Горбулін зініціював проведення Міжнар. безпекового форуму

Модератори: Global Moderators, News

один
Member
Member
 
Повідомлень: 1279
З нами з:
25 жовтня 2008 16:34

Горбулін зініціював проведення Міжнар. безпекового форуму

Повідомлення один » 04 грудня 2009 16:59

Сьогодні, 4 грудня, у 15-ту річницю підписання Будапештського меморандуму, провідні українські державні, наукові та громадські діячі ініціювали проведення в Україні Міжнародного безпекового форуму. Про це УНІАН повідомили у прес-службі народного депутата України Тараса СТЕЦЬКІВА.

На думку ініціаторів, Форум має започаткувати перший з часів підписання історичного Будапештського меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 5 грудня 1994 р. діалог експертів найвищого рівня про роль України у системі європейської безпеки.

Ініціативу проведення Форуму висунув академік Володимир ГОРБУЛІН, колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України. На його думку, «за 15 років з підписання Будапештського меморандуму докорінно змінилося безпекове середовище. Україна опинилася у невизначеній ситуації між двома потужними воєнно-політичними блоками, і зараз на часі опрацювання нової системи колективної безпеки у Центрально-Східній Європі».

Про підтримку цієї пропозиції вже заявили: політолог, культуролог, філософ Тарас ВОЗНЯК, член Римського клубу Богдан ГАВРИЛИШИН, директор Інституту історії ЛНУ ім. Франка Ярослав ГРИЦАК, Надзвичайний та Повноважний Посол України, колишній міністр закордонних справ України Анатолій ЗЛЕНКО, головний редактор газети «Дзеркало тижня» Володимир МОСТОВИЙ, директор Інституту філософії ім. Г.Сковороди НАН України Мирослав ПОПОВИЧ, публіцист Микола РЯБЧУК, народний депутат України Тарас СТЕЦЬКІВ, Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр ЧАЛИЙ, заступник міністра закордонних справ України Валерій ЧАЛИЙ, та Надзвичайний і Повноважний посол України Юрій ЩЕРБАК. Усі ініціатори увійшли до Наглядової ради Форуму, перше засідання якої відбудеться у форматі “круглого столу” 11 грудня цього року.

Результатом роботи дводенної конференції мають стати фахові рекомендації чинним політикам щодо гарантування безпеки у Центрально-Східній Європі. До участі у Форумі планується запросити відомих колишніх політичних діячів і провідних експертів з США, Європи та Росії, зокрема Мадлен ОЛБРАЙТ, Дональда РАМСФЕЛЬДА, Вацлава ГАВЕЛА, Леха ВАЛЕНСУ, Михайла ГОРБАЧОВА та провідних міжнародних експертів.

Організатором Форуму виступає Рада з безпекової та зовнішньої політики у партнерстві з Центром Разумкова, Міжнародним центром перспективних досліджень та Західною аналітичною групою. Планується провести форум навесні 2010 р. у Львові.

УНІАН
 

Арина
Member
Member
 
Повідомлень: 1
З нами з:
04 грудня 2009 13:30

В Україні прагнуть нових гарантій безпеки: В.Горбулін

Повідомлення Арина » 04 грудня 2009 17:01

4 грудня 2009 р., Київ – у 15-ту річницю підписання Будапештського Меморандуму провідні українські державні, наукові та громадські діячі ініціювали проведення в Україні Міжнародного безпекового форуму навесні 2010 р.
На думку ініціаторів, Форум має започаткувати перший з часів підписання історичного Будапештського Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 5 грудня 1994 р. діалог експертів найвищого рівня про роль України у системі європейської безпеки.
Ініціативу проведення Форуму висунув академік Володимир Горбулін, колишній Секретар Ради національної безпеки і оборони України. «За 15 років з підписання Будапештського Меморандуму докорінно змінилося безпекове середовище. Україна опинилася у невизначеній ситуації між двома потужними воєнно-політичними блоками, і зараз на часі опрацювання нової системи колективної безпеки у Центрально-Східній Європі», - заявив Володимир Горбулін.
З підтримкою пропозиції вже виступили Тарас Возняк, політолог, культуролог, філософ, Богдан Гаврилишин, Член Римського Клубу, Ярослав Грицак, директор Інституту історії ЛНУ ім..Франка, Анатолій Зленко, Надзвичайний та Повноважний Посол України, колишній міністр закордонних справ України, Володимир Мостовий, головний редактор газети «Дзеркало тижня», Мирослав Попович, директор Інституту філософії ім.. Г.Сковороди НАН України, Микола Рябчук, публіцист, Тарас Стецьків, народний депутат України, Олександр Чалий, Надзвичайний та Повноважний Посол України, Валерій Чалий, заступник міністра закордонних справ України, Юрій Щербак, Надзвичайний та Повноважний Посол України, та інші. Усі ініціатори увійшли до Наглядової ради Форуму, перше засідання якої відбудеться у форматі круглого столу 11 грудня цього року.
Результатом роботи дводенної конференції мають стати фахові рекомендації чинним політикам щодо гарантування безпеки у Центрально-Східній Європі. До участі у Форумі планується запросити відомих колишніх політичних діячів і провідних експертів з США, Європи та Росії, зокрема М.Олбрайт, Д.Рамсфельда, В.Гавела, Л.Валенсу, В.Примакова, М.Горбачова, та провідних міжнародних експертів.
Організатором Форуму виступає Рада із зовнішньої та безпекової політики у партнерстві з Центром Разумкова, Міжнародним центром перспективних досліджень та Західною аналітичною групою. Форум відбудеться навесні 2010 р. у Львові.
Рада із зовнішньої та безпекової політики – неурядова дослідницька організація, що об’єднує провідних українських експертів у сферах національної безпеки і міжнародних відносин. Бачення роботи Ради полягає у гарантуванні суспільного демократичного поступу України як важливої європейської держави. Основною метою діяльності Ради є акумуляція інтелектуального потенціалу України у сфері безпеки і зовнішньої політики і підготовка на цій основі ґрунтовних рекомендацій чинному керівництву України, громадянським асоціаціям та урядам і суспільствам іноземних держав. Серед засновників Ради – академік В.Горбулін.
 

один
Member
Member
 
Повідомлень: 1279
З нами з:
25 жовтня 2008 16:34

Заява Президента України до 15-ї річниці Будапештського мемо

Повідомлення один » 05 грудня 2009 12:46

Ускладнення архітектури безпеки у світі та в Європі вимагає від України здійснення дієвих кроків з метою посилення чинних міжнародних гарантій безпеки. Постає питання про необхідність вироблення в розвиток положень Будапештського меморандуму нового міжнародно-правового інструмента, який міг би дати відповідь на сучасні виклики національній безпеці України.

Ми свідомі, що цього можливо досягти лише спільно з тими державами, які 15 років тому зобов'язалися гарантувати Україні повноцінну національну безпеку як базову умову подальшого розвитку нашої незалежної держави.

Керуючись цими аргументами, я звернувся до лідерів держав ядерної п'ятірки - Великобританії, Китаю, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки та Франції - з пропозицією провести переговори з метою підтвердження та посилення чинних гарантій безпеки України. Сподіваємося, що це справедливе прагнення держави, яка на власному прикладі довела світові реальність досягнення глобального ядерного роззброєння, буде почуте та підтримане.

Відзначаючи сьогодні історичну роль, яку відіграв Будапештський меморандум для забезпечення світової та регіональної стабільності, маємо намір ще раз нагадати про наше право розраховувати на дієвий колективний підхід до України з боку країн-гарантів, який має бути зафіксований у відповідному багатосторонньому документі.


http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=854907
 

один
Member
Member
 
Повідомлень: 1279
З нами з:
25 жовтня 2008 16:34

Re: Горбулін зініціював проведення Міжнар. безпекового форуму

Повідомлення один » 11 грудня 2009 00:25

«Наші гаранти виявилися не в змозі забезпечити ті зобов’язання, які вони взяли на себе в рамках Будапештського меморандуму. Але сам меморандум — це не обов’язковий юридичний документ. Тому говорити про механізми забезпечення цих зобов’язань навіть не варто. Йдеться про те, щоб спробувати зробити цей документ юридично обов’язковим. Тобто необхідно знову зібрати гарантів і звернутися до них із закликом, щоб цей документ набув юридичної сили, і гарантії були обов’язковими для виконання», — вважає директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.


Центр Разумкова
 

один
Member
Member
 
Повідомлень: 1279
З нами з:
25 жовтня 2008 16:34

Re: Горбулін зініціював проведення Міжнар. безпекового форуму

Повідомлення один » 11 грудня 2009 00:55

"Якщо країни-гаранти відмовляються від своїх зобов'язань і допомоги, то що - нам спокійно віддатися в руки Росії як можливого окупанта? Якщо хочете, нашу вимогу про ядерний статус можна вважати елементом шантажу: якщо ви на Заході нічого нам не гарантуєте - значить, ми повернемося до ядерного статусу!", - заявив Тягнибок.

Він зазначив, що в 1994 році, після підписання Будапештського меморандуму, США та Британія стали гарантами незалежності України. "Ми вважаємо, що Росією цей договір вже порушено. І ми пропонуємо, як свого часу зробили поляки і чехи, вимагати гарантій своєї безпеки і підписати двосторонні угоди", - підкреслив він.

На його думку, в них має бути чітко написано, що у разі військової агресії щодо України США і Великобританія однозначно гарантують Україні військову допомогу.

"Не до НАТО треба звертатися, а до країн, які давали нам гарантії! Якщо вони відмовляються від цих гарантій, тоді ми маємо повне право звернутися до ООН та інших інститутів щодо розриву Будапештського меморандуму, а припинення дій цього документа дає нам право повернути собі статус ядерної держави", - додав він.


http://www.reactor.org.ua/news/2536-tya ... ayini.html
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31892
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Горбулін зініціював проведення Міжнар. безпекового форум

Повідомлення Adam » 30 липня 2018 15:39

Заступник голови АП очолив інститут стратегічних досліджень. Горбуліна звільнили
Понеділок, 30 липня 2018, 14:41

Заступник голови Адміністрації президента Ростислав Павленко замінив Володимира Горбуліна на посаді директора Національного інституту стратегічних досліджень.

Про це йдеться у відповідних указах президента від 30 липня.

"Звільнити Горбуліна Володимира Павловича з посади директора Національного інституту стратегічних досліджень у зв'язку з переходом на роботу до Національної академії наук України", - йдеться в документі.

Іншими двома указами Порошенко звільнив Павленка з посади заступника голови АП і призначив його керівником Національного інституту стратегічних досліджень.

У коментарі "Українській правді" Горбулін повідомив, що це було "спільне рішення".

"У мене було три посади: директор інституту, радник президента і перший віце-президент Національної академії наук. Тепер у мене залишиться дві посади. Коментувати нема чого. Життя продовжується. Я продовжую працювати на благо нашої країни", - сказав Горбулін.

Як повідомлялося, у червні Горбулін прогнозував, що Кремль готує "рік терору" проти мирних регіонів України.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 


Повернутись до Новини

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість