Сторінка 1 з 1

Cекретний військовий об'єкт стирають з лиця землі

ПовідомленняДодано: 27 травня 2011 11:24
Pravnyk
Колишній секретний військовий об'єкт стирають з лиця землі
На території Прикарпатського військового лісгоспу, поблизу села Грабівка Калуського району, тривають масштабні роботи з демонтажу колишніх шахтно-пускових установок для міжконтинентальних балістичних ракет СС-24. Металеві шахти звільнили від затоплення водою і тепер буквально вирізають їх з ґрунту. Вражає обсяг виконаних робіт і рівень залученої до цієї операції техніки (скажімо, година роботи одного бульдозера "Вольво" коштує приблизно 2 тисячі гривень).
В обласній держадміністрації, у віданні якої зараз перебуває цей колишній секретний військовий об'єкт, не змогли офіційно прокоментувати, хто саме і з якою метою проводить роботи з демонтажу. З джерел "ГК" стало відомо, що на місці колишньої ракетної бази працює приватна фірма, яка демонтує бункер і шахти заради металобрухту.
До речі, схожий військовий об'єкт, який був розташований поблизу міста Первомайська Миколаївської області, свого часу було використано тамтешньою владою більш раціонально. На території останньої шахтно-пускової установки для міжконтинентальних балістичних ракет у Миколаївській області відкрито унікальний музей, в якому можна ознайомитися з функціонуванням найсекретнішого в СРСР військового об'єкта і дізнатися, як був влаштований колись могутній ядерний щит радянської держави.

Світлини тут: http://www.gk-press.if.ua/node/4832

Re: Cекретний військовий об'єкт стирають з лиця землі

ПовідомленняДодано: 04 лютого 2013 11:49
оператор
На Україні лише одна база SS-24/РТ-23 - Первомайськ, все інше це "євростратегічні" ракети (ще трошки УР-100 у Хмельницькій дивізії). Особливу історичну цінність мають шахтні пуски ракет Р-14, там де три, а не чотири шахти. Їх достатньо мало було побудовано свого часу. У США є музеї окремо кожного типу ракет, нам теж можна так!

Re: Cекретний військовий об'єкт стирають з лиця землі

ПовідомленняДодано: 05 серпня 2013 10:17
super_bum
Добрий день. Я живу у місті Тетіїв. Майже в центрі міста у нас є у минулому оборонний завод "Символ". Нещодавно почув, що в цьому місті був ще один такий завод, який розміщенний на території ТОВ "ТАК-Агро". Хто про це знає більше?