Допоможіть новичку стати в колію

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

dimakad
Member
Member

Re: Допоможіть новичку стати в колію

Повідомлення dimakad » 02 січня 2010 21:11

кирпа написав:Я не професійний історик, ви праві, але знаєте чим ми з Вами відрізняємось - Ви вже майже рік притягуєте за вуха Ваш кинджал, а я тихенько роблю свою справу і не лізу до пустих балачок. Тож я впевнений, що Ви й через 10 років будете сперечатися з приводу, чи були в козаків кинджали, так і не зробивши своїми руками нічого з їх реконструкції. Адже, якщо вам так подобаються кинджали, чому б просто не відтворити їх копії, та повісити собі на стіну, щоб око раділо, просто так, не зважаючи на те, носили їх козаки, чи ні...

Нічого я за вуха не притягую. Вибачте, але я не буду сперечатися про кинджали ні зараз, ні через 10 років. Я також без пустих балачок роблю свою справу. Я буду на професійному рівні займатися ВІР, і думаю, що скоро стану в один ряд із справжніми професійними реконструкторами. Маю надію, що Ви зміните свою думку щодо важливості використання в історичній реконтрукції комплексу історичних даних (а не лише археології) і зробите якісну і професійну реконструкцію. Тоді ми з Вами зустрінемося і, можливо, станемо колегами.
Немає кращого, як битися
В ім’я релігійних принципів,
Свою землю боронити від ворога,
Віддати життя в бою
І здобути славу героя! (гурт Гайдамаки, \"Вітер віє\")

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 14 січня 2010 06:29

Товариство, практичне питання , раз уже не пускаєте до закритого форуму з реконструкції.

Може хтось має малюнок, схему, чи фотографію в розгорнутому вигляді одного з таких жупанчиків, котрі мають хлопці на цій фотографії з Хотину

Зображення

Також, може порадите що використовувати в якості підкладки для такого типу жупанів (якщо взагалі там була підкладка). А то я видобув кілька хороших метрів шерстяної тканини і думаю розпочати щось собі шити. Маю кілька замальовок що встих стягнути з кісмети... але не є певен що це те що треба.
„На диявола – хрест, на неприятеля – шабля”.

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 14 січня 2010 08:34

на фото якраз жупани шиті по кресленях з кісмети (зображення на першій сторінці цієї теми). підкладка - домотканка - не помилитесь.
Зображення

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 14 січня 2010 20:47

Часом бачу жупани ліво або правосторонні - чоловічі.
Як повинно бути?
І ще, якщо кому не жаль,
можете зробити фото зблизька рукавів з закаврашами, і внутрішню сторону жупана, дякую.

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 14 січня 2010 23:15

э думка, що були і такі і такі.

Фото хіба шо згодом, зараз не маю можливості.
Зображення

prorvaua
Member
Member

Повідомлення prorvaua » 15 січня 2010 15:09

Rogala написав:Про кинджали в козаків в 17ст. поки немає джерел,ні археологічних, ні картинок, ні в згадках тих хто бачив на власні очі, описував козаків, більш того є згадка одного венеціянця котрий пише про те, що з холодної зброї в козаків тільки шаблі, трофейну холодну та вогнепальну зброю-перековують, на більш потрібні речі, від сокир до зап. частин до возів.

На століття пізніше.та гадаю буде цікаво.Квітка-Основ'яненко описуючи Забрьоху у "Конотопській відьмі" каже про ніж на ланцюжку за татарським поясом. Письменник.якому приписують етнографічну достовірність описів використовує слово "ніж",чоча в моєму розумінні-це кинджал.
Козак хрскловом зчеп зверхника

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 15 січня 2010 15:47

CAM -а якого кольору сукно?на підкладку можна поставити холст(ЛЬОН) якщо немає домотканки.

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 15 січня 2010 19:04

Щось таке на шинель подібне - зеленувато-сірого

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 15 січня 2010 21:47

:good: вірною дорогою крокуєте товариш, така тканина дууже доречна.

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 16 січня 2010 01:08

Дякую...наступне питання - довжина.
В коліно, вище, нижче? Якщо нижче, то наскільки?
Ну і дальше прошу народ поставити фото закаврашів зблизька і сам жупан зсередини.
Вам то ніц не коштує, а нам поміч велика. :oops:

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 16 січня 2010 11:24

в коліно дуже зручно і правильно, закарваш кроїться разом з верхом (сукном) та з з підкладкою( холст), та зшиваються, по краям зшите закриваеться шнуром по всьому краю ,,на поличках,подолі ,по краю коміра та карвашів.

Царьковв
Member
Member

Повідомлення Царьковв » 05 липня 2010 10:58

Вопрос - 1- может ли быть верх свитки льняным? пуговицы деревянными? 2- казацкие сапоги и патронная, поясная ,и сумка для пуль - правильноли делать мздрой наверх?? все на первую половину 17 век. Образ не самого богатого казака.
нет Бога без милости нет казака без счастья

Pogorzelska
Member
Member

Повідомлення Pogorzelska » 05 липня 2010 12:12

Касаемо пуговиц. Пуговицы найденные Дронжковской на жупанах 1пол 17в в большинстве своем были как раз деревянными, но обтянутые нитками (т.зв. шмуклерской работы). Что касается льняных жупанов, то упоминания о них в инвентарях есть, но чаще льняными были чехманы (для ежедневного пользования). Описываемые жупаны принадлежали шляхте и богатому мещанству.
https://www.facebook.com/irena.pogorzelska?ref=tn_tnmn
"-Сова!Это ГЕНИАЛЬНО!!!Но как же мы станем ёжиками??? -Мыши,идите на фиг!!!Мое дело - КОНЦЕПЦИЯ!!!"

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 05 липня 2010 20:17

1- может ли быть верх свитки льняным?

Це як? У свитки зазвичай і верх і низ лише один. Зрідка часткова підкладка. В документах пов'язаних з козаками на цей період не зустрічав ні полотняних ні Х/б шних предметів верхнього одягу типу "свита". (Хоча наприклад в Московії киндячні каптани згадуються не раз). В 18 ст. могли робити полотніні накидки від непогоди, схожі на свити.

пуговицы деревянными?

Дивіться пост вище. Теоретично можуть. Щоправда вже на Берестечку (1651) дерев'яних гудзиків не знайдено (а дерево там зберіглося).

2- казацкие сапоги и патронная, поясная ,и сумка для пуль - правильноли делать мздрой наверх??

Ні - мездра в середину.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Царьковв
Member
Member

Повідомлення Царьковв » 06 липня 2010 12:31

Касательно свиты - в Днепропетровском музее Яворницкого вывешена простая свитка с подкладкой и отворотами на руковах... она конечно под стеклом...но кажись все же льон.. на бирке не обозначено. Хранитель зала не вкурсе...
нет Бога без милости нет казака без счастья

Поперед.Далі

Повернутись до Козаччина

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість