Берлінська криза 1948 року

Модератор: Global Moderators

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Берлінська криза 1948 року

Повідомлення Chestnut » 07 березня 2006 04:17

Вже задавав це питання на \"іншому форумі\" -- хто може сказати, чи згадувалася взагалі у радянській пресі Берлінська криза 1948 року?

Друге питання -- під час неї був принаймні один випадок зіткнення радянського винищувача із американським транспортником. Хто знає які подробиці -- хто був пілотом, з якої частини, чи отримав яку нагороду (здається, загинув як радянський пілот, так і екіпаж його жертви)?
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 07 березня 2006 10:08

Стовідсотково особисто про себе як людину, яка завжди цікавилася історією. Нічого за винятком побудови \"Берлінського муру\" за радянських часів що до якихось німецьких проблем не згадувалося. В мене в класі під час навчання в школі були Андреас та Сузанна - діти працівників амбасади НДР. Вони також жодного разу не натякали на якісь події. Вперше про \"авіамост\" з Західного Берліну я прочитав в журналі \"Огоньок\" за 1949 рік (мій дід \"колекційонував\" всіляку радянську пресу й я багацько що \"конфіскував\" ще за його життя). Пам'ятаю ще за Хрущьова матеріал з того ж \"Огонька\" про викриття під землею американської апаратури прослуховування радянських військових кабелів зв'язку.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 10 березня 2006 12:03

На \"іншому форумі\"? :-)))) здається, тут починає формуватися власний сленг щодо ВИФ :-) там був у використанні термін \"водолазный форум\" :-)))

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 10 березня 2006 13:51

Ярослав Мезенцев написав:На "іншому форумі"? :-)))) здається, тут починає формуватися власний сленг щодо ВИФ :-) там був у використанні термін "водолазный форум" :-)))

Ну, це я просто використав звичний для себе термін, який у нас у Оксфорді вживають стосовно "іншого місця" :) Але чом би нашому форуму не замати власних традицій? Тим більше, що поки що переважна більшість учасників здавна відвідували ВИФ2НЕ і добре з ним знайомі? :)
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

korner45
Member
Member

Re: Берлінська криза 1948 року

Повідомлення korner45 » 28 вересня 2010 02:02

Практически не упоминалась. Но о снятии блокады сообщение прошло. Инцидент же с советским истребителем имел место до кризиса. Столкнулись Як-3 и британский рейсовый "Викинг". "Як" упал в британской зоне оккупации, "Викинг" - в советской. Все погибли: и майор Акуленко, сидевший в "Яке", и все находившиеся в "Викинге". Никаких наград никому не было. Этот инцидент освещался в совпрессе тех лет.

Повернутись до Холодна війна (1946-1991)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість