Бурочний чохол???

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

дмитро
Member
Member

Бурочний чохол???

Повідомлення дмитро » 03 вересня 2010 00:24

Добродії!в мене питання.чи були на період 17ст на Україні так звані "бурочні" рушничні чохли,котрі широко розповсюджені на кавказі.(але на жаль на період більш пізній були описані)
Мир неверных провалился вниз
Их совсем покинула радость
Ввысь взметнулись знамена ислама
Многобожье без опор осталось.

Velizariy
Member
Member

Re: Бурочний чохол???

Повідомлення Velizariy » 03 вересня 2010 16:43

дмитро, того ніхто не зна. :D І ніхто нічого крім шкіряних чохлів з Ровно та Москви не підкаже на 17 ст.
Але як версія підійде. А що, в тебе залишилось досить залишків після обрізки бурки?
Десь в мена була гарна етнографічна замальовка.
А поки є такі "герої нашого часу":
http://digitalgallery.nypl.org/nypldigi ... &snum=&e=w
Востаннє редагувалось Velizariy в 03 вересня 2010 20:09, всього редагувалось 1 раз.

дмитро
Member
Member

Повідомлення дмитро » 03 вересня 2010 17:37

Велізарію!в тому то і діло що досить.То Дикий направив мій розум на таку децизію.от я хотів спробувати :)

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 03 вересня 2010 19:15

ну ще можна додати шкіряні чохли в поляків (зображення) :wink:

Velizariy
Member
Member

Повідомлення Velizariy » 04 вересня 2010 12:08

Ось етнографія осетин.
PB220001.jpg

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 04 вересня 2010 13:02

ага а на какой период? и потом каким макаром увязать это с татарвой? дикие легенды о взятых трофеях или выменяных вещях -сомнительны.

Velizariy
Member
Member

Повідомлення Velizariy » 04 вересня 2010 18:49

Наведена сторінка - це етнографія. І наскільки ця етнографія має відношення до предметів якими користувалися у 17 ст невідомо. Для цього необхідно вивчати увесь пласт археологічного/етнографічного/графічного матеріалу по темі. Лише після цього ми можемо дозволити собі категоричні заяви про можливість або неможливість використання. До того лише версії більшої чи меншої вірогідності.
Так чи інакше, на даний момент, я вважаю доцільно використовувати в обмеженій кількості "бурочні чохли" для сейменів східного блоку як версію. До знаходження більш повної інформації по темі.
ага а на какой период? и потом каким макаром увязать это с татарвой? дикие легенды о взятых трофеях или выменяных вещях -сомнительны.

:lol:
Боже, якщо ти про про те що Крим та Кавказ це різні регіони то див. етнічний склад стрільців: http://forum.velizariy.kiev.ua/viewtopic.php?f=22&t=83

дмитро
Member
Member

Повідомлення дмитро » 04 вересня 2010 20:23

Алаверди!дякую за інфу.приціл взято.думаю що встигну зварганити.окремий рахмат Велізарію :Rose:

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 04 вересня 2010 20:25

Я лише про те, що немає жодної згадки про такі чохли в татар на 17ст.І до речі ,в їх сюзеренів-турок теж, щось не бачив мушкетні чохли, тим більш бурочних крім того ти сам невпевнений яким боком прикласти вище викладену кавказьку єтнографію до реалій Кримських мушкетер 17ст. ,
Чи я не правий?
а так все може бути......

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 04 вересня 2010 21:28

да кстати Эвлия Челеби неоднократно упоминя ружья, и и описывая воиновКавказа и Закавказья -про чехлы ни звука.

Velizariy
Member
Member

Повідомлення Velizariy » 04 вересня 2010 21:39

ти сам невпевнений яким боком прикласти

А я і не прикладаю, я висуваю версію. В мене немає на даний момент інформації на використання чохлів в межах впливу ОІ на 17 ст, але в той же момент треба зазначити на занадто малий об'єм опрацьованої інформації, як по ОІ, так і взагалі по чохлам у Східній Європі. Тому я лише можу висунути версію на основі відомих мені фактів, і використовувати її для практичної реконструкції. Що я і роблю.
Чому я вважаю що ця версія життєздатна:
1. На 17 ст більшість мушкетів (хоча дискусія триває, і це далеко не аксіома) не має ременів, а отже не може закидатися за плечі при руху (як наприклад у цього тибетця http://www.asianart.com/exhibitions/tib ... _front.jpg ). А з літературних джерел відомо що у походах деякі підрозділи сейменів пересувалися верхи (як драгуни). Тут, як на мене, вірогідно або в них мушкети мали ремені, або вони мали чохли.
2. Етнічний склад стрільців у Криму був дуже різноманітний: греки, анатолійці, черкеси та вихідці з інших областей Кавказу. Враховуючи, що згідно Челабі (сподіваюсь як дійдуть руки і до інших авторів що писали про Кавказ 17 ст - будуть нові подробиці) серед племен Кавказу вогнепальна зброя була досить поширена. Тому я вважаю що і ті чохли що були зображені у другому пості цієї теми, використовувалися і раніше, хоча і безпосередніх доказів поки-що немає. А враховуючи те, що певна кількість вихідців з Кавказу служили кримським ханам, то і спорядження (а з ним і чохли) вони могли принести з собою.
І це досить нормальна версія і ніяких диких легенд про трофеї.

ЗІ. Термін "бурочний чохол" як на мене не зовсім правильний. Чесно кажучи, мені здається що це був шкіряний з хутром чохол. А виглядає так само кошлато як бурка.

да кстати Эвлия Челеби неоднократно упоминя ружья, и и описывая воиновКавказа и Закавказья -про чехлы ни звука.

А що, повинен.
Он він розповідав про напад козаків на фортецю на Чорному морі. І потім про те що ту фортецю озброїли трофейними козацькими мушкетами, а про чохли ні слова. То що, на основі цього моменту будемо стверджувати що у козаків також не було чохлів.

дмитро
Member
Member

Повідомлення дмитро » 04 вересня 2010 21:49

Я все таки думаю що бурочний.в шкіряних швидко люфа іржавіє.звичайно якщо зсередини не викласти сукном чи шерстю.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 04 вересня 2010 23:18

Тибетець-некоректний приклад з 18-19 ст.Хоча проти ременів нічого проти не маю.Чохли ніби то логічно використовувати. але ж - фактажу не є.
Про Челебі-на попередній здається сторінці, перед тим як вибивали козаків з фортеці, він якраз описує дагестанців , черкесів, грузин-і ні звука про чохли.
наприклад він дає потім ,ось такий опис турецького війська
". Справа и слева в кафтанах красного сукна шли матараджибаши и
тюфекчи с фляжками и ружьями, усыпанными драгоценными камнями"
це вони виходять в похід, чохлів немає.
І до речі, напевно що не всі козаки мали шкіряні чохли .
на картинці що на твоєму сайті, там де прийом в султана, та стоять хлопці в стьобаних жупанах(ймовірно що татари) -той що по середині якраз з мушкетом з шкіряним перев язком.

звісно що можна "висунути версію на основі відомих фактів" так от фактів використання чохлів в турків, їх вассалів, та татар - якраз не має.
а от чудова єтнографія може бути з сепредини 18- або19 ст часів кавказських війн.

Velizariy
Member
Member

Повідомлення Velizariy » 04 вересня 2010 23:31

Час і вичитка покаже. А може і ні, і це питання так і залишиться таємницею...

дмитро
Member
Member

Повідомлення дмитро » 06 вересня 2010 21:55

наша відповідь Чемберлену
Приєднані файли
P06-09-10_21-42.jpg
повний розмір
P06-09-10_21-42[1].jpg
клапан
P06-09-10_21-43.jpg