Roman "Swiss Army Knife"

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Rogala
Member
Member

Re: Roman "Swiss Army Knife"

Повідомлення Rogala » 18 червня 2013 11:10

Adam написав:
Валентин потім приватно пояснив що та звідки.
Тю! А навіщо вам в такому випадку форум? :D

А навіщо витрачати час на дурню? краще щось обговорити більш цікаве для реконструкції.
thrary
"тепле та м яке" :D
до чого тут знахідки віделок (наприклад з музею в Болоньї, колись про це була розмова на зеленому, та я навів приклад) і цього девайса?
Яке відношення срібні віделки та інше має до звичайного легіонера з кордону Нижньої Мезії 1-2 ст н.є.?
Чи в вас є приклади знахідок таких комбінованих віделок, чи такого швейцарського наборчику (цілого) серед легионерських речей з наших терен?

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 18 червня 2013 11:17

так як сам комбінований римський малтітул ніяк не тягне на окрему тему, але все ж таки заслуговує на увагу як цікавий матеріальний артифакт римської доби, то зрозуміло вона була відправлена до загального треда з римських питань, яким як на мене на цьому форумі є тема про нижнью мезію.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 18 червня 2013 11:39

А навіщо витрачати час на дурню? краще щось обговорити більш цікаве для реконструкції.
Ну, ти ж все ж таки отримав відповідь в приваті! Тобто ця дурня тебе цікавила? А якщо "дурня", то навіщо пропонувати обговорювати її на вашому форумі? Тим бильше, що вона там і не обговорюється?..
:no:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 18 червня 2013 12:01

Adam написав:
Ну, ти ж все ж таки отримав відповідь в приваті! Тобто ця дурня тебе цікавила? А якщо "дурня", то навіщо пропонувати обговорювати її на вашому форумі? Тим бильше, що вона там і не обговорюється?..
:no:

1 разве я создал тему с этим предметом, и пригласил пообсуждать?
2 именно для того что б услышать мнение проффесионала,и я получил ответ, он меня устроил, этот предмет имеет мутное происхождение, и следовательно его для реконструкции лучше проигнорировать.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 18 червня 2013 12:07

thrary написав:так як сам комбінований римський малтітул ніяк не тягне на окрему тему, але все ж таки заслуговує на увагу як цікавий матеріальний артифакт римської доби, то зрозуміло вона була відправлена до загального треда з римських питань, яким як на мене на цьому форумі є тема про нижнью мезію.

Тобто троллінг пішов?
Тема про ВЕМІ була інформативної про группу реконструкції, різницю уловили?
якщо ви ставили за мету висловити свою не повагу до группи реконструкторів(ВЕМІ) , вітаю в вас це вийшло :D

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 18 червня 2013 16:51

thrary написав:зверніть увагу на ось цю романську комбиновану ложовиделку 3го сторіччя зі срібла

ОК, тобто якщо я напишу під "картинкою" рельса "Рідкісний рельс, виготовлений на унікальному прокатному стані ІІІ ст. н.е.", то воно буде істиною в останній інстанції :? ?! Звідки "цитований" Вами предмет? Які підстави для атрибуції та датування? Вас не насторожує, що "картинкою раніше" на "ссильному" сайті розміщено предмет, котрий НЕ Є ВИДЕЛКОЮ (оця двозуба хрінь - че причиндалля для поправляння фітилів). А потім - на наступній картинці - раптом "настає" ренесанс понад 1000 років потому?

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 18 червня 2013 17:12

Ви там зовсім вже знахабніли?

Посилання там має місце. Чи в вас очі повилазили?

"Spoon and fork [Roman] (2006.514.3)". In Heilbrunn Timeline of Art History. New York: The Metropolitan Museum of Art, 2000–.

http://www.metmuseum.org/toah/works-of-art/2006.514.3 (September 2011)

Christie's New York Auction Sales Catalogue, December 9, 1999, p. 107, lot 413.

Sherlock, David. 2007. “Roman Forks.” The Archaeological Journal 164: p. 256, B 5.

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 18 червня 2013 18:41

thrary
В тому-то й справа, шановний пане офтальмолог, що посилання Ваші не дають жодних підстав для атрибуції, локалізації та датування цього предмеу :pardon:.

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 18 червня 2013 20:36

зайдіть до офтальмолога

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 18 червня 2013 20:39

Ша, горячие эстонские парни! А то начну банить! :evil:
Зображення

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 18 червня 2013 23:03

Adam
Адамичу, "нічого особистого - просто джерелознавчий аналіз" :oops: :D Про медицину - не я почав :oops:, але однаково прошу вибачення :sorry:.

thrary

"Во первЫх строках" (с) вибачте за надмірні емоції :sorry: :beer:.

Пане, до Вас особисто - жодних претензій, мене цікавить виключно фаховість автора "музейного паспорту" цієї "унікальної знахідки". Тож давайте "за гамбурзьким рахунком".
Чудовий зразок "глухого посилання": хрінь з дарунку якогось пана Вайнера "Метрополітен-музею", "відфонарно" датована "близько ІІІ ст н.е., але в тегах (про всяк випадок) прописані також вся перша половина І тис. та рання імперія. Коротше - класна дата. Локалізація (цитую) "італійський півострів". Ви знаєте такий? Я особисто ні :pardon:. А ще я не знаю аналогій такій вишуканій формі ложки , а також не знаю аналогій "ложко-вилкам" (два останніх пункти, втім, не виключаю - результат моєї особистої необізнаності). "Ітогі подвєдьом" (с): хрінотінь невідомо звідки, з незрозумілим археологічним контекстом та (як наслідок) датуванням, без певних аналогій. "Метрополітен", звісно, величний музей, але вірити всьому, що вони на бірках пишуть я б не став :pardon:. Звідки випливає, що це - римська річ? З того, що вона з Італії? Чи з наявності протоми пантери? А в ренесансній Італії, бува, не наслідували "античні мотиви"?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 18 червня 2013 23:28

Пригадав, як ми з Володимиром Назарчуком в археологічному відділу музею в Зальцбурзі знайшли мідний предмет, підписаний як "люлька для паління". Дійсно, уламок один до одного нагадував люльку! Ми тоді запросили працівника музею і вона нам підтвердила ідентифікацію й сказала, що він був знайдений під час розкопок у самому місті.

Зараз я думаю, що це частина освітлювального прибору.
Зображення

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 18 червня 2013 23:51

Adam написав:Пригадав, як ми з Володимиром Назарчуком в археологічному відділу музею в Зальцбурзі знайшли мідний предмет, підписаний як "люлька для паління". Дійсно, уламок один до одного нагадував люльку! Ми тоді запросили працівника музею і вона нам підтвердила ідентифікацію й сказала, що він був знайдений під час розкопок у самому місті.

Зараз я думаю, що це частина освітлювального прибору.

Пан має рацію, але ця бранзулєтка пройшла експертизу аукціонного дому Крістіс. Тобто мені не зрозуміло про достовірність чого може йти більшою мірою.

sinitsa
Member
Member

Повідомлення sinitsa » 19 червня 2013 00:13

thrary написав:Пан має рацію, але ця бранзулєтка пройшла експертизу аукціонного дому Крістіс. Тобто мені не зрозуміло про достовірність чого може йти більшою мірою.

Фігня в тім, що атрибутувати УНІКАЛЬНУ річ в рази складніше, аніж типову :pardon:. Експерти Крістіс - теж люди, їм теж доводиться виправдовувати свої гонорари. Жодна притомна людина не наважиться однозначно атрибутувати "бранзулетку" без контексту (в речах "з колекції" він часто-густо відсутній) та/або ряду аналогій, котрий для унікальних речей зазвичай відсутній теж. От і виходить в таких випадках за відомим археологічним анекдотом (варіація не тему "Гарна буде погода, чукча на полювання пішов"):
- Ось зразки деревини на С-14, продатуйте.
- А яка з ним в шарі кераміка?
- ?!???!!!!!
- Так поправки від цього будуть залежати...

kram
Member
Member

Повідомлення kram » 20 травня 2014 01:01

А ось і стаття фахового британського археолога про виделки римської та й не тільки доби у виданні Королівського археологічного інституту "Archaeological Journal": http://vk.com/doc34250479_299714129

Поперед.Далі

Повернутись до Античність та середньовіччя

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість