Допоможіть новичку стати в колію

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Варсак
Member
Member

Допоможіть новичку стати в колію

Повідомлення Варсак » 25 грудня 2008 14:03

Насправді я вже не такий і новичок. Займався і толкінізмом і більш глибою реконструкцією. Але мене завжди як патріота завжди цікавила козаччина. Це 3 роки назад я почав дещо шукати та робити. Робив все сам. Наразі я розумію що деякі речі не відповідають тим вимогом що стоять на сьогодні в дійсній реконструкторукції. Я свої творчі пошуки закінчив тоді коли знайшов ваш сайт та мав одну зустріч з панством і особисто з паном Руденком. Але довга хвороба надовго вибила мене з коліїї. Наразі я зібрався з силами та фінансами і хочу зпробувати продовжити свій шлях.
Я розумію що я не перечитав всю інформацію з вашого сайту, але дещо вже мені відомо. Мій брат та друзі приймали учать у заходах організованих вами. Отож підійду до теми.
наразі в мене є багато вишиванок куплених в різних місцях, домотканий пояс, шапка тіпа з вовка, шаравари з якоїс синтетики дуже схожой на шовк та жупан шитий з польскої інциклопедії але по розмірах трошки не підішов. Тоді я ще не був такий грамотний. Ну і звичайно хромачі бо чоботи тоді нормальні ще ніхто не шив.
Наразі що б ви порадили чи підказали хто шиє одяг та чоботи. Наразі я хотів би замовити кунтуш та чоботи.

Зображення

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 26 грудня 2008 01:45

Варсак, доброго вечора.
Бачу тема козаччини Вас чіпляє, тож поставтеся з розумінням до критики.

Ну почнемо з того з чого зазвичай починається обговорення комплексу костюмів на ТФ та інших середньовічних форумах.

Питання до Вас:

1) Якого часу козака Ви намагалися реконструювати?
2) Якого соціального стану людину Ви намагалися реконструювати? Як я не помиляюсь жупан з оксамиту? Чи це сукно?
3) Які історичні джерела Ви використовували для пошиття жупана та шапки їх матеріалів і кольорів?

PS. Поки мені подобається лише однокольоровий етнографічний пасок, який одначе був популярним не завжди.

Наразі я хотів би замовити кунтуш та чоботи.

Диви питання № 1) Якого часу козака Ви намагалися реконструювати?

шаравари з якоїс синтетики дуже схожой на шовк

У нас поважні люди не користуються синтеикою і схожими тканинами.

в мене є багато вишиванок куплених в різних місцях

Нажаль, якщо мова йде про реконструкцію, етнографічні вишиванки Вам прийдеться одягати лише в цивільному житті на свята, наприклад на день незалежності.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Otaman
Member
Member

Re:

Повідомлення Otaman » 26 грудня 2008 13:00

Lyho написав:
в мене є багато вишиванок куплених в різних місцях

Нажаль, якщо мова йде про реконструкцію, етнографічні вишиванки Вам прийдеться одягати лише в цивільному житті на свята, наприклад на день незалежності.

А які сорочки носили козаки в 16-17 ст.? Вони не були вишиті? Якщо були, то що саме вишивали?

Варсак
Member
Member

Повідомлення Варсак » 26 грудня 2008 20:38

До критики віднісся з повагою. Я це шив і розробляв власноруч 6 років назад. Нажаль частя знатись зх такими поважними козаками не було радоситі. Жупан шив з типаоксамитової тканини - повна синтетика. Кольори підберав на свій розсуд для гармоїї та краси.
Відповіді на питання:
1,2) Козака середнього стану. Особливих упорів на відповідність класу не робив. Я вже мав критику пана Олекси і знаю що потрібно дотримуватись певних правил та канонів в обиранні образу за тим що саме ти можеш відтворити. Мається на увазі можливість на сьогоднішній день втілити це в реальність.
3) Жупан шив по викройкам які мені дали друзі з Польскої інцеклопедії. Було написано \" жупан 16 ст \" Шапку шив сам зі своєї уяви.

Варсак
Member
Member

Повідомлення Варсак » 26 грудня 2008 20:45

Я розумію що жупан на сьогодні не підходить. Шапка з гарного вовчого хутра , підкладка домоткана шута руками із натуральної нитки висьорпаної з тканини.

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 27 грудня 2008 01:07

А які сорочки носили козаки в 16-17 ст.?

Звичайні сорочки. Навіть по 18 ст. Подивиться хочаб старих \"мамаїв\". Максимум найпримітивніша оторочка але не вишиванка.
І картинки з теми по 17 ст.
Зображення

\" жупан 16 ст \"

На Вас точно не 16 ст. найраніші жупани дещо інші.

Продумайте легенду, хто той козак образ якого Ви хочете втілити в життя. Якого часу цей козак. Якого соц.стану він. Коли ви визначитеся з цими питаннями я зможу дати Вам якісь конкретні поради, яж з товаришами по захопленню не можу написати тут книжку про реконструкцію всіх козаків всіх часів. Одразу скажу, заможних у нас не дуже люблять :roll:

Варсак
Member
Member

Повідомлення Варсак » 27 грудня 2008 16:09

Цікавий підхід. Не любити тих хто може собі дозволити багаті речі. Я вважаю що не в речах сенс а в тому щоб вони підходили одне під одне. Насправді мені цікаво зробити своїми руками ті речі що я можу. Хочу щоб в мене був більш менш поний набір
1)Сорочка
2)Шаравари
3)чобоити
4)Жупан
5) Кунтуш
6) Шапка
7) пояс та поясовий набір.

зі зброї
1)шабля
2)рушняця чи пістоль.

про те що я хочу напишу трошки згодом. Зберусь з думками та пергляну книжки.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 27 грудня 2008 19:16

От такий в нас підхід :) Справа не в тому що хтось може чи не може дозволити коштовні речі,подивись як смішно виглядає купи поляків в гобеленових та оксамитових жупанах та кунтушах оторочені хутром. %) Багаті речі для реконструкції це перш за все базовий комплект речей, впершу чергу мушкет, а вже потім шабля, що до поясного нобора так це річ , або дуже заможного шляхтича або магната, котрий аж ніяк в рядових козаках не ходив,я щось не видів в музеях козацькі поясні набори, ну на крайній випадок якийсь степний набір, але в нас вже таких декілько хлопців мають ......вигадай щось своє, наприклад оздоба ножа з піхвами у турецькому стилі.До речі за кунтуш ,батько Хмель здається взагалі заборонив їх носити в війську. Так от після того як буде виготовлений базовий комплект,тоді вже можна потішити себе якоюсь коштовною штучкою, але з поясненням як вона опинилась в тебе(згідно з легендою).

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 29 грудня 2008 01:37

Ну якщо, цікавлять багаті речі то можна почати з реконструкції сотника, як мінімум. Питання в іншому чи є сотня за спиною?:)

Ок, збирайтеся з думками...

До речі за кунтуш

Про які кунтуші взагалі мова в час війни Хмельницького?

Wladislaw
Member
Member

Re:

Повідомлення Wladislaw » 29 грудня 2008 13:52

Lyho написав:Ну якщо, цікавлять багаті речі то можна почати з реконструкції сотника, як мінімум. Питання в іншому чи є сотня за спиною?:)

Ок, збирайтеся з думками...

До речі за кунтуш

Про які кунтуші взагалі мова в час війни Хмельницького?

Так що ви пресуєте товариша? Чоловік ще не дав відповіді(принаймні товариству, а можливо і собі) по хронології. Можливо і не на часи Хмельницького...
А також питання - мета шановного у цій самій реконструкції на козацтво? Якщо стати в лави Київського реєстрового - то одне; як щось інше - то інше, тоді можна і просто сотника, і осавула, і дорого вдягнутися...
Бий чужих, щоб свої боялись

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 29 грудня 2008 21:48

Wladislaw
Про яке пресування йдеться?Краще спочатку розставити всі питання по місцям, що б потім не було, ОЙ Я НЕ ЗНАВ!! А також при чому тут Київський реестровий ?
Який сенс з дорогого вбрання? Показати заможність ? :shock: %) В оксамитах та гобеленах в нас ніхто ні ходить. Крім того є певні відпрацьовані правила, не можна виходити ОХФІЦЕРОМ без війська ,зрозумілимі є наприклад такі речі як аграф,ну можливо ще ексклюзивні гудзикі,ножик . Шаблі в нас у всіх включно з Паном Сотником та Куреннимі -прості, без срібла -золота та коштовного каміння.І що такє оце інше? Є поодинокі бійці , які стают до лав Реестровців, та Купи Морозенка.

Wladislaw
Member
Member

Повідомлення Wladislaw » 29 грудня 2008 23:27

Однозначно, потрібно визначитися із окресленими питаннями.

Я в дорогому одязі не бачу сенсу. та, ймовірно, певний сенс бачить пан Варсак, як слідкувати за дискусією. І про виходи, хоч з військом, хоч без нього, він нічого поки не сказав. Може , його \" завжди як патріота завжди цікавила козаччина\"(кінець цитати).Адже можна допустити, що людина хоче зробити певний комплекс задля власної втіхи, а не для виходу в люди, і чекає допомоги в порадах.

Тому і потрібно дати відповідь на ряд виниклих питань, щоб зрушити тему
Варсак, Ваше щастя залежить від Вас. Козака середнього стану якого періоду?
Бий чужих, щоб свої боялись

гумань
Member
Member

Re: Допоможіть новичку стати в колію

Повідомлення гумань » 30 грудня 2008 08:55

Варсак написав:.... шапка тіпа з вовка, шаравари з якоїс синтетики дуже схожой на шовк ...

гарну шапку маєшь :good: , а чому шлика не робив? а шаровари то швидше за все у тебе крипсатин, сама дешева пластмасова тканина, схожа на атлас, почитай тут на форумі, таке зовсім не годиться... такі шавровари залиш на свята або тренування :x

Варсак
Member
Member

Повідомлення Варсак » 30 грудня 2008 19:32

Зразу напишу на перші питанні відповіді: шлик на шапці є але його не видно він в колір з шараварами блокитний. На фото я в джинсах то я нен все на себе вдягнув :D . Шаравари в мене дуже кумедні - здорові. То з часом я перероблю або пошию інші.

Якщо я і буду виходити то скоріш всього в тих самих заходах що і ви приймаєте участь. Я розумію що відтворювати офіцерів нема сенсу коли за спиною не стоять підлелгі. Тоді я хочу і вам задати питання. Які саме часи ви відтворюєте? Що саме характерне для костюма вашого періоду і що вкрай не підходить?

Я б особисто не хотів іти шляхом пошуків та відтворення чогось такого що ніхто не робив. Я вже пробував складно це мені. Я не історик а просто маю певний інтерес, тягу, бажання. Також хочу запитати які книжки переглянути чи купити щоб щось зрозуміти по костюму козацтва. Коли я тільки починав то пошук інформації був дуж важким. Ніхто толком нічого не знає. А на ваших фотографіях я бачив саме гарні костюми і щось подіюне хотівби мати собі. Можливо ви запропонуєте мені щось на чому я міг би зосередитись і мені буде лекше визначитись. Бо наразі питання що саме робити стоїть не дуже визначене для мене оскільки я всього не знаю.

Дякую всім за допомого та відповіді на питання.

Варсак
Member
Member

Повідомлення Варсак » 04 січня 2009 11:10

найшов я ті викройки що я використовував для пошиву жупана
Зображення

Ось оцю книжку я прочитав але про козацтво там написано дуже мало та розмазано. \"Історія Українського косьтюма\" Тамара Ніколаева.
http://www.kismeta.com/diGrasse/Costume ... 2Cover.jpg

Також у мене були книжки Яворницького але їх дусь запхали мої батьки. Я думаю що скоро їх знайду.

Покишо продовжую вивчати інтернет. Насправді все дуже розкидано але на сьогоднішній день хоть щось можна знайти.

Чекаю відповідей та порад від шановного панства.

Далі

Повернутись до Козаччина

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей