WW2, 10 травня 2010 р., Пірогово

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 11 травня 2010 18:52

Всім, хто шукає фотографії із заходу, рекомендую звернутися сюди: http://reibert.info/forum/showthread.php?t=108023
Плекаю надію, що McUp долучиться з фотографіями бою.

Особисті враження: "Авіація — це круто!" :good: Декільком хлопцям відверто сказав: "Якщо ти хотів, щоб я тебе побачив у бою, треба було сідати до літака!" :D
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Ярослав
Global Moderator
Global Moderator

Re: WW2, 10 травня 2010 р., Пірогово

Повідомлення Ярослав » 11 травня 2010 23:44

ну не від кого не чекаючи даємо посилання на офіційного світописця Червоної зірки - http://ukrfort.io.ua/album354827_0
Швачько як завжди в центрі подій

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 травня 2010 10:54

Між іншим, кортиться мені поділитися враженнями, оскільки мав вчора бесіду з іншим глядачем і дійшли ми однакових висновків. Тобто це не лише мій "традиційний поганий погляд на події"!
;)

Я зовсім не постійний спостерігач заходів у Пірогово, але одне і теж місце проведення бою кінець кінцем призводить до того, що обирається оптимальний сценарій, який потім постійно експлуатується. Рідко, коли можна побачити вдалу імпровізацію — у переважній кількості випадків відступ від парадигми призводить до руйнування надбаного. Здалося мені, що так трапилося і цього разу... Умовно все відбувається на "трьох холмах": 1 — для переважної кількості глядачів, 2 — VIP-трибуна, 3 — місце бою. Лінія оборони розташована від одного пагорба для глядачів до іншого. Всі ті бої, що відбувалися у попередні роки, проходили за наступним сценарієм: по дорозі від VIP-пагорба рухається колонна німців, які згодом займають позиції. Перпендикулярно позиціям з радянського табору висуваються частини РСЧА, що починають трощити німців. Під кінець бою в тилу у німців з'являлися союзники, які здійснювали оточення та довершували розгром супротивника.
Цей сценарій вдосконалювався уведенням німецьких та радянських розвідувальних груп, кавалерії тощо.

Цього року коїлося щось незрозуміле... Дякуючи авіації глядачі постійно відволікалися від бою і мабуть (дуже добре!) побачили менше, хоча постійно лунали питання — люди не могли зрозуміти, що коїться?

За сценарієм цього року кінна розвідка та англо-американці встигли з'єднатися до прориву оточених німців. Кіннота добре проскакала до умовного місця зустрічі, а ось піхота бойовою колонною та нормальним кроком сунула їм на зустріч. Тут виявилося перша несподіванка — кінь скаче швидше за людину, що крокує! Вихід знайшли швидко: піхота побігла до кавалерії! Радість об'єднання союзників споплюжили, правда, якась частина РСЧА, що розташувалися неподалік окопів та дві людини в плащ-наметах, що спокійно спілкувалися ближче до глядачів на краю окопу і не звертали ніякої уваги на те, що коїлося поруч і на в цей час, а ні згодом — ми припустили, що це вибухотехніки, але чому вони мали стирчати посеред дійства і не могли залізти в окоп, залишилося для нас також таємницею. Було зовсім не зрозуміло, чому англо-американці так радісно сунули до коней, а не до більш чисельної радянської піхоти, що також була поруч?

Тут увагу відволікла авіація і на поле я знов подивися лише тоді, коли було оголошено про наступ німців. Вони висунулися з тих позицій, як і завжди, десь там за пагорбом розпочали з кимось бій (пагорб надійно приховав від глядачів події), після чого окільними шляхами достався врешті до окопів, зайняв їх й повернувся обличам до того біку, звідки прийшов. Мабуть авіація доповіла, що ворог буде йти звідти, оскільки німців ніхто не переслідував і замість того, щоб і далі сунути в полон до союзників, вони чомусь вирішили повоювати з РСЧА, якою ще не було. Моя увага знов була прикута до неба...

Нарешті на полі залунали потужні постріли. Від VIP-трибуни спустилися якісь вояки (можливо словацькі партизани), що зайняли місце вздовж шляху і там і залишилися. З ким вони вели бій залишилося загадкою для мене. Ближче до нас під'їхав німецький "джип" з офіцером та водієм. Перший зробив декілька пострілів "з руки" і вони вальяжно розташувались в кабіні, щоб спостерігати за боєм. Таким чином вони "замінили на посту" двох "глядачів" у плащ-наметах.

З боку, звідки з'явилися німці, виповз радянський танк. Достатньо було одного пострілу, щоб він зірвав аплодисменти глядачів. Але далі розпочалося щось неймовірне — замість того, щоб атакувати німців, він почав їх об'їзжати, підставляючи борт під постріл гармати. Він встиг зробити майже повний круг, але серед німецьких гарматників не знайшлося жодного, хто б скористався нагодою. Нарешті до танку побіг якийсь піхотинець, який кинув в нього грудку землі... Танк зупинився! Я очікував, що зараз з нього вилізе танкіст і й як у відомому анекдоті вигукне: "БАБАХ!" Але, як я зрозумів, земля з полігону зробила свою справу краще — екіпаж танку, мабуть, загинув.

Що там коїлося в цей час на самому полі, було зовсім незрозуміло. Тотальна незрозумілість добігала кінця...
Зображення

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 12 травня 2010 11:53

Я з трьома не дуже обізнаними на таких дійствах товаришами власне з тих, хто не зрозумів, що коїлося. Порадившись, ми вирішили, що все відбулося так: прийшли червоноармійці, розбили табір, прийшли німці, розбили червоноармійців, потім прийшли американці, розбили німців, потім повернулись червоноармійці, розбили американців, а потім прийшов лісничий і дав усім ***и! :D
Сподобались літаки, танк, вогнемет, несподобалось те, що дійство затримали на годину.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 травня 2010 12:56

Спілкувався із Запорожцем — він "відкрив мені очі": виявляється, за "містом" та з іншого боку пагорба, який ми з нашого глядацького фізично не можемо нічого побачити, лунав свій, більш жорстокий бій!
:shock:
Зображення

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 12 травня 2010 14:25

Adam

я не грамар-наці, але Пірогово це занадто. Гірше тільки Піроґово

і по темі - оті літачки - вони справжні чи копія?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Inman
Member
Member

Повідомлення Inman » 12 травня 2010 14:38

AppS написав:
і по темі - оті літачки - вони справжні чи копія?

Це справжнісіньські Як-18Т (розмальовані під Luftwaffe) та Як-52 (розмальовані на ВПС ЧА). 8-)

Звісно, нічого спільного з літаками часів ДСВ (ВВВ) не мають, проте це не найгірший варіант. Мрійливо примруживши очі та додавши трохи фантазії, цілком придатні імітувати FW-190 та Ла-5 чи 7.
До речі, Як-18Т в цьому відношенні більш універсальний - з нього і те, і друге непогано вийде через будову кабіни. Але на жаль, він "товстуватий", бо 4-місна кабіна.

Як-52 непогано імітував бі ЯКи, але двигун повітряного охолодження псує картинку.

В Україні, пригадую, була лише одна летаюча модель літака часів ДСВ - Ju-87. Але - зменшена копія, і суто приватна саморобка, не факт що він ще літає.

А_Швачко
Member
Member

Повідомлення А_Швачко » 24 травня 2010 20:14

Ярослав написав:ну не від кого не чекаючи даємо посилання на офіційного світописця Червоної зірки - http://ukrfort.io.ua/album354827_0
Швачько як завжди в центрі подій

Хоть с опозданием, спасибо!

С ув. Андрей Швачко
Si vis pacem, para bellum

Повернутись до Події

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей