного руху Руслан Забілий.

http://maidan.org.ua/static/news/2007/1191417945.html

ПовідомленняДодано: 06 жовтня 2007 21:59
Petro
2.5 тонн? :shock:

На монографію буду чекати :)

Re: Львову передано приватний архів командира УПА Василя Кук

ПовідомленняДодано: 16 квітня 2017 22:13
Pafchak
Новий архів УПА.
За деякими попередніми даними, одержаними нами приватним (неофіційним) чином, на Івано-Франківщині, Городенківський р-н біля с. Поточища в лісі знайдено (в п‘ятницю 14.04.2017р. ) місцевий архів УПА (стандартна ситуація: алюмінієвий запечатий бідон з підпільними документами). Кілька років тому місцеве братво вояків УПА шукало там такий, але не змогли знайти по причині… відсутності міношукача. Цим разом модерний пристрій вже був, але щасливцем виявився… чорний археолог. Місцевий житель, що був свідком виявлення знахідки, проговорився про неї … аж на Великдень біля церкви. Тобто виявився цілковити телепнем, лопухом і т.п....
Місцева влада обіцяла зайнятись пошуками ”чорного археолога” (і, напевно, документів УПА,−бідон, здається, ”археолог” залишив на пам‘ять місцевим жителям, а всю документацію забрав в свій рюкзак; питання; чи було в нього і авто ?) аж з понеділка після свят…
Ось така типова ситуація, почувши про яку мимоволі згадались слова О. Ольжича (до передвоєнної Японії супроти решти -корейо-китайців- Азії):
”Бий їх, кволих, сліпих, нездалих// Слабосилих, таких як ми !”

P.S. Ще цікаво, чи буде в районі організовано хоч якусь операцію ”Перехват”? (ситуацію ускладнює відсутність в районі відділу СБУ, скороченого перед кількома роками раніше…)