вартівничі сотні

Модератор: Global Moderators

denysenko
Member
Member

вартівничі сотні

Повідомлення denysenko » 31 липня 2006 08:43

ось цитата зі спогадів Рена, хтось знає шо то були за формації у складі британських військ? для чого створювалися і шо там робили наші дивізійники????

http://lib.galiciadivision.com/ren/pislaslovo.html

В 1954 році я знову надів військову уніформу, поступивши на військову службу в т. зв. МОО (вартівничі сотні) при британській окупаційній армії в Зах. Німеччині. Довелось мені тоді, маючи вже 53 роки життя, проходити знову твердий рекрутський вишкіл, і то дуже суворий. Про мою військову службу в згаданих вартівничих сотнях, де я був суперінтендентом, тобто мав найнижчу старшинську ранґу, доволі багато згадано в опублікованій праці сотника Теодора Пелеха п. н. «Українські Вартівничі Сотні в Німеччині», що її видало українське видавництво в Мюнхені в 1981 році у відзначення 25-ліття тих вартівничих сотень.

editor
Member
Member

Повідомлення editor » 31 липня 2006 09:08

За цією книгою Пелеха вже давно шукаю, написав уже всім кому міг у діаспору. Про не українців деякі інфи є. Ця книга звичайно нам би щось добавила.
Може у когось з форумчан ця книга є? :?:

denysenko
Member
Member

Повідомлення denysenko » 31 липня 2006 09:57

але шо то взагалі було за диво? якийсь іноземний легіон у рейнський армії :?: :!:
я розумію шо розгул холодної війни, але якого дідька набирати на службу пристарілих есесманів :D
канешно пан Рем зі своїм послужним списком став би прикросою любого війська...
доречі суперінтендант то шось на кшталт нашого прапорщика чи старшини?

editor
Member
Member

Повідомлення editor » 31 липня 2006 10:38

У Зах Німеччині англ та американські окупаційні війська створювали вартівничі сотні з різних національностей: німці, чехи, українці, болгари тощо. Спочатку з полонених, потім з інших. Ці частини охороняли різноманітні військові обєкти. Цікаво те, що мали національні відзнаки. Чи було щось в українців - треба і вияснити з книги Переха. Звертаюся до нашої \"закордонної ОУН\" :) Може у Вас книга ця є? :!: :?:

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 31 липня 2006 11:44

denysenko написав:доречі суперінтендант то шось на кшталт нашого прапорщика чи старшини?

Це британський поліційний чин, зустрічав у фільмах, що перекладається французьким терміном "комісар".

Ланцюжок чинів такий: констебль-сержант-інспектор-старший інспектор-суперінтендант-старший суперінтендант-комісіонер (на чолі "обласного відділу МВС")
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

denysenko
Member
Member

Повідомлення denysenko » 31 липня 2006 13:09

editor написав:У Зах Німеччині англ та американські окупаційні війська створювали вартівничі сотні з різних національностей: німці, чехи, українці, болгари тощо.

дивно, бо вже у 55 створили бундесвер, але можливо окупантам було легше за помірну платню зрегрести весь "комбатантський" інтернацонал і приставити до діла, шоб не вешталися європою..

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 31 липня 2006 17:50

Eh hloptsi, vy meni sypete sil' na ranu! Bachyv tu knyzhku ja she des' v 95-tomu rotsi - prodavets' TODI hotiv 50$. Na toj chas to buly strashni groshi i ja musiv pas. Pamjataju sho tam buly tsikavi fotky Ukrains'kyh soten' - vsi v kamufliazhi z beretamy i vivcharkamy.

editor
Member
Member

Повідомлення editor » 01 серпня 2006 08:29

Українські сотні були при британській армії і особливих відомостейй у мене нема. А от при американській у 1944 році появилися охоронні сотні з полонених німців. В 1947 р. залишилося кілька рот, інші переформували у фабричну охорону. Потім почали зявлятися національні роти (албанська, болгарська, російська), а у лютому 1952 чехословацька. По Рену виходить, що українська створена десь у 1954 р. Розформовані ці нацпідрозділи у 1964 р. (про укр-не знаю)
Які були відзнаки в українців - теж поки не відомо. Чехи, принаймні, мали стрічку над нарукавною нашивкою з написом \"Чехословакія\" та мали ч/с герб на кокарді і відзнаці над кишенею. По ідеї щось мали мати і українці.
Аскольд, а може можна цю книгу вичислити у якійсь бібліотеці?

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 04 серпня 2006 01:40

Zakordonne OUN ne drimaje... Znajshov knyzhku v bibliotetsi!! Problema v tomu sho koly ja pishov jiji shukaty to na mistsi vona ne bula, tozh abo htos' jiji vzjav abo svysnuly.

Za kongresovoju systemoju kod knyzhky takyj:

Ukrains§ki vartivnychi sotni pry britans§kiæi armièi v Pevnichniæi Nimechchyni :|bzbirnyk /|cTeodor Pelekh.

UA659 .M5 P4 1981 - kod knyzhky standart, tak sho jaksho knyzhka ne pojavytsja to mozhe Vlad abo Hryts' jiji znajdut' v sebe.

P.S. Dorechi kolyshnij Shurmbanfuhrere Galychyna J. Ren'-Pobiguschyj v svojih spohadah opysuje pobut v takij sotni i navit' dodaje fotky. Knyzhka v mene vzhe davno na sajti.

editor
Member
Member

Повідомлення editor » 04 серпня 2006 08:45

Спогади Рена відомі. Нажаль там дуже мало інформації про вартівничі сотні.

denysenko
Member
Member

Повідомлення denysenko » 04 серпня 2006 10:21

окрім наведеної мною цитати та однієї фотки я нажаль більше нічого про ці сотні на сайті не знайшов

але мене більше цікавить причина їх створення, який дідько примусив бритійців використовувати полоненних/інтернованих до військово-поліційної служби

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 04 серпня 2006 17:10

Я думаю з двох причин:

1. Тоді англійські солдати могли робити шось інше (їхати до дому наприклад )
2. Сотні тих бездержавних осіб мали чим зайнятися а не сидіти без діла.

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 04 серпня 2006 21:08

Отака фігня малята: Років сім тому дивився я каталог надлишків уніформи від німців. Ну таке сяке, раптом бачу цілу лінію добра від вермахту з усіми причандаллям тільки в дещо інакших відтінках. Навіть погони такі самі. Шоломи, чоботи, ну ніби ніхто у 45-тім нічого не робив. Ціни були відновно невисоки а підписи стояли \"Grenzschütz\" та \"Schützpolizei\" при чому різні підписи стояли під нібито зовсім однаковими кавалками обладунку. Більше всього мені запало орленятко на фуражках, склало так собі сумно крила, а в кігтях дулі
Я сам собі Петлюра!

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 07 серпня 2006 12:47

Chestnut написав:
denysenko написав:доречі суперінтендант то шось на кшталт нашого прапорщика чи старшини?

Це британський поліційний чин, зустрічав у фільмах, що перекладається французьким терміном "комісар".

Ланцюжок чинів такий: констебль-сержант-інспектор-старший інспектор-суперінтендант-старший суперінтендант-комісіонер (на чолі "обласного відділу МВС")

Цікаво, що Побігущій називає суперінтенданта "найнижча стршинська ранґа", в той час, як в британській поліції він носить відзнаки майора/підполковника :)

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 07 серпня 2006 13:05

Ось картинка (ну й стаття теж)

http://en.wikipedia.org/wiki/UK_police_ranks
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Далі

Повернутись до Холодна війна (1946-1991)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей