Полог козацький.

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 18 вересня 2006 08:04

Чесно кажучи, в мене склалось враження що сам Болплан не дуже чітко визначився з термінологією.: уривки-

\"... не можна спати без пологу. Так козаки називають щось на зрзок маленького намету..\" \"який робиться так: вирубують 15 невеликих деревяниз вилок з ліщини завтовшкив палець шириноюі завдовжки в 2.5 стопи(і тд...)\" \"Все це звязується мотузкою, а поверх нього накидають бавовняне напинало\"
Далі йде навіть коментар до малюнка вміщеного нагорі.
ABCDIFG -це полог накритий напиналом, НІ та LM це вилкиена які кладуть перекладину IL , що тримає турецький килим зроблений з крученої нитки, непроникної для дощу, який служить дахом для пологу.\"

Отже , як я зрозумів пологом називається конструкція що включає всі вищезгадані елементи.
Зображення

Sav
Moderator
Moderator

Повідомлення Sav » 18 вересня 2006 10:13

Цитата:

\"A B C D E F G est le Pollené couuert de toile, H I & L M sont deux fourches sur lesquelles on a posé la perche, I L qui soustien le tapis de Turquie qui est fait de fil retors que la pluye ne peut percer, & par ce moyen sert de toict au Pollené.\"

чертеж:

Зображення

Смотрим - A B C D E F G это каркас, на который натянуто напинало. Вот оно и \"est le Pollené\". Стойка с ковром - это дополнительная опция на случай дождя.
"Пора уже, наконец, всем хорошим людям собраться и убить всех плохих людей"

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 19 вересня 2006 01:26

Зрозуміло, такий варіант перекладу. Дякую за цитату на мові оригінала.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Sav
Moderator
Moderator

Повідомлення Sav » 12 жовтня 2006 11:34

В продолжение темы \"ЖЗЛ (Жилище замечательных людей)\". А шо шановнэ паньство скажет по поводу куреня, который смастерили каменчане? Лично мне идея и реализация очень понравилась. Причем, понравилась настолько, что я поднимаю следующий вопрос - а может быть на следующий год просить каменчан смастырить таких куреней парочку?

Маааленькое предложение - в будущем еще и крышу поверх брезента застилать какими-нибудь ветками/соломой (хотя солома не совсем однозначана с т.з. противопожарной безопасности). Саня, а фоток вашего гнезда у тебя нету?

И в добавок - реконструкция сечевого куреня по Я.Кухаренко:
Приєднані файли
Kurin1.jpg
Kurin1.jpg (91.82 Кб) Переглянуто 2250 разів
Kurin2.jpg
Kurin2.jpg (84.65 Кб) Переглянуто 2250 разів
"Пора уже, наконец, всем хорошим людям собраться и убить всех плохих людей"

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 12 жовтня 2006 12:18

дякую за гарні відгуки, насправді ідея куреня виникла десь за добу до феста, тому як жити в таборі хотілось і світитись не історичними темами не було як. фото куреня безперечно є навіть по стадіях встановлення просто треба зібрати зі всіх фото апаратів, зберу викладу.
Зображення

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 12 жовтня 2006 13:17

Так, мені теж сподобалося.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Поперед.

Повернутись до Козаччина

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість