k. k. 36 Landwehrinfanterieregiment Kolomea 36 Коломийський

Модератор: Global Moderators

Фрундсберг
Member
Member

Re: k. k. 36 Landwehrinfanterieregiment Kolomea 36 Коломийсь

Повідомлення Фрундсберг » 08 листопада 2014 19:40

У 36 ЛПП служили також кілька призовників з Бучацького району

ViktorJ
Member
Member

Повідомлення ViktorJ » 08 листопада 2014 22:17

Фрундсберг написав:У 36 ЛПП служили також кілька призовників з Бучацького району

Нічого дивного, зважаючи на те, що Бучацький повіт був створений на території Станиславівського і Чортківського циркулів (округів) і, поки існували округи, належав до Станиславівського округу. Тому, скоріш за все, Бучач і повіт належали до станиславівського поповнюючого округу (або ж призовного округу). А і станиславівський і чортківський поповнюючі округи набирали рекрутів для служби в цісарсько-королівських станиславівському 20-ому і коломийському 36-ому піхотних полках ляндверу (а також ляндштурму). Див. табл. viewtopic.php?f=2&t=18248&start=0#p234305
Книги — морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
(Іван Франко)

ViktorJ
Member
Member

Повідомлення ViktorJ » 09 листопада 2014 15:16

А ще Бучач і Коломийщину єднає рід Нестайків. Предки дитячого письменника Всеволода Нестайка були греко-католицькими священиками на Коломийщині: прапрадід Теодор – в Отинії, прадід Порфирій – у с. Скопівка. Дід Денис (Діонізій) спочатку був священиком у селах Серафинці і Чернелиця на Городенківщині, а потім – у Бучачі. На протязі 30 років він був бучацьким деканом. У Бучачі він і похований. Отець Діонізій пережив двох своїх синів – січових стрільців: Юліана, який навчався у Коломийській гімназії і був старшиною в легіоні УСС, та Зіновія – батька Всеволода Нестайка.
Книги — морська глибина:
Дивнії перли виносить.
(Іван Франко)

ost
Member
Member

Повідомлення ost » 26 грудня 2014 13:30

ViktorJ написав:Вас цікавить інформація про цк 36-ий піхотний полк ляндверу, який на початку ПСВ входив у 86-у ляндверну піхотну бригаду 43-ої дивізії. А пані Ольга описує цк 36-ий піхотний полк ляндштурму, який входив до 35-ої піхотної бригади ляндштурму і дійсно сильно постраждав під Чернівцями. Чи бува не цього лейтенанта вона є донькою?
Примак.jpg
LIR 36, як і IR 24 на початку ПСВ входили до однієї дивізії. Їхні шляхи розійшлись у 1915 р. Тому історію LIR 36 в початковий період ПСВ Ви могли б знайти тут: viewtopic.php?f=2&t=18248&start=0
До речі, якщо не секрет, що вдалось довідатись про Вашого прадіда?

Доброго дня, дякую за відповідь в темі.
Мене цікавить історія полку, який описує Ольга Примак.
Напевно, що Ви праві в тому, що це 36-й полк ляндштурму.
Чи відомі Вам подробиці бою під Чернівцями на Різдво 1914-15 рр., коли частина вояків потрапила до російського полону?
Прадід - Іван Володимирович Стрільбицький (Strzelbicki). В НКВДешній справі зазначений, як офіцер штабу А-У армії (напевно, що цього полку).
Полонених доправили в Тернопіль. Вже 15-го січня 1915 р. мій прадід по перепустці "тарнопольського" військового генерал-губернатора дістався Києва і в березні підписав "прошение о предоставлении русского подданства" київському генерал-губернатору Ігнатьєву, цей документ (справа) збереглась в ДАКО. На кожного офіцера в ДАКО окрема справа, на рядовий склад і біженців - списки. Табір війсьвополонених знаходився в с. Кухарі на Київщині.
Прадід надав низку документів (свідоцтва про народження членів родини та шляхетську грамоту), але вже 7-го жовтня відкликав клопотання про "российское подданство" і документи забрав.
Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!

ViktorJ
Member
Member

Повідомлення ViktorJ » 26 грудня 2014 21:03

Якщо Ваш прадід потрапив у полон, то міг потрапити і в «Листи утрат». Я знайшов одного Івана Стрільбицького з Романівки Теребовлянського повіту, 1881 р.н., який потрапив у російський полон. Ці дані оприлюднені 13.05.1915 р. Якщо це він, то можу подати більше інформації.
ost написав:Чи відомі Вам подробиці бою під Чернівцями на Різдво 1914-15 рр., коли частина вояків потрапила до російського полону?
Про такий бій я не знаю.
Книги — морська глибина:
Дивнії перли виносить.
(Іван Франко)

ost
Member
Member

Повідомлення ost » 26 грудня 2014 23:47

ViktorJ написав:Якщо Ваш прадід потрапив у полон, то міг потрапити і в «Листи утрат». Я знайшов одного Івана Стрільбицького з Романівки Теребовлянського повіту, 1881 р.н., який потрапив у російський полон. Ці дані оприлюднені 13.05.1915 р. Якщо це він, то можу подати більше інформації.

Буду вдячний за любу інформацію по Стрільбицьким, бо займаюсь всіма гілками роду - http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=6

П.М. Пане Вікторе, перегляньте приватні повідомлення на форумі.
З повагою, Віктор.
Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!

ViktorJ
Member
Member

Повідомлення ViktorJ » 01 березня 2015 15:15

Маршові підрозділи 36-ого п.п. крайової оборони в Австрії, 1915 р.
Приєднані файли
36-й ппко_1.jpg
36-й ппко_2.jpg
Книги — морська глибина:
Дивнії перли виносить.
(Іван Франко)

Roman R
Member
Member

Повідомлення Roman R » 27 лютого 2017 17:21

Доброй ночи!

Ищу информацию по прадеду. Родом из с. Олиево-Короливка, Городенковского района. Пропал без вести в Первую Мировую. Сохранилось только фото и фамилия. Есть ещё имя (не точно) и год Рождения (не точно, +\- 2 года). Может посоветуете, есть ли шанс узнать судьбу или хоть какую-то информацию найти? Посоветовали подать запрос в Австрийский архив, но как это сделать, я пока так и не разобрался.

Судя по фото, служил в k.k. Landwehr-infanterieregiment Kolomea Nr36, в звании капрала.

На фото: внизу справа.

P.S. Подсказали мне ещё интересную деталь присутствующую у него на фото: котильйон. Это так, для сведения.
Приєднані файли
IMG_1490.JPG

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 27 лютого 2017 20:35

Roman R, гарне фото!
Загалом, Ви вже все те, що можна з цього фото "дістати" сказали, крім одного :) Прадід мав ще аксельбант відмінного стрільця ландверу.
Посоветовали подать запрос в Австрийский архив, но как это сделать, я пока так и не разобрался.

На сайті архіву дивились?
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 27 лютого 2017 22:07

Roman R написав:Посоветовали подать запрос в Австрийский архив

Дарма! Всі облікові картки передано до Львівського державного архіву. Лежать воеи там розсипом, доступу до них немає…
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Roman R
Member
Member

Повідомлення Roman R » 27 лютого 2017 22:20

Lavr
Да, забыл упомянуть эту "деталь") Хотя добрые люди тоже поделились информаций ранее))

Да, пытался он-лайн отыскать хоть что-то тут (http://www.archivinformationssystem.at), но на сколько я понял в Австрийском военном архиве содержится только информация о призывниках с территории современной Австрии. Также, нашел упоминание, что согласно Парижской мирной конвенции, все военные архивы были переданы странам-приемникам. Получается, что все концы теперь можно найти только в Украине?

Roman R
Member
Member

Повідомлення Roman R » 27 лютого 2017 22:21

Adam

Ну я вот этого и боялся...

Есть шанс подать запрос туда и что-то получить от них?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 28 лютого 2017 09:19

Roman R написав:Есть шанс подать запрос туда и что-то получить от них?

Гадаю, що жодного! :( Справа ще в тому, що картки не розібрані, тобто не систематизовані.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 28 лютого 2017 11:35

Adam написав:
Roman R написав:Есть шанс подать запрос туда и что-то получить от них?

Гадаю, що жодного! :( Справа ще в тому, що картки не розібрані, тобто не систематизовані.

Не могу найти свои записи, так по памяти. Я там был в конце 2014г они через несколько дней закрывались на каникулы, спасибо Adam Вашему другу за подсказки куда идти и что заказывать, а то я почему-то с начала хотел в обл архив идти, видно не так понял. Просмотрел я опись там дела рассортированы только по первой букве фамилии, по моей около 50 дел почти каждое более 300 л. т.е. за один заказ больше 3 дел не получишь 50/3 получается от 1 до 17 заказов надо сделать, что бы найти к сожалению больше возможностей у меня не было туда попасть.

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 28 лютого 2017 14:56

Панове, а я пропоную повернутись до розгляду одного з попередніх фот (на стор. 2-гу Теми, повідомлення Ost‘a з 24 вересня 2010р., ґрупове фото k.k. LdwIR 36).
Там в багатьох вояків (особливо це добре видно у верхньому ряді) пряжка ременя явно зміщена вліво. Що би це значило?
P.S. Я вже десь звертав увагу товариства на цю ”моду зміщувати пряжку” в А.−У. армії (в темі про ”вусики-щіточки” чи якійсь подібній), але до якихось висновків по цьому тоді не прийшли; дай Бог пам‘яті… Тож наскільки було поширене це ”зміщення пряжки” в А.−У. армії і коли ?

Поперед.Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей