Захист кисті Х-ХІІ ст.

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Rogala
Member
Member

Re: Захист кисті Х-ХІІ ст.

Повідомлення Rogala » 31 серпня 2011 14:48

Ратислав Мстиславич
давайте не наводити "тень на лунный день"(С).
Насправді
1 ви займаєтесь в якомусь виді реконструкцією "раннятників" і враховуючи реалії "махачів та бугуртів" ви хочете зберегти свої кінцівки, за для чого ви й шукаєте підтвердження в джерелах, але - їх щось не видно.Притягувати угорськи . вендельскі та інші артефакти лише тому шо вони колись існували :?: , це притягування за вуха. Тому в якому відсотку це буде реконструкція?
2 я маю уяву як діє і меч(полуторник) і палаш і сабля.
бо ці предмети в мене є, і я їх використовую, в зв язку з чим, ще раз повторю, оті махачі мають лише умовне відношення до реконструкції (а якщо це не реконструкція, це мені не цікаво бо до історії там далеченько)
в правдивому житті, людей вбивали та калічили навмисно, а ви хочете і порубатись, і не покалічитись, а це важко, от і виникають різні шняги на кінцівках.
насправді рубали і бажано одразу на смерть, а ви звістно лупцюєтесь обережніше, а від цього в першу чергу попадають по пальцях- питання знов, навіщо взагалі воно?
Востаннє редагувалось Rogala в 31 серпня 2011 15:00, всього редагувалось 1 раз.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 31 серпня 2011 14:55

Мистецтво фехтування мечем- це особливе мистецтво! Хоча воно далеке від "Д"артаньянів", але... візьміть в руки меча, і спробуйте попасти по досвідченому противнику з першого разу! :Mol:
А в поєдинку один на один, перед боєм, для прикладу, фехтування мало великі можливості і "один удар"- це удар в повну силу+правильно виконаний+з добрим клинком+точний, щоб вразити противника+швидкий, щоб не допустити контрудару. Такі удари відсікали кінцівки, голову і т. п., але уявлення про грубу рубку (як в сучасних бугуртах часто можна побачити)- це доказ того, що людина не тренувалася з мечем
:D
Доведіть будь ласка свою думку , де ? , і як ви дізнались про фехтування мечем в 10-12 сторіччі на Русі?Невже десь існує перше видання Прапрапрапрапрадіда Талхофера? :D,
Так дійсно я не тренуюсь постійно з мечем, бо в мене ще є багато вподобань,мені палаша вистачає.... але ж з чого в вас уявлення про якісь фехтунки в 10-12 сторіччі?
подивіться на ті зображення що дійшли до нас , і вони ці мініатюри, показують брутальну рубку, без політесів та мантр над мечем. Тож питання по якому фехтбуху ви тренуєтесь?

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 31 серпня 2011 15:10

Adam шабля - це зброя, яка спеціалізується на рубанні з коня, не треба протиставляти її мечу.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 31 серпня 2011 15:28

Rogala написав:як ви дізнались про фехтування мечем в 10-12 сторіччі на Русі?Невже десь існує перше видання Прапрапрапрапрадіда Талхофера?

А це до речі дуже цікава тема для дослідження, ніколи не зустрічав, щоб хтось серйозно вивчав техніку володіння зброєю періоду КР. А там є що вивчати - проаналізувати всі зображення, згадки у літописах, пошкодження скелетів та зброї... Хтось із реконструкторів КР таким заморочувався?
Щодо попередників Талгофера - то це анонімний німецький трактат ХІІІ ст., міланський трактат дель Серпенте 1295 р., "Flos duellatorum" 1410 р. Фіоре деі Лібері, можливо щось іще було. Див. John Clements, Medieval Swordsmanship, 1998.
Востаннє редагувалось кювернат Ювяшжт в 07 вересня 2011 14:28, всього редагувалось 1 раз.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 31 серпня 2011 16:01

Так , Але ж це все пізніше заявленого періоду. і з того що я бачив все прото та брутально.Ярім того це західні штучки , а мова йде про наші терени , хотілось б почути про них....

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 31 серпня 2011 16:25

кювернат Ювяшжт написав:Adam шабля - це зброя, яка спеціалізується на рубанні з коня, не треба протиставляти її мечу.

Як не можна, коли вони співіснували в один час й у народів, що протистояли один іншому? Та хіба всі кінні вояки були озброєні шаблями, а всі піші — мечами?
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 31 серпня 2011 17:46

Adam написав:Як не можна, коли вони співіснували в один час й у народів, що протистояли один іншому? Та хіба всі кінні вояки були озброєні шаблями, а всі піші — мечами?

Це залежало від комплексу озброєння. У Х-ХІІ ст. були контингенти, озброєні типово для Північної, Центральної і Східної Європи, були озброєні подібно до кочовиків. Шабля і меч одночасно співіснували у одних і тих само народів - угорців, русинів, волзьких булгар. Я пишу про те, що не можна протиставляти шаблю як січну зброю і меч як рублячу, бо шабля - якраз спеціалізована рубляча зброя.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 31 серпня 2011 18:18

А хто їх протиставляє? Я лише порівнюю і лише під кутом обладунку, що захищає долонь!
Зображення

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 31 серпня 2011 18:23

Adam написав:А хто їх протиставляє?

Значить це я невірно зрозумів твої слова "наголошую на різниці між східною саблею та прямим важким мечем" 8-)

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 31 серпня 2011 19:10

А що, при порівнянні не можна виокремити РІЗНІ та СПІЛЬНІ риси? :shock:
Зображення

Поперед.

Повернутись до Античність та середньовіччя

Хто зараз онлайн