Запитання по будові стріли

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Ornitologist
Member
Member

Запитання по будові стріли

Повідомлення Ornitologist » 29 вересня 2013 22:12

Ситуація така: в житлі ХІ ст. на Поліссі знайдено купу пташиних кісток. Більшість становлять гуси і качки - це зрозуміло, їх з'їли. Але також є кістка грака. Оскільки кістки лежали в житлі, а не за його межами, відповідно, грак потрапив не пізніше випадково на звалище, а "став кістками" в житлі. Навіщо було вбивати і патрати в хаті грака, коли кругом стільки смачних качок? Я схиляюсь до версії, яка інколи звучить в археозоологічних статтях, що птахи із чорним оперенням (граки, круки, баклани, лиски тощо) використовувались з певною культовою метою.
Версія про те, що грака використали для оперення стріл мені здається малоймовірною. Але оскільки я не розуміюсь на оперенні стріли, то достовірно заперечувати цього не можу.
Буду вдячний, якщо хтось із форумчан доведе, що пера грака могли (або не могли) бути використані для оперення.

А загалом мені було цікаво отримати посилання на літературні джерела, де висвітлено питання які види птахів придатні для виготовлення оперення стріл.

kursiv
Member
Member

Re: Запитання по будові стріли

Повідомлення kursiv » 13 жовтня 2013 20:22

Найбільше для оперення підходять гусячі пір'я, а пір'я воронів вважаются менш придатними через їх підвищену ломкість.

Ornitologist
Member
Member

Повідомлення Ornitologist » 14 жовтня 2013 23:13

дякую!
літератури з цієї теми не підскажете?

kursiv
Member
Member

Повідомлення kursiv » 15 жовтня 2013 14:30

На жаль, ні.
Можу лише додати наступне:
на одну стрілу йшло пір'я лише з одного (правого, або лівого) крила;
зазвичай використвовувались пір'я лише крил, а у східняків вживались також і хвостові.
Всі мої знання з цієї теми базуються на досвіді і інформації з кіл сучасних творців (реконструкторів) луків.

Случ
Member
Member

Повідомлення Случ » 15 жовтня 2013 17:06

Стрілу можна оперити і пір’ям грака, та зазвичай на стріли використовують пір'я водоплавної птиці, тому що воно краще переносить погані погодні умови(дож, сніг).
Зображення

Ornitologist
Member
Member

Повідомлення Ornitologist » 16 жовтня 2013 19:12

дякую!

Повернутись до Античність та середньовіччя

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість