Сторінка 1 з 4

СУМ

ПовідомленняДодано: 28 січня 2007 02:41
Гриціан
Кладу цю тему сюди, бо відзнаки про які піде мова саме з того періоду.
Офіційна ічторія СУМу ось тут:
http://www.cym.org/ua/about/history.asp

А не офіційно можу лише сказати, що після війни СУМ був бендерівською альтернативою Пласту і відносини між ними були сказати м'яко натягнуті. Іноді, коли зустрічалися одні й другі, (а видно було здалеку, по зеленим одностроям пластунів та хакі сумівців) летіло каміння. У 1988 році першим питанням поставленим мені українським підлітком при знайомстві було: \"Ти пластун, чи сумівець\".
Іронія долі, автором гасла СУМ \"Честь України готов боронити\" був ... колишній губернатор Дніпропетровська, що у свій час багато членів ОУНб відправив на ліхтарі у тому місті.

На знімці нашивка і значок. Нашивку гордо носив сам під час курсів юнацтва ОУН доктора Зарицького у Нових Йориках. До речі моєю \"денацифікацією\" займався Роман Зварич. Тоді ще не міністр, а один з працівників Визвольного Фронту у Н.Й.

ПовідомленняДодано: 28 січня 2007 02:45
Гриціан
Значок поблизу. Зроблений з тою самою знаменитою смолянкою, що тепер широко використовується в Україні. Значок отримав у спадок від Валентина Коваля, одного з організаторів СУМу у повоєнній Німеччині. Коваль його несправжнє ім'я, бо він так само з фольксдойчів як і мої, за що й загремів до кацету, бо не хотів йти до вермахту. Звідти втік ну й т.п. В результаті став моїм зведеним Дідом (другим чоловіком моєї Бабці).

ПовідомленняДодано: 28 січня 2007 02:48
Гриціан
А ось (вже викладав раніше) могила Калиника. Щоб панове не думали, що Гриціан як завжди бреше :D

ПовідомленняДодано: 28 січня 2007 02:50
Гриціан
А ось гасло, про яке йде мова:

ПовідомленняДодано: 28 січня 2007 02:50
Гриціан
Є ще трохи матеріалів на цю тему, але тут все залежить від інтересу публіки :D

ПовідомленняДодано: 28 січня 2007 19:52
Олесь
Цікаво, пане Гриціан

ПовідомленняДодано: 29 січня 2007 11:17
Грiм
дякую

ПовідомленняДодано: 06 лютого 2007 21:05
Гриціан
Нещодавно розмовляв з Тіткою, Донькою одного з засновників СУМу у Німеччині та США. Розповіла, що на час відтворення організації більшість молоді вже була у Пласті, і ОУНб серйозно боялася втратити кадри. Для цього намагалися створити закордонний варіант ЮОУН, або Юнацтво ОУН. Однак радикальні методи ОУНб ще були свіжі у пам'яті діаспори, а відсутність компромісів відлякувала батьків потенціальних юнаків. Тому за модель була створена молодіжна оршанізація СВУ -- СУМ, справи якої вже спадали в забуття і майже ніяк не були пов'язані з ОУН. До того ж СУМ охопив більшу групу молоді включно з дітьми за зразком Пласту. Пізніше була створенаще одна організація ТУСМ (Товриство Української Студіюючої Молоді). Останній раз бачив їх у 1988 році під час демонстрації перед амбасадою СССР у Вашингтоні з нагоди 1000-тя Хрещення. Пам'ятаю ще вразила дика кількість антен в них на даху, мов із класичного шпигунського фільму. Ставні тої контори були зачинені, та й певно не дарма: тисячі українців проходили попри будову й бажали багато цікавого на адресу її мешканців. Тоді доживала свої роки східноукраїнська діаспора, що не відміну від західної не отримала нових надходжень з України, де режим навів \"добрий порядок\"
На знімці пластовий знак приблизно 70-х років

ПовідомленняДодано: 06 лютого 2007 21:07
Гриціан
зворротнього боку не буде:
Ви досягли максимального розміру квоти для закачувань: 5 MB
:(

ПовідомленняДодано: 06 лютого 2007 22:37
Гриціан
З подачі Дмитра ;):
Зображення

ПовідомленняДодано: 11 липня 2007 05:37
CAM
Грицьку, думаю тобі сподобається.
Це оселя СУМ імені М. Павлушкова в Барабу, Вісконсін.

Ось мені, чомусь здається, що на Україні зараз більш дієвий і активний Пласт, а в Чикаго-навпаки, СУМ. Серйозно працюють. А Пласт майже не чути і не видно.

ПовідомленняДодано: 11 липня 2007 17:08
Гриціан
Якого дідька воно має подобатись? Ті басейни й монументи були побудовані ще за царя гороха, коли людей було троха. У чому полягає активність СУМу? Звичайно, функцію первісної жовтеняцької (на піонерську не тягне) організації він виконує, але з власного досвіду не залишився у захопленні. Якщо коротко описати, то нагадує сучасних арабів у Єгипті на фоні пірамід: нібі й прямі нащадки, але якісь ліві.

ПовідомленняДодано: 11 липня 2007 19:04
CAM
Як тобі поснити, не можна сказати що не роблять. Хоча-б те що якихось пісеньок українською дітей навчать-вже добре. Танцювальний ансамбль працює при СУМі, сам там 2 роки займався і виступав. Нормально. Зимові і літні табори для молоді роблять-взагалі супер. Дають українцям на базі СУму відпочивати (за символічну оплату)- також добре. Це я говорю про Чикагський відділ. Є, звичайно, проблеми з їхнім баняцьким світоглядом, але в загальному краще щоб вони були і діяли, ніж щоб закрилися взагалі.
Натомість про Пласт тільки знаю що він є.

ПовідомленняДодано: 11 липня 2007 21:00
Гриціан
СУМ був створений як прототип ОУН(ю), а перетворився на клюб жирних бандуристок з кавою в паперових горнятках. Їм своя дорога, а мені своя. Богу дякувати, обидвоє дітей спокійно володіють чотирма мовами не набираючись атлантидівських комплексів як вошей по тих таборах. Для містечкових заробітчан та їх нащадків, щоправда, саме те.
Давай ліпше замнем тему, бо маю велике цеберко дьогтю на адресу цих динозаврів.

ПовідомленняДодано: 12 липня 2007 03:08
CAM
8)
гОкей...