Українці у Войску Польскім 1921-1939

Модератор: Global Moderators

Lavr
Member
Member

Re: Українці у Войску Польскім 1921-1939

Повідомлення Lavr » 04 грудня 2017 13:42

б) що з 2-ї бригади Легіонів Польських?

Перша нагрудний знак у верхньому ряду:
Зображення
Що це за 2-а бригада Легіонів Польських?

https://pl.wikipedia.org/wiki/II_Brygad ... w_Polskich
Крім того, як на мене, занадто він молодо (хоч і не молодим) виглядає, щоби в той момент ВЖЕ бути ветераном.

Як на мене, Ваше твердження не надто логічне . У нас он в АТО люди йшли, і йдуть, у 19 років. Наприклад, пішов він у 14-му. Нині йому 22. Ветеран. Чому він не може виглядати молодим?
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

Юрко Унг
Member
Member

Повідомлення Юрко Унг » 04 грудня 2017 16:19

Дякую. Прочитав, тільки не зрозуміло, що означає рік 1916 на відзнаці, якщо мати на увазі 30.IX.1914 – дата сформування. А решту їх взнати вже неможливо?
Ще питання по мундиру. На польських фото такого покрою не зустрічав, може це старий австрійський? Тоді він або вже не служив, або спец. для фотографування зняв його з шафи. Або я погано шукав, і це діюча польська форма 1922-го р. І які війська?

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 04 грудня 2017 17:41

Дякую. Прочитав, тільки не зрозуміло, що означає рік 1916 на відзнаці, якщо мати на увазі 30.IX.1914 – дата сформування. А решту їх взнати вже неможливо?

Думаю, друга річниця перебування бригади на фронті, в боях. Теоретично можливо. Один же впізнали :)
Перша відзнака у другому ряді, мені особисто, дуууже схожа на почесну відзнаку "Орлята":
Зображення
Якщо це вона дійсно, то фото набуває ще більшої цікавості!
Стосовно решти відзнак, можете подивитись на ресурсі: http://www.stankiewicze.com/index.php?kat=29&sub=277 Щоправда, я нічого ідентифікувати не зміг, та може Ви будете уважнішими й знайдете.
Є ще питання по другій нижній відзнаці. Таке враження, що хтось штучно у граф. редакторі обвів квадрат по раменам хреста, який там видно, і висвітлив фото. Хоча подібної форми та компонування відзнака була - Відзнака командування військ "Схід" (https://pl.wikipedia.org/wiki/Armia_%E2 ... d%E2%80%9D)
Зображення

Юрко Унг
Member
Member

Повідомлення Юрко Унг » 04 грудня 2017 19:49

1)
дуууже схожа на почесну відзнаку "Орлята":
Зображення
-- щось це зображення не відкривається, а дуууже треба!
2) Ні-ні, ніяких граф. редакторів не було використано, може це відблиск в самому ательє у момент фотографування?
3) Якщо він був нагороджений відзнакою командування військ "Схід", то виходить що воював проти галиц. українців. Нічого дивного в тому, він був поляком, хоча і зріс в одному селі разом з українцями, а його сестра (моя бабця) вийде заміж за українця (мого діда) весною-літом 1925.
4) А по формі одягу щось маєте?

Юрко Унг
Member
Member

Повідомлення Юрко Унг » 04 грудня 2017 22:29

Відкрив фото з "Орлята".
Якщо це вона дійсно, то фото набуває ще більшої цікавості!

А чому фото з "Орлята" "набуває ще більшої цікавості"? Що особливого в "Орлята" ?

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 05 грудня 2017 14:22

4) А по формі одягу щось маєте?

Ні, сподіваюсь до дискусії долучаться більш фахові люди.
А чому фото з "Орлята" "набуває ще більшої цікавості"? Що особливого в "Орлята" ?

Загалом, Ви самі відповіли на це питання. Персона безпосередній учасник подій 1918-1919 р.

Юрко Унг
Member
Member

Повідомлення Юрко Унг » 05 грудня 2017 15:00

Дуже Вам дякую. Багаторічна таємниця прояснюється.
безпосередній учасник подій 1918-1919 р.

Цікаво, "Орлятом" нагороджували учасників поль.-галич. війни взагалі, чи тільки тих, хто приймав участь у боях за Львів і у Львові?

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 05 грудня 2017 15:19

Будь ласка.
Раджу Вам прочитати ось це, статтю з В-і альманаху: http://shron1.chtyvo.org.ua/Manzurenko_ ... snykam.pdf
Польською можете читати? Тут коротко дуже: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odznaka_H ... a%E2%80%9D

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 09 грудня 2017 23:01

Юрко Унг написав:
він хорунжий не кінних частин, який є ветераном 2-ї бригади Легіонів Польских.

Дуже дякую. Вибачте мою неписьменність у цій темі, а по чому видно що а) він (на фото) був хорунжим, б) що з 2-ї бригади Легіонів Польських? Крім того, як на мене, занадто він молодо (хоч і не молодим) виглядає, щоби в той момент ВЖЕ бути ветераном. Що це за 2-а бригада Легіонів Польських? Може якійсь сайт?

То, що він був хорунжим, видно з погону, обшитого червоним галуном із червоним галуном посередині.
На інші питання Вам Лавр ніби відповів. Додам тільки, що в Австрії під час Світової війни особа з середньою освітою могла по закінченні спецкурсів отримати звання "виконуючого обов'язки офіцера". Після війни в Польщі такі особи або проходили курс військових училищ та отримували офіцерське звання, чи залишатись служити (чи відправлялись до резерву) у званні "хорунжий".

Що стосується відзнак, то від того, що Ви виклали фрагмент неякісного фото, краще видно не буде. Потрібен скан дуже доброї якості, бажано десь у 600 крапок на дюйм. Може тоді щось можна буде додатково розібрати.

Юрко Унг написав:Ще питання по мундиру. На польських фото такого покрою не зустрічав, може це старий австрійський? Тоді він або вже не служив, або спец. для фотографування зняв його з шафи. Або я погано шукав, і це діюча польська форма 1922-го р. І які війська?

Ні, це штатний польський мундир піших частин зразка 1919.

Поперед.

Повернутись до Міжвоєнний період (1923-1938)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей