Допоможіть знайти керамічну люльку

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Іван Богун
Member
Member

Допоможіть знайти керамічну люльку

Повідомлення Іван Богун » 18 березня 2009 20:07

Шановне товариство, чи не підкажете, де можна купити чи виміняти на щось справжню (не оригінальну, звісно, але функціональну) козацьку люлюку-носогрійку з глини? Скажу чесно - я ще не доріс до того, аби стати реконструктором, але дуже поважаю козацькі звичаї, та й люльку палю досить давно. Але зіткнувся з тим, що ніде не можу кипити таку люльку. Звичайні дерев'яні люльки можна купити скрізь (не достовірні, але хоч щось). А от люльку-черепульку не можу купти ані десь на розкладках з сувенірами, ані на Хортиці, ані в Дніпропертовську... Якщо таку інформацію маєте, буду вдячним. Також цікаво взагалі дізнатися про люльки козацьки різних часів - носогрійки, обчиські люльки тощо. Також що саме кирили в них? Що з того \"зілля\" можна знайти зараз без страху потрапити за грати? :wink: Деякі публікації на цю тему попадаються в інтернеті та в літературі, але несистиматизовані та фрагментарні.
\"Те, що не вбиває нас - робить нас сильнішими!\" (с) Ф.Ніцше

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 18 березня 2009 21:01

Іван Богун
Також що саме кирили в них? Що з того \"зілля\" можна знайти зараз без страху потрапити за грати? Wink Деякі публікації на цю тему попадаються в інтернеті та в літературі, але несистиматизовані та фрагментарні.

Вживання тютюну козаками
http://forum.milua.org/viewtopic.php?t=886
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Іван Богун
Member
Member

Re:

Повідомлення Іван Богун » 18 березня 2009 21:16

AppS написав:Іван Богун
Також що саме кирили в них? Що з того "зілля" можна знайти зараз без страху потрапити за грати? Wink Деякі публікації на цю тему попадаються в інтернеті та в літературі, але несистиматизовані та фрагментарні.

Вживання тютюну козаками
http://forum.milua.org/viewtopic.php?t=886

Дякую, брате, але де ж мені однак люльку-черепульку узяти?

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 18 березня 2009 21:19

Іван Богун
чого не знаю - того не знаю
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Іван Богун
Member
Member

Повідомлення Іван Богун » 18 березня 2009 22:15

В згаданій тобою темі здається grinder писав, що купив собі таку люльку, але запис датований ще початком 2007 року, то не знаю, чи варто в нього питати про таке в березні 2009...

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 18 березня 2009 23:20

На антикварному зльоті 4 березня шукайте.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 18 березня 2009 23:24

Adam
На антикварному зльоті 4 березня шукайте.

березня якого року? )

Іван Богун
Member
Member

Re:

Повідомлення Іван Богун » 18 березня 2009 23:40

Adam написав:На антикварному зльоті 4 березня шукайте.

Так, не зрозуміло...
1. Якого 4 березня (сьгодні ніби-то 18...)
2. Що є таке "антикварний зльот"? В мене поняття антикварного обмежується кількаразовими на рік відвідуваннями барахолки на Куренівці та на Нивках (але там давно не був, - не знаю, чи існує ще...)
3. Антикварна - то не зовсім те, що мені треба. Мені б для повсякденного вжитку, тобто сучасного виробництва, але зроблену за зразком та з тих матеріалів та технології, як то робилося у 17 столітті. Сподівався таке щось знайти собі у майстрів народного мистецтва у Пирогові, на Андрійовському, навіть спеціально шукав на Хортиці, у Дніпрі та на Западенщині, але все марно. Чи то воно лише мені не трапляється, чи то ніхто їх в принципі не робить, хоча чому - не розумію. В побуті користуюся глиняним посудом, дерев'яними ложками та виделками, а от такого простого предмету, як люлька глиняна, знайти не можу...

PASSER
Member
Member

Повідомлення PASSER » 19 березня 2009 00:15

Малось на увазі 4 квітня цього, звісно ж, року. У міжнародному виставковому центрі, Броварський проспект, 15, біля ст. м. Лівобережна. Щосуботи там у одному з павільйонів відбувається \"клуб\" колекціонерів, а раз на 4-5 тижнів \"злет\" - те саме, але значно масштабніше. Вхід 20 грн. - і пориньте в країну мрій - все, або, принаймні, дуже багато з того, що можна колекціонувати. А ще як уміти оригінал від новоробу відрізняти... але то інша тема.
Ось тут люди виклали фото цього злету, тільки ніяк не визначаться, чи то Експоплаза, чи міжнародний Виставковий центр.
http://forum.faleristika.info/viewtopic.php?f=34&t=6790
До речі, дуже корисно на столі у тьоті, що продає квитки, подивитись розклад на наступні суботи - коли клуб, а коли злет.

Іван Богун
Member
Member

Повідомлення Іван Богун » 19 березня 2009 00:25

Ну новороби - це не так і погано. Якщо займатися саме колекціонуванням, то треба, звісно, антикваріат десь здобувати. Але в мене, наприклад, інше бажання. Просто хочу себе оточити у повсякденному побуті, на скільки це можливо у сучасний час, речами, максимально подібними до тих, якими користувалися наші предки у славні козацькі часи 17-18 ст. Але користуватися в побуті якимось раритетами - це задорого, та й якось не дуже зручно, то я відшукую, хто та де може зробити якусь таку сучасну реконструкцію тих речей. Тому, власне, мене й зацікавив цей форум.

Duben
Member
Member

Повідомлення Duben » 20 березня 2009 21:24

А в чому проблема з придбанням справжньої люльки 17-19 ст.? Їх величезна кількість у перекупників \"антикваріату\", що стоять на базарах. У знайомого художника лежить вдома з десяток люльок, знайдених ним у його ж дворі. Нещодавно я знайшов люльку, пішовши в магазин за пивом (слідкуйте за земляними роботами). А куряться давні люльки чудово...
Яке їхало, таке й здибало...

Іван Богун
Member
Member

Повідомлення Іван Богун » 20 березня 2009 22:04

Проблема в тому, що мені вона потрібна для того, щоб її курити, а не милуватися нею. А в мене рука на підійметься так поводитись із справжньою історичною річчу.

гумань
Member
Member

Re: Допоможіть знайти керамічну люльку

Повідомлення гумань » 25 березня 2009 11:25

Іван Богун написав:Шановне товариство, чи не підкажете, де можна купити чи виміняти на щось справжню (не оригінальну, звісно, але функціональну) козацьку люлюку-носогрійку з глини? .......

спробуйте тут придбати - http://auction.ua/item/1940672.htm
Люлька козацкая изготовлена мастерами из г. Мерефы, Харьковского района, Харьковской области. 2004 год. Новая.

Іван Богун
Member
Member

Повідомлення Іван Богун » 27 березня 2009 21:02

Щось продавець на мої послання не выдгукається... А як цим аукціоном користуватися - не знаю. Хоча штука - наразі така сама, як я й шукав...

Фелікс
Member
Member

Повідомлення Фелікс » 19 травня 2009 15:52

Я теж шукаю глиняну люльку-носогрієчку. Іван Богун, чи не взнали Ви щось про них?

Далі

Повернутись до Козаччина

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей