Юрко Богун

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 29 листопада 2006 12:31

Шапка в нього якась незрозуміла. Я таких в жодному джерелі не бачив. Про кунтуш - приєднуюся до Олекси, до того-ж якийсь він коротенький.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 29 січня 2007 17:44

Chestnut написав:
Otaman написав:Я так зрозумів, що то Гофман спеціально так назвав

Ні, він у Сєнкєвіча теж Єжі

А де саме у Сєнкєвіча в "Вогнем и мечем" вказується, що Богуна звуть Єжи чи Юрко?

Іван Богун
Member
Member

Повідомлення Іван Богун » 18 березня 2009 21:01

Перечитав тиждень тому вкотре \"Вогнем та Мечем\" в чудовому українському перекладі Євгена Литвиненка. В жодному місці взагалі не знайшов спомину про ім'я Богуна - всюди про нього пише просто Богун і все. Але у примітках перекладача та редактора герой Сенкевича ототожнюється саме з Іваном Богуном. Чому Гофман вирішив назвати Богуна Юрком - не зрозуміло. Може в польському оригіналі якась згадка є, але я не читав, сказати не можу.

До того ж Сенкевич досить ретельно відтворив у своєму творі реальні історичні постаті та події того часу. Навіть згадки про князів Булиг-Курцевичів я зустрічав в документальній літературі. Звісно, будучи поляком, він намагався принизити роль козацтва, але в більшості випадків точно описав найменші деталі подій. Бо я багато різноманітної науково-популярної історичної літератури про ті часи прочитав і всюди майже знаходив якісь згадки про ту чи іншу постать у Сенкевича, яка дійсно існувала та діяла в ті часи в тих подіях.

Щодо шляхетства Богуна, то Сенкевич зображує його хоча й вихідцем з простолюду, але обізнаним (хоч і не письменним), досвідченим у світських манерах, мові тощо - \"майже не поступався шляхтичеві, про що всі оточуючі надто дивувалися\". Про справжнє походження Івана Богуна, як я зрозумів із різних джерел, теж достемено не відомо, але дехто з авторів висуває припущення, що він таки походив з якогось не дуже заможного та відомого шляхетського роду. Проте Сенкевич же й пише, що одягався Богун за останньою модою, хоча багатство, в тому числі й в одязі, зневажав, тому часто міг продемонструвати свою зневагу тим, що у найошатнішому вбранні міг викупатися в діжці з дьогтем. Тому не бачу причини, чому б новомодний одяг кунтуш не міг бути у вжитку у цього славетного лицаря. Він міг його просто купити, бо був досить заможним, міг захопити у битві, в деяких з яких польські пани лишали в здобич козакам до ста тисяч возів з різним крамом, коштовними речами, а міг отримати у подарунок від польських можновладців, які весь час обдаровували козацьких ватажків коштовною зброєю, одягом тощо.

Також зауважу, що Богун на початку подій Хмельниччини і в Сенкевича і в Гофмана зображується не полковником, а підполковником (при полковнику Лободі) реєстрових козаків.
\"Те, що не вбиває нас - робить нас сильнішими!\" (с) Ф.Ніцше

Alex R
Member
Member

Повідомлення Alex R » 19 березня 2009 08:04

Ну Богун - это легенда 8)))) Даже у донцов есть упоминание \"... как бежав ушли к Богуну на Дикое поле...\" Правда только прозвище фигурирует, но думаю это все тот же Богун.

Вот зато глядя на фото из фильма -я теперь понял на чем основана реконструкция некоего человека. А то я все не мог понять откуда ноги растут данных нашивок на кафтане с металическими бляхами.
...курю турецкий-горький табачёк...

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 19 березня 2009 12:34

Це Юрко Богун легенда, так би мовити збірний образ страшниго козака у Сенкевича, а Іван Богун - історична реальна постать.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Іван Богун
Member
Member

Повідомлення Іван Богун » 19 березня 2009 15:53

Де конкретно у Сенкевича згадується ім'я Юрко? Може десь в оригіналі польською? В українському перекладі книги його точно немає.
\"Те, що не вбиває нас - робить нас сильнішими!\" (с) Ф.Ніцше

AppS
Member
Member

Re: Юрко Богун

Повідомлення AppS » 01 жовтня 2017 15:52

цікаво, що в Британії був середньовічний рід Богунів https://en.wikipedia.org/wiki/Bohun
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Поперед.

Повернутись до Козаччина

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей