школа червоних старшин?

Модератор: Global Moderators

хорунжий_Дзюба
Member
Member

школа червоних старшин?

Повідомлення хорунжий_Дзюба » 10 квітня 2012 20:46

Шановне панство. Мене дуже цікавить ваша думка з приводу світлини, яка нещодавно потрапила до моїх рук. З першого погляду нічого особливого - довоєнне фото командирів РСЧА. Таких світлин багато. Але напис на звороті мене дещо здивував. Я не знав, що в РСЧА, навіть в "українських" частинах і навіть у період українізації, використовувалались українські назви підрозділів. Мені взагалі дуже мало відомо про українізацію у війську. Відомо лише про існування Школи червоних старшин. Але чи мають відношення до цієї школи люди на знімку? Цікавить Ваша думка, панове форумчани. У двох військових (вони сидяь у центрі) на петлицях "кубарі", у пятьох-трикутники. У військового, який сидить зліва, неначе ромб на петлиці, але я можу й помилятися, знімок не найкращої якості.
Приєднані файли
Копия (3) DSC00015.JPG
DSC00019.JPG
DSC00018.JPG
DSC00020.JPG

pustomelyk
Member
Member

Re: школа червоних старшин?

Повідомлення pustomelyk » 10 квітня 2012 23:21

хорунжий_Дзюба
В середині двадцятих стосовно національних частин у керівництва РСЧА, у Фрунзе зокрема, ще добряче джмелі у голові гули. Планувалося створення національних частин у розмірах, які дозволить наявність національних військово-політичних керівних кадрів. Навчання таких частин повинно було проводитись за єдиними для всієї РСЧА принципами/статутами. Навчання і командування мало проводитись національними мовами, але бійці і командири також повинні були засвоїти команди російською. Передбачалося навіть пустити під націоналізацію в/ч, що знаходилися на території республік, шляхом поступової заміни особового складу на місцевий. Правда, схоже, хтось вчасно сказав тпруууу. Стосовно України це вилилось у 3 "українські" військові вузи (5 школа червоних старшин, 5 кавалерійська школа і військово-підготовча школа) і кілька (не менше 4) териториальних дивізій.
Докладніше - нагугліть Берхин И.Б. "Военная реформа в СССР (1924-1925)"
Іншої інформації поки не маю.

хорунжий_Дзюба
Member
Member

Re: школа червоних старшин?

Повідомлення хорунжий_Дзюба » 10 квітня 2012 23:58

pustomelyk написав:хорунжий_Дзюба
В середині двадцятих стосовно національних частин у керівництва РСЧА, у Фрунзе зокрема, ще добряче джмелі у голові гули. Планувалося створення національних частин у розмірах, які дозволить наявність національних військово-політичних керівних кадрів. Навчання таких частин повинно було проводитись за єдиними для всієї РСЧА принципами/статутами. Навчання і командування мало проводитись національними мовами, але бійці і командири також повинні були засвоїти команди російською. Передбачалося навіть пустити під націоналізацію в/ч, що знаходилися на території республік, шляхом поступової заміни особового складу на місцевий. Правда, схоже, хтось вчасно сказав тпруууу. Стосовно України це вилилось у 3 "українські" військові вузи (5 школа червоних старшин, 5 кавалерійська школа і військово-підготовча школа) і кілька (не менше 4) териториальних дивізій.
Докладніше - нагугліть Берхин И.Б. "Военная реформа в СССР (1924-1925)"
Іншої інформації поки не маю.

Дякую. Отже не факт, що це 5-та школа червоних старшин? Спочатку я думав, що це може бути і школа молодших командирів, щось подібне до "сержантської учєбки". Такі школи, як я розумію, могли входити до складу териториальних військ. Але якщо очі мене не підводять і у тов. Калиби на петлиці ромб, то скоріш за все це старшинська школа. Надто високий "чин" як для в.о. начальника школи молодших командирів...Панове, хтось розуміється на уніформі РСЧА? Чи можна датувати світлину відштовхуючись від одностроїв?

Повернутись до Міжвоєнний період (1923-1938)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість