Як зшити пояс?

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

prorvaua
Member
Member

Re: Як зшити пояс?

Повідомлення prorvaua » 13 жовтня 2009 19:09

AppSe,оперативно!-Уклін! Усна народна творчість,направду,вимагає дуже критичного розбору,тра глянути хто і звідкіля Максимовичу прислав цей варіант? Коли є можливість проштудіюй передмову та коментарі. Але прецидент щоб не закривати тему і продовжувати дискусію є :)
Козак хрскловом зчеп зверхника

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 13 жовтня 2009 20:06

prorvaua
там в передмові нічого не сказано, принаймі я не знайшов, є тільки загальне зауваження, що йому зустрічалося багато різних варіантів одного й ого ж самого твору і, що він спостерігав зміни "частью од долгого неправильного пения оніх, частью от изобретательности самих певцов и певиц" і що задяки різним спискам він зміг представити деякі твори в виправленому вигляді(на його думку найвірнішому).

І Ще, що із Історії Морозенко йому невідомий.І що помістив пісню про Морозенка в зв"язку зі згадкою його в одній з пісень про гетьмана Свирговсьгого, що в 1574 році ходив на турок на прохання Іоана Армянина і його походах в Молдову.

тобто в тій пісні явно не Морозенко часів хмельниччини. Зрештою він б"ється з турками як і Свирговський.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 15 жовтня 2009 04:00

Народ, дуже дурне питання. прошу сильно не бити. :oops:

А нафіга отой тканий пояс, кушак, взагалі був? В житті?

Я розумію що мода і вся фігня, але бачу з фотографій, що у вас в кожного як мінімум один, а часом і два нормальних шкіряних пояси з реманентом. Вони і практичніші і дешевші і простіші в доглляді.
То навіщо козакові тратити гроші на щось, що толку ніякого не дає, а тільки під ногами баламкається?
„На диявола – хрест, на неприятеля – шабля”.

dimakad
Member
Member

Повідомлення dimakad » 15 жовтня 2009 09:41

CAM написав:А нафіга отой тканий пояс, кушак, взагалі був? В житті?

Я можу помилитися, але він виконував декілька функцій. По-перше, він мав би захищати живіт та поперек (своєрідний бронежилет), по-друге, виконував роль (не знаю як правильно виразитися) захисту того ж попереку під час фізичних навантажень, особливо в кінноті (щось подібне на сучасні ремені штангістів), по-третє, в ньому можна було ховати різні дрібнички. Можливо ще щось? Не знаю точно.
Немає кращого, як битися
В ім’я релігійних принципів,
Свою землю боронити від ворога,
Віддати життя в бою
І здобути славу героя! (гурт Гайдамаки, \"Вітер віє\")

prorvaua
Member
Member

Повідомлення prorvaua » 20 жовтня 2009 16:46

Rogala написав:щосья не пам ятаю в полтавському музеї старшинський черес,якщо і є, то або новодельний ,або -18-19ст,нагадаю що паси мались на увазі на реконструкцію 17-сторіччя, і покищо ні одного фото,ні археологічної знахідкі в студіі не є

Анотація підкуповує. Чи може хтось викласти паспортні дані чи додаткову інформацію?
Приєднані файли
IMG_2483.jpg

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 20 жовтня 2009 17:04

prorvaua
Rogala написав:щосья не пам ятаю в полтавському музеї старшинський черес,якщо і є, то або новодельний ,або -18-19ст,нагадаю що паси мались на увазі на реконструкцію 17-сторіччя, і покищо ні одного фото,ні археологічної знахідкі в студіі не є

Анотація підкуповує. Чи може хтось викласти паспортні дані чи додаткову інформацію?

про що? з того. що я бачив цим літом в полтавському музеї - там в розділі козаччини два ткані пояси, чи то рожеві, чи то вицвівші червоні. Датовані 18 ст.
ще один 19го, селянський, також тканий.

з шкіряного є "пояс-патронташ І.Назаренка, активного учасника за встановлення радянської влади". поряд є оригінальна сорочка-вишиванка, на якій вишито червоно-чорними нитками серпи і молоти.

====================
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 20 жовтня 2009 18:11

А цей нібито східний пояс 17-го з книжки Україна - козацька держава. Він що, завязаний перманентно, і кріпиться ззаду не ріпах? :D
„На диявола – хрест, на неприятеля – шабля”.

prorvaua
Member
Member

Повідомлення prorvaua » 21 жовтня 2009 16:42

Щоб продовжити розмову бачу що треба щось ствердити,щоб тобі заперечили або ... отже: цей пояс підтверджує наявність широких шкіряних поясів у гардеробі якоїсь частини козаків якоїсь частини 17ст. Але маючи десятирічний досвід музейного працівника, я волів би побачити паспортні дані на представлений на фото вище предмет зберігання. "А теперь вапрос":хто знає про пояс більше ніж написано в анотації? Колись мав розиову з індусом,так оний вищеіз'яснений індус, казав що пояси на їхніїх живописних полотнах ,які ми ув сіє таки урем'я і розглядали мали схожу конструкцію. Хто читає на хінді або урду? :)
Хто зберається до Львову найближчим часом?

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 22 жовтня 2009 01:17

Слухайте, не вірте всім музейним датуванням. Цей пояс не 17 ст. Принаймні точно не середини, ні початку, ні навіть кінця. І взагалі це скоріш за все перський девайс. І на 17 ст. він особисто нічого не доводить. Можливо до заможнього козака середини 18 ст. він щеб якось і пасував...
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 22 жовтня 2009 21:11

prorvaua
Скажіть, є ще фото цього девайсу з другого ракурсу, як він фіксується та як виглядає зсередини. Девайс цікавий, впевнений, що на сході такі речі були поширені значно раніше, а от чи були такі речі поширені серед козаків - під питанням.
Козак гуляє - а душа його плаче...

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 23 жовтня 2009 00:34

Щоб бути впевненим треба володіти інформацією. Я люблю роздивлятися турецькі та іранські мініатюри 14-17 ст, вони просто мені до вподоби. І нічого подібного не бачив.
На жаль інших фото нема.

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 23 жовтня 2009 19:31

Я бачив подібну річ в музеї в Відні.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 23 жовтня 2009 20:46

кирпа написав:Я бачив подібну річ в музеї в Відні.

В розділі про Віденську відсіч?
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

кирпа
Member
Member

Повідомлення кирпа » 23 жовтня 2009 21:43

Так. Трофеї з відсічі. Сам гаман добре зберігся, а от з паса лишивсь тільки фрагмент, тож я вважав, що то лядунка. А цей пас, з полтавського музея, досить свіже виглядає, як на 17 ст., можливо, що він взагалі завітав з балканського півострова, в 19ст, як багато інших речей піздньої доби османської імперії.

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 24 жовтня 2009 19:39

Жаль не можна подивитися фото з Відня. Булоб дуже цікаво поглянути та порівняти.

Поперед.Далі

Повернутись до Козаччина

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість