Козацький Лук

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

sinitsa
Member
Member

Re: Козацький Лук

Повідомлення sinitsa » 30 серпня 2013 17:54

Krutywus
А Ви схильні припускати, що десь на білому світі існує бодай один-єдиний реєстр озброєння конкретної козацької частини із зазначенням де саме вироблені ті чи інші луки, що в цієї частини на озброєнні? Чи якої ще конкретики треба? Стан музейних колекцій я Вам окреслив :pardon:... Археологічних комплексів майстерень, у матеріалі яких присутні якісь заготовки для виготовлення луків, на "козацьких теренах" мені невідомо :pardon: ...
Й для довідки: "нюрнберзький годинник", так само, як і "турецький/татарський/гунський лук" - це назви типів, а не однозначна вказівка на виробника. (Про всяк випадок: це не значить, що я абсолютно довіряю інформаціїї Боплана щодо годинників в татар :) ).

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 30 серпня 2013 19:17

sinitsa
Ну через тотальну обробку різного роду актових книг в розділі поданих скарг якусь картину все ж можна зробити. Інша справа, що це треба дійсно тотальну, а не по одній-двом скаргам. І ще, массовість при обробці арх.документів(тих, що ще в архівах) дозволяє виявити джерела зовсім несподіваного характеру чи недооціненого. Приміром, на сьогодні, при потребі, можна реконструювати з високою точністю масті волів на Лівобережжі в 1730 з роскладкою по регіонах.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 30 серпня 2013 20:43

AppS
Я в архівній справі - немовля невинне, тож виключати, що є на білому світі змодельований мною реєстр, виключати не можу. Скепсис стосувався хіба що того, що таке цінне джерело й досі залишилося поза увагою дослідників. Але Вам, як людині "в темі", щиро вірю, що все можливо. І ще суто особистісне: я більше вірю речам, а не папірцям (які, до того ж, МОЖЛИВО є), а речей таких мені невідомо :pardon: .

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 30 серпня 2013 21:18

sinitsa
Та тут необробленого чи не більше ніж невикопаного.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 31 серпня 2013 23:20

У великокнязівському листі від 14 травня 1499 р. зафіксовано факт відмови київських лучників «давати воеводі луки к Великодню и к Божьему Нароженью»

12 січня 1516 р. кияни отримали від короля привілей, котрий, крім підтвердження вже існуючих прав міської громади, ще й виводив із-під замкової юрисдикції ремісничі цехи (зокрема цех лучницький і цех зброярський) і підпорядковував їх міській юрисдикії, за винятком двох ремісників від кожного цеху, які залишалися працювати на замкові потреби.

У київській ревізії 1552 р. згадується про «подачки і служби» від ремісників, які дають на воєводу по 2 гроші на свято Різдва Христового, крім того, зокрема лучники - по луку.

У поборовому реєстрі Києва 1571 р. перераховано ремісників лише семи цехів: лучники (4 особи), кушніри (13), шевці (26), кравці (12), римарі (4), ковалі (3), пічники (2). Усі вони належали до замкової юрисдикції. Решта ремісників незгаданих спеціальностей, як можна припустити, підлягала міській юрисдикції, а радці, прагнучи захистити міщан від обкладення податками, могли не вписати їх до поборового реєстру.

У київських замкових книгах за 1611 р. згадуються, серед інших, ремісники таких професій: порохівники, сідлярі, лучники.

Случ
Member
Member

Повідомлення Случ » 31 серпня 2013 23:51

Krutywus
:beer:
Дякую. Дуже цікаво.
Зображення

Velizariy
Member
Member