Допоможіть новичку стати в колію

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 04 січня 2009 15:32

Ну що ж, цей крій жупана ми також використовуемо, на кісметі ще дещо є ,а в Ніколаевій корисного фактично нічого не є.

prorvaua
Member
Member

Повідомлення prorvaua » 04 січня 2009 22:14

Варсак написав:Наразі що б ви порадили чи підказали хто шиє одяг та чоботи. Наразі я хотів би замовити кунтуш та чоботи

Друже. одяг і чоботи пошити річ не складна, були б гроші. Звичайно,бігати в оксамиті на реконструкціях не випадає, але що заважає одягнутися святково запорожцем, чи тим же міщанином,чи купцем?ЧИ ХІБА У РЕЄСТРОВЦІВ не було святкового одягу?Були і сорочки вишивані:навіть однієї полуботківки хватить для доказу.Я не стверджую,що шита сорочка мала прирівнюватись до уніформи,але вона була,її не могло не бути, кошульки наприклад. А сорочки з колишньої Гетьманщини, які у ХХ ст. вишивались подібно старшинської вишивки 17-18ст.ст.?Реконструкції стовідсоткової все одно не буде,знаючи наявність артефактів в Україні скАжу тобі, камраде, що дуже багацько пісями по воді віляно. Радує, правда,що за вуха притягнено мало. Ото на те мабудь і РЕКОНСТРУКЦІЯ. Раджу читати в першу чергу.першоджерела, книги під грифом "наукове видання" та попоїздити по музеях. На разі понюхай "Україна-козацька держава", "Український портрет 15-18ст.ст"., Стамерова критикують за занадті узагальнення, але картинку по одягу він дасть, там же і список наступної літератури, обов"язкова літ. з етнографії-вся і Ніколаєва теж :) І став короткі і чіткі запитання-коротші і чіткіші будуть відповіді :wink:
Козак хрскловом зчеп зверхника

Варсак
Member
Member

Повідомлення Варсак » 05 січня 2009 15:17

дякую за відповідь. Пишу коротке та чітке питання
1) Який період порекумендуєте взяти? Чи яким ви займєтесь?

prorvaua
Member
Member

Повідомлення prorvaua » 06 січня 2009 19:38

1. Візьми \"Укр. портрет\" чи \"Укр. живопис\" знайди що припало до душі і працюй. За років п'ять вийдеш на достойний результат. Обов'язково запишись в ЦНБ. Коли ж хочеш командної роботи, то просись до якогось товариства. Будь!

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 07 січня 2009 00:31

Варсак
Мені власне не відомо чи є реконструкторомprorvaua,Але чоботи наприклад річ дуже складна,не рахуючи чобіт \"аля хор Верьовки\" в першу чергу,мусіш мати ,повсякденний,комплект ,а вже потім доповнити його якимись більш коштовними речами.Що до \"укр потртрету\"це без сумніву один із кращіх альбомів останнього періоду,але там на 95 відсотків магнати та старшина,питання- ти хочеш одразу пошитись на старшину?Стамеров -сьогодняшній день література для дошкільного віку,як і Ніколаєва,Тому не марнуй на них часу.Ти ж маєш зв язок з Олексою та рештою товариства,вони все й порадять.
Я б рекомендував почати з Хмільниччини,або з Мазепінщини. :roll:

Варсак
Member
Member

Повідомлення Варсак » 08 січня 2009 16:51

Я віднайшов дома книги Яворницького та Олекси Воропая \"Звичаї нашого народу\" перечитав їх. І натрапив на досить дікаву розбіжність щодо назв одягу. У Яворницього є два верхніх одяги Кафтан та Жупан. А у Яворницького і Кунтуш. Тільки опис жупана Яворницький дає як кунтуша - \"широкий з прорізями на рукавах\". В мене виникли питання що в дійсності і як називалось. І як носилось. Я викладу такст тоді це стане більш видно.

Також я пофоткав свої речі викладу їх для вашої оцінки (завтра).

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 08 січня 2009 17:55

Справа в тому що Яворницький описує речі притаманні для другоїполовини18 ст.,за 100 років після хмельниччини мода змінилась.вона навіть в кінці1 7 ст вже була іншою.тому тут і випливають кафтани та кунтуші.Всі ці описи так для загального розвитку.А ні для Хмільниччини ані на Мазепу -непідходіть. В реконструкціі потрібні конкретниші речі,як крій справжніх речей(це є на Кісметі) в поеднанні з іконографіею,та доповнити репліками,музейних та знайдених речей(берестечко).

Варсак
Member
Member

Повідомлення Варсак » 09 січня 2009 12:45

Зображення
Востаннє редагувалось Варсак в 09 вересня 2015 17:00, всього редагувалось 1 раз.

Варсак
Member
Member

Повідомлення Варсак » 09 січня 2009 12:52

1
Востаннє редагувалось Варсак в 09 вересня 2015 17:00, всього редагувалось 1 раз.

Olaf Orelson
Member
Member

Re:

Повідомлення Olaf Orelson » 11 січня 2009 19:21

Rogala написав:що до поясного нобора так це річ , або дуже заможного шляхтича або магната, котрий аж ніяк в рядових козаках не ходив,я щось не видів в музеях козацькі поясні набори, ну на крайній випадок якийсь степний набір

Тут у вас знову виникла розбіжність у термінах.
Під "поясним набором" Варсак мав на увазі те, що носилося на поясі оскільки карманів не дуже було, а Rogala, очевидно, подумав про литі пряжку, хвостовик та набір накладок на пояс.

Я правий?

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 11 січня 2009 20:54

Доречі, народ, поясніть процедуру з поясами. То виходить треба було хоча-б два мати тканих - Один поверх штанів і сорочки, другий поверх жупана, і третій - шкіряний для шаблі, гачків, натрусок і всяких інших аксесуарів.
Чи в холодну пору, коли були в кунтуші чи жупані просто на штани не вдягали того поясу - тільки останній - на верхній шар одягу.
„На диявола – хрест, на неприятеля – шабля”.

CAM
Member
Member

Повідомлення CAM » 11 січня 2009 22:44

Ні і раз така справа - гляньте ще і на мої шаравари - тонкий льон. викройка одна з тих що тут на сайті люди ставили. Досить широкі - матня в розправленому вигляді напевне сантиметрів 80 має. Пояс куплений в магазині під церквою в Чикаго. Жаль короткуватий - тільки 2 рази обмотатись можна.
http://picasaweb.google.com/lh/photo/zh ... directlink
„На диявола – хрест, на неприятеля – шабля”.

prorvaua
Member
Member

Повідомлення prorvaua » 12 січня 2009 12:21

Rogale,на запропонований тобою періоди крої одіжі відрізнялися залежно від соціального стану?Де про це написано?

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 13 січня 2009 18:19

Olaf Orelsonтакдійсно я мав на увазі прикраси на шкіряному пасу, або повністю металеві сігменти на металевому.це річ -станова.звичайні казаки носили прості паси ,з металевою пряжкою,з прикрас може бути вишивка або тиснення на щкірі,а про обвіску на поясі все відомо :пара гаманці ,ніж ,поясний гак,можливо лядунка з набоями, шабля, порохівниця тощо.
CAM
пояси річ не обов язкова, якщо і були то прості ткані,не дуже довгі, можливо червоні.вдягався на жупан.
prorvaua
читайте на кісметі,там в принципі все є.

prorvaua
Member
Member

Повідомлення prorvaua » 13 січня 2009 21:00

Rogala,я недавно на форумі,розтовкмач, що таке \"на кісметі\"? Моя подяка! З Щедрим вечором, з Василем будь здоровий!

Поперед.Далі

Повернутись до Козаччина

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей