військово-історичні клуби

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Ярослав Рожнів
Member
Member

військово-історичні клуби

Повідомлення Ярослав Рожнів » 12 квітня 2010 11:47

Питання до всіх користувачів. Я тільки що зареєструвався на форумі. Скажіть будь-ласка чи є військово-історичні клуби у м. Полтава. Завчасно дякую!

Ярослав Рожнів
Member
Member

Re: військово-історичні клуби

Повідомлення Ярослав Рожнів » 12 квітня 2010 15:18

Поставлю ширше запитання - Де можна знайти перелік військово-історичних клубів, які займаються козаччиною? Напишіть кому що відомо будь-ласка. Дякую!

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 12 квітня 2010 16:10

По козаччині повного списку клубів мабуть ніде ви не знайдете, є клуби в Києві, Кам'янці, Одесі подинокі поціновувачі теми в інших містах (Львів, Донецьк). Можливо когось і пропустив.
Зображення

Ярослав Рожнів
Member
Member

Повідомлення Ярослав Рожнів » 13 квітня 2010 08:41

Пану Haiduku: Дякую за відповідь! А Ви часом не вкурсі чиє такі поціновувачі у Полтаві? Можливо з кимсь на фестах зустрічалися? Я живу в Полтаві, мене цікавить тема історичної реконструкції доби Козаччини, а саме - зайняття фехтуванням, відтворення одягу, зброї ну й звичайно як результат участь у фесті, але на жаль у нас в Полтаві я таких ентузіастів не зустрічав, якби Ваш клуб був ближче. то я б обовязково до нього приєднався!

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 13 квітня 2010 09:50

Тому шановний ви і не зустрічали в Полтаві нічого, бо на жаль клубу в вашому місті не існує, ті що з себе вдають реконструкторів (це про минулорічні заходи з приводу Полтави 2009.)найсправді-ряжені.Та на жаль серьйозно реконструкцією не займаються. Гайдук вже розповів про ситуацію речей, можу ще додати що в Одесі є два напрямки:
1 Клуб найманої гетьманської піхоти німецького строю.сер17 ст.
2 Гетьманськи Жолдаки.
3 Козацтво середини 17 ст.(хмельніччина)
5 є зацікавлення в козацтві поч.-середини 18 ст.починаємо працювати над цім питннням.
6 Шведська піхота часів Карла 12.та його українські союзники-супротивникі.
в Київі є відділення нашого клубу, та два самостійні клуби по козаччині доби Хмельницького , Київський реестровий полк, та Печерська Сотня реєстрових козаків,(Передримовського.)

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 13 квітня 2010 10:13

В той самий час, відсутність клубу в місті в наш час не велика перешкода - дякуючи інтернету є можливість спілкуватись з однодумцями з будь яких куточків України. На приклад згадувана не давно на цьому форумі група "Чегиринський реєстровий полк" - група знаною мірою віртуальна - хлопці з різних міст Польщі зустрічаються переважно на фестивалях.
Зображення

Ярослав Рожнів
Member
Member

Повідомлення Ярослав Рожнів » 13 квітня 2010 11:23

Шановний Rogala! Щодо "ряжених" на відзначенні 300-ї річниці Полтавської битви, то Ви абсолютно праві - це так званий місцевий військово-історичний клуб "Полтава-300", який був створений (на папері) для участі у відповідних заходах, а його учасники - то напевно актрори Полтавського театру, або ще хтось, кого міський голова може з-під палки змусити "рядитись".

Ярослав Рожнів
Member
Member

Повідомлення Ярослав Рожнів » 13 квітня 2010 11:45

Пане Haiduk! В такому разі до Вас запитання - чи можна до клубу, членом якого ви є, вступити дистанційно (віртуально). Бо є бажання займатися реконструкцією, не знаю толком з чого розпочати.

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 13 квітня 2010 12:31

:) як чесно власного досвіду роботи дистанційного клубу не маю. Але проблем не бачу.

Починати краще з збору інформації (власне те, що ви вже робите). Визначитись, чого хочеться від реконструкції.

Що до нашого клубу (Кам'янець Подільський), те що нас трохи відрізняє від інших - в руслі реконструкції 17 ст - займаємя відтворенням піхоти гайдуцького зразку з відповідним озброєнням- гнотові мушкети з форкетами та все що до них має бути в комплекті.
Рядовий склад клубу - гайдуки - забезпечується на час заходу клубними мушкетами та спряженням, також забезпечується місцем в скарбовому наметі.
Хто претендує на роль козацького товариша - повинен вже мати все своє. За структурою така схема більше підходить до приватних (надворних) загонів. Крім того додам обов'язковим для куреня є барва - бордового кольору - в гайдуків це катанки, в козаків - на вибір.

гайдуки нашого куреня:

Зображення

От тож, як цікаво - більше інформації в нас на форумі - http://kupa.in.ua/forums/
Зображення

Ярослав Рожнів
Member
Member

Повідомлення Ярослав Рожнів » 13 квітня 2010 13:44

Гайдуки - супер! Я хочу від реконструкції слідуюче: відтворити образ рядового пішого козака армії Богдана хмельницького, можливо запорожця, можливо реєстрового - Полтавського полку (все ж таки мабуть більше запорожця) і брати участь у фестах, спілкуватися з однодумцями.

Повернутись до Козаччина

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість