Начальник генштабу збройних сил України

Модератори: Global Moderators, News

botanik
Member
Member
 
Повідомлень: 199
З нами з:
03 серпня 2009 23:44
Звідки: РОВЕНЬ

Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення botanik » 05 жовтня 2009 16:37

источник саабчает....
ачальник Генерального штаба вооруженных сил Украины Сергей Кириченко подал в отставку, сообщает "Интерфакс" со ссылкой на собственные источники.

Согласно информации, которой располагает агентство, Кириченко объявил о своем уходе по состоянию здоровья в утром 5 октября на совещании в министерстве обороны.

В то же время в пресс-службе Генштаба заявили, что пока об увольнении генерала говорить рано: он проходит плановое медицинское обследование.

Вместе с тем, источники агентства в министерстве обороны Украины сообщили, что, вероятно, Кириченко после ухода на больничный подаст в отставку по состоянию здоровья. Собеседник агентства подчеркнул, что таким образом будет осуществлена "мягкая форма отставки".

Ранее Кириченко выступал с публичными заявлениями о том, что государство не способно обеспечить нормальное финансирование вооруженных сил.

"Если говорить о ресурсе, то его нет. Я сегодня не могу сказать, что мы сэкономим и проживем до конца года - нет!", - заявил Кириченко 18 сентября.

Исполнять обязанности начальника Генштаба будет первый заместитель уходящего генерала - Геннадий Воробьев.

Кириченко был назначен начальником Генштаба - командующим Вооруженными силами Украины 16 июня 2005 года.

Стоит отметить, что в настоящее время на Украине нет министра обороны. Предыдущий руководитель оборонного ведомства - Юрий Ехануров - был отправлен в отставку постановлением Верховной Рады от 5 июня 2009 года.

Временно исполняющим обязанности министра был назначен первый замминистра обороны Валерий Иващенко.
http://www.lenta.ru/news/2009/10/05/gsh/
 

один
Member
Member
 
Повідомлень: 1279
З нами з:
25 жовтня 2008 16:34

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення один » 05 жовтня 2009 22:02

Начальник Генерального штабу – головнокомандуючий Збройних сил України генерал армії України Сергій КИРИЧЕНКО змушений піти у відставку, щоб не залишитися «крайнім» у процесі розвалу армії, спричиненого критичним недофінансуванням сфери оборони.

Таку думку в інтерв`ю УНІАН висловив військовий експерт, редактор проекту «Флот 2017» Дмитро ТИМЧУК.

Він відзначив, що «фактично С.КИРИЧЕНКО здійснив своєрідний подвиг, порушуючи останнім часом тему деградації Збройних сил України, і зазначаючи, що подібне фінансування у перспективі (із запропонованим Кабміном військовим державним бюджетом на 2010 рік) призведе до підриву обороноздатності України».

«За умов, коли прем`єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО різко негативно реагує на будь-яку критику уряду і у наказовому порядку заборонила військовому керівництву подібну критику, вчинок начальника Генштабу важко переоцінити», - вважає Д.ТИМЧУК.

На думку експерта, особистою заслугою С.КИРИЧЕНКА можна вважати і виділення минулого тижня додаткових коштів для армії – без них Міністерство оборони до кінця року не змогло б елементарно прогодувати особовий склад і одягнути солдат-строковиків в зимову форму одягу.

«Вочевидь, зусилля С.КИРИЧЕНКА, хоч і мають як результат певний позитивний для Збройних сил ефект, проте не залишилися «безкарними», - констатував Д.ТИМЧУК.

За його словами, цілком очевидно, що провина за розвал армії і флоту, їх деградацію за нинішнього фінансування, покладена на начальника Генштабу.

«Розповіді про провину уряду тут не допоможуть. І це, на мою думку, є головною причиною виходу у відставку генерала КИРИЧЕНКА. Його виходу могло б запобігти відповідне ставлення уряду ТИМОШЕНКО до проблем Збройних сил. За нинішніх же умов будь-який начальник Генштабу автоматично стає «крайнім», - заявив експерт.

http://www.unian.net/ukr/news/news-339639.html
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7841
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення Oleh Nemchinov » 06 жовтня 2009 08:44

Лідер громадської організації «Громадянська позиція», голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко вважає, що на посаду начальника Генерального штабу – командувача Збройними силами України можуть претендувати три генерали. Коментуючи заяву про відставку Сергія Кириченка, який працював на цій посаді, Гриценко зазначив, що президенту України «є з кого вибирати». Про це сьогодні, 5 жовтня, інформує персональний сайт Анатолія Гриценка.
«У Збройних силах є як мінімум три генерали, які можуть впоратися з цією посадою більш ефективно і більш відповідально, ніж генерал Кириченко. Серед таких я б назвав першого заступника начальника Генерального штабу генерал-полковника Геннадія Воробйова, командувача Сухопутних військ генерал-полковника Івана Свіду і командувача Повітряних сил генерал-полковника Івана Руснака», – сказав Гриценко.

При цьому він підкреслив: «Якщо начальник Генерального штабу подав у відставку за станом здоров’я, то ця відставка буде прийнята. Я думаю, що нинішній стан Збройних сил України набагато гірше, ніж стан здоров’я начальника Генерального штабу. І ситуація в армії вимагає рішучих дій з її поліпшення».

Разом з тим, на думку Гриценка, під час призначення нового начальника Генерального штабу виникне проблема юридичного характеру. Відповідно до чинного законодавства, пояснив він, призначення на посаду та звільнення начальника Генерального штабу здійснюється президентом за поданням міністра оборони.

«Але міністра оборони в країні вже кілька місяців немає. Є виконуючий обов’язки Валерій Іващенко. Тому з формально юридичної точки зору призначати нового начальника Генерального штабу не можна», – зазначив Гриценко.

Він також зробив акцент на тому, що в цій ситуації виникає «розрив на рівні військово-політичного керівництва Збройними силами».

Гриценко підкреслив, що такій ситуації єдиним легітимним посадовою особою є Президент – Верховний головнокомандувач Збройних сил. «А далі розрив: виконуючий обов’язки міністра оборони і тепер виконуючий обов’язки начальника Генерального штабу».

Екс-міністр оборони переконаний, що вирішити цю колізію потрібно невідкладно після консультацій Президента з Прем’єр-міністром, і якщо потрібно, внести зміни до положення про Міністерство оборони, «щоб армія в цей складний період чітко розуміла, хто має право віддавати накази, а хто не має права цього робити».

Він також висловив надію, що на посаду начальника Генерального штабу буде призначено людину, яка «розуміє армію, вболіває за армію і буде діяти в інтересах армії, а не буде брати участь в сумнівних передвиборних політичних ігрищах».

Як повідомлялося, С. Кириченко був призначений начальником Генштабу – командуючим Збройними силами Україні 16 червня 2005. Верховна Рада України 5 червня 2009 відправила у відставку Юрія Єханурова з посади міністра оборони. У постанові зазначалося, що звільнення міністра пов’язане з численними порушеннями, зокрема, з незаконними операціями із спеціальною технікою, задіяної у ліквідації об’єктів збереження ядерної зброї. У липні Ю. Єхануров призначений першим заступником голови Секретаріату Президента України.
http://zik.com.ua/ua/news/2009/10/05/198894
Прийшла повістка - іди служити!
 

Marichello
Member
Member
 
Повідомлень: 422
З нами з:
12 грудня 2008 11:22
Звідки: Украина

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення Marichello » 06 жовтня 2009 14:31

а я сегодня слышал что в ближайшее время Руснак тоже будет уходить
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31892
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення Adam » 06 жовтня 2009 15:27

Уходят, чтобы вернуться? Только вернуться с другой политической силой? с минобороны Кузьмуком?
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

один
Member
Member
 
Повідомлень: 1279
З нами з:
25 жовтня 2008 16:34

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення один » 14 листопада 2009 17:19

Президент України, Верховний головнокомандувач Збройних сил України Віктор ЮЩЕНКО призначив генерал-полковника Івана СВИДУ начальником Генерального штабу Збройних Сил України.

Про це УНІАН повідомило джерело у Міністерстві оборони України.

За інформацією співрозмовника агентства, Президент підписав відповідний указ учора, 13 листопада.

До призначення на цю посаду генерал-полковник І.СВИДА був командувачем Сухопутних військ Збройних сил України.

Слід зауважити, що 15 лютого 2010 року цьому генералу виповниться 60 років, що є граничним віком для перебування на військовій службі. Водночас, як зазначило джерело у Міноборони, генерал-полковнику І.СВИДІ окремим рішенням як мінімум на один рік було продовжено термін перебування на військовій службі, що може свідчити про високий рівень довіри до цього високого військового керівника з боку Президента, Верховного головнокомандувача ЗСУ В.ЮЩЕНКА.

Як також повідомило джерело у Міноборони, на посаду командувача Сухопутними військами Збройних сил України призначено генерал-полковника Геннадія ВОРОБЙОВА, який до цього призначення обіймав посаду першого заступника начальника Генштабу ЗСУ.

http://www.unian.net/ukr/news/news-346816.html
 

один
Member
Member
 
Повідомлень: 1279
З нами з:
25 жовтня 2008 16:34

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення один » 17 листопада 2009 23:49

Поскольку мы понимаем, что в стране сейчас сложная ситуация, а, помимо военных, есть еще учителя и медики, то мы определили минимально необходимую сумму – около 20 млрд грн. Но никак не те 13 млрд грн, которые заложены в проекте бюджета на следующий год, из которых 4 млрд грн – спецфонд, а это считайте, что этих денег нет и не будет.


Повністю інтерв"ю Начальника ГШ тут
 

Аватар користувача
Vold
Member
Member
 
Повідомлень: 1374
З нами з:
11 серпня 2008 13:35
Звідки: Київ

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення Vold » 18 листопада 2009 13:21

почти однокашник по ОрджоВОКУ..))
 

Аватар користувача
Гайдамака
Member
Member
 
Повідомлень: 58
З нами з:
27 травня 2010 12:15

Свида подав у відставку

Повідомлення Гайдамака » 29 травня 2010 10:43

Начальник Генерального штаба - Главнокомандующий Вооруженных Сил Украины генерал армии Иван Свида в пятницу, 28 мая, подал рапорт об отставке в связи с несогласием с действиями Президента страны.

Об этом сообщает пресс-служба Минобороны.

Объясняя причины своего решения, Свида отметил: "Как офицер и ответственный человек, я готов работать в сложных условиях на укрепление обороны страны. В сложившейся ситуации, я признаю право Президента реализовать его видение путей развития Вооруженных Сил. Он это делать с другим начальником Генерального штаба".

"Я за должность не держусь. Благодарен генералам, офицерам, всему личному составу Вооруженных Сил за те непростые и ответственные задачи, которые нам совместно удалось реализовать в интересах укрепления обороноспособности Украины. Честь имею!", - заключил он.


корр
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7841
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення Oleh Nemchinov » 29 травня 2010 14:50

Начальник Генштабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії Іван Свида подав рапорт про відставку.

Про це в суботу повідомляє сайт Міністерства оборони.

"Як офіцер і відповідальна людина, я готовий працювати в складних умовах на зміцнення оборони країни. В ситуації, що склалася, я визнаю право президента реалізувати його бачення шляхів розвитку Збройних Сил. Він це робитиме з іншим начальником Генерального штабу", - пояснив свої мотиви відставки Свида.

"Я за посаду не тримаюся. Вдячний генералам, офіцерам, усьому особовому складу Збройних Сил за ті не прості і відповідальні завдання, які нам спільно вдалося реалізувати в інтересах зміцнення обороноздатності України", - додав він.

Свида був призначений на цю посаду в листопаді 2009 року.

Українська правда
Прийшла повістка - іди служити!
 

marek
Member
Member
 
Повідомлень: 109
З нами з:
02 вересня 2006 02:37

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення marek » 29 травня 2010 23:53

які причини відставки, хто що думає

які взагалі настрої серед осоьового складу після деяких останніх рухів ВГК?
 

Аватар користувача
Vold
Member
Member
 
Повідомлень: 1374
З нами з:
11 серпня 2008 13:35
Звідки: Київ

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення Vold » 31 травня 2010 20:15

В понедельник президент Украины Виктор Янукович назначил начальником генштаба Украины Григория Педченко.

«Назначить генерал-лейтенанта Педченко Григория Николаевича начальником генерального штаба – главнокомандующим вооруженными силами Украины», - говорится в тексте указа, размещенном на сайте президента Украины.


# Украина имеет два пути развития- "дальнейший развал и обнищание или вступление в ЕС как сильного государства"- Григорий Педченко
...В своем выступлении Григорий Педченко подчеркнул, что он военный, а не политик, но "не мог стоять в стороне и смотреть, как разрушаются Вооруженные силы Украины, и на все то, что творится в стране".... 20.03.06 ИА "Репортёр"
# Патриотические силы Юга Украины собрались в Одессе
..."Оранжевая" власть запрещала говорить нам на нашем родном языке, они хотели порвать нашу дружбу с Россией.Из-за их политики нас стало на 5 миллионом меньше, они хотят втянуть нас в военный блок НАТО.В первом туре мы показали им, кто является нашим народным Президентом", - говорит генерал-лейтенант Григорий Педченко, доверенное лицо кандидата в Президенты Януковича в Одесской области, активист движения "За Одессу!...
 

Аватар користувача
Vold
Member
Member
 
Повідомлень: 1374
З нами з:
11 серпня 2008 13:35
Звідки: Київ

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення Vold » 31 травня 2010 20:20

Довідково:

Генерал-лейтенант Григорій Миколайович Педченко народився 3 січня 1955 року в селі Дорогинка Київської області, українець.

У 1979 році закінчив Московське вище загальнокомандне училище.


цікаво, як це українцю "..."Оранжевая" власть запрещала говорить... на...родном языке.."

ну, все зрозуміло, Мосвоку нарулить...
 

Аватар користувача
Vold
Member
Member
 
Повідомлень: 1374
З нами з:
11 серпня 2008 13:35
Звідки: Київ

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення Vold » 31 травня 2010 20:42

25 марта текущего [стаття 2005 року] года министр обороны Украины Анатолий Гриценко отстранил его от работы. Как сообщало официальное Интернет-представительство Министерства обороны Украины, основанием для подобного решения послужила информация о многочисленных грубых нарушениях нормативноправовых документов, многомиллионных убытках, а также о поддержке отдельными должностными лицами интересов частных структур
http://www.reporter.com.ua/news/18909/
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7841
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Начальник генштабу збройних сил України

Повідомлення Oleh Nemchinov » 01 червня 2010 07:17

31 травня, у Києві, у Малій залі Генерального штабу Збройних Сил України під головуванням Міністра оборони України Михайла Єжеля відбулася нарада з керівним складом Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України.

На початку наради Міністр оборони України Михайло Єжель повідомив, що начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Іван Свида наприкінці минулого тижня подав рапорт з проханням звільнити його з посади.

За словами Михайла Єжеля, Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Янукович прийняв відставку генерала армії України Івана Свиди своїми Указами № 654/2010 та 655/2010 від 31 травня 2010 року звільнив його з посади начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України та з військової служби в запас за віком з правом носіння військової форми одягу.

Далі Міністр оборони України Михайло Єжель довів до присутніх Указ Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України №656/2010 від 31 травня 2010 року про призначення на посаду начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенанта Педченка Григорія Миколайовича і представив його керівному складу Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

Довідка. Генерал-лейтенант Григорій Педченко народився 3 січня 1955 року в селі Дорогочинці Фастівського району Київської області.

У 1973 - 1975 роках проходив строкову військову службу у лавах Збройних сил СРСР. У 1979 році закінчив Московське вище загальновійськове училище ім. Верховної Ради СРСР. Офіцерську службу розпочав у Забайкальському військовому окрузі на посаді командира взводу.

У 1980 - 1985 роках проходив службу на посадах командира мотострілецького взводу, командира мотострілецької роти та начальника штабу мотострілецького батальйону.

У 1988 році закінчив Військову академії ім. М.Фрунзе.

З 1988 по 1993 рік службу проходив на посадах командира мотострілецького батальйону Групи радянських військ у Німеччині, першого заступника командира мотострілецького полку та командира мотострілецького полку Західної групи військ.

У Збройних Силах України з 1993 року.

З 1993 по 1994 рік - командир механізованої бригади Прикарпатського військового округу.

У 1996 році закінчив оперативно-стратегічний факультет Академії Збройних Сил України.

У 1996 - 1998 роках – командир механізованої дивізії Північного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України. З 1998 по 2000 рік обіймав посади інспектора Сухопутних військ - заступника Головного інспектора Міністерства оборони України, Генерального інспектора Сухопутних військ – заступника Головного інспектора Міністерства оборони України. У 2000 - 2002 роках – командувач 8-го армійського корпусу Північного оперативного командування, а з 2002 по 2003 рік – начальник штабу - перший заступник командувача військ Північного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України.

З 2003 по 2005 рік – командувач військами Південного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України.

З 2006 року по 2010 рік – депутат Одеської обласної Ради.

З 31 березня по 31 травня 2010 року - перший заступник Міністра оборони України.

Указом Президента України №656/2010 від 31 травня 2010 року генерал-лейтенанта Педченка Григорія Миколайовича призначено на посаду начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України.

За сумлінну та бездоганну службу нагороджений орденами “За службу Батьківщині у Збройних силах СРСР” ІІ-го та ІІІ-го ступенів, багатьма медалями та відзнаками Міністерства оборони України.

Одружений, має двох доньок.

Прийшла повістка - іди служити!
 

Далі

Повернутись до Новини

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron