Питання по Синьожупанникам

Модератор: Global Moderators

Юрій К.
Member
Member

Re: Питання по Синьожупанникам

Повідомлення Юрій К. » 01 грудня 2013 00:00

KaiserAdler написав:Зелінський чітко написав: однострій Синіх і перший його зразок виготовлений саме гуртком старшин з Ган-Мюндену.

Як у вас все просто. Перечитайте Зелінського уважно та ткніть мені пальцем, де він це написав. Мова йде про те, що ним за основу був взятий вже існуючий проект, який відпочатку ніякого відношення до "синіх" не мав.

Mykola Chmyr
Member
Member

Повідомлення Mykola Chmyr » 01 грудня 2013 00:04

KaiserAdler написав:Зелінський чітко написав: однострій Синіх і перший його зразок виготовлений саме гуртком старшин з Ган-Мюндену.

Розробка та виготовлення - різні речі. Між іншим, ухвалити на нараді, що в якості однострою буде синій жупан - це одне, а зробити лекала для пошиву - зовсім інше, тут вже спеціальні знання потрібні. Якось не уявляю старшин, що сидять за "Зінгерами" і шиють однострій. :no:
Человек, выдавший на гора «Историю Востока», не написав предварительно десятки статей типа «Административные фунции уделов в Китае в нач. ХУ в.» или «Социальная мобильность землевладельческого слоя общины в Гуджарате в Х1Х в.» – это шарлатан. (С.В.Волков)

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 01 грудня 2013 00:31

Юрій К. написав:Як у вас все просто. Перечитайте Зелінського уважно та ткніть мені пальцем, де він це написав. Мова йде про те, що ним за основу був взятий вже існуючий проект, який відпочатку ніякого відношення до "синіх" не мав.

В. Зелінський, "Синьожупанники":

с.17: "...Праця гуртка була дуже продуктивна. Старшини з малярськими здібностями виробляли навіть проекти уніформи будучої української армії".

с. 20: "На запит, який однострій бажаю я мати для дивізії, я відповів: національні жупани зі синього сукна. Зразок уніформи маємо в Ган-Мюндені в українській громаді, випрацьований військовим гуртком".

Висновок: мова йде про конкретний зразок, плід праці укр. старшин.

Mykola Chmyr написав:Якось не уявляю старшин, що сидять за "Зінгерами" і шиють однострій.

Якщо в них був час на виготовлення чисельних складних театральних костюмів, включно жіночих (див. наприклад статтю "Із мистецького життя Українців в німецькому полоні" в "ОКО" № 4, № 11) то що, в них невже не було часу на якийсь один нещасний жупан?
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

Юрій К.
Member
Member

Повідомлення Юрій К. » 01 грудня 2013 01:12

KaiserAdler написав:В. Зелінський, "Синьожупанники":

с.17: "...Праця гуртка була дуже продуктивна. Старшини з малярськими здібностями виробляли навіть проекти уніформи будучої української армії".

с. 20: "На запит, який однострій бажаю я мати для дивізії, я відповів: національні жупани зі синього сукна. Зразок уніформи маємо в Ган-Мюндені в українській громаді, випрацьований військовим гуртком".

Висновок: мова йде про конкретний зразок, плід праці укр. старшин.

Ну і де тут написано: "однострій Синіх і перший його зразок виготовлений саме гуртком старшин з Ган-Мюндену". Я з цих цитат можу зробити зовсім інші висновки. Ви дасте гарантію, що ті чуваки з українського військового гуртка у своїй уніформологичній творчості не запозичили елементи з чужих проектів або, наприклад, що вони самі не мали відношення до розробки одностроїв Українського легіону?

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 01 грудня 2013 03:48

Юрій К. написав:однострій Синіх і перший його зразок виготовлений саме гуртком старшин з Ган-Мюндену.

Друге речення вказаної цитати з с. 20.
KaiserAdler написав:Зразок уніформи маємо в Ган-Мюндені в українській громаді, випрацьований військовим гуртком.

Гурток української громади виробив примірник форми згідно своїх проектів. Цитату складно витлумачити інакше.

Юрій К. написав:Ви дасте гарантію, що ті чуваки з українського військового гуртка у своїй уніформологичній творчості не запозичили елементи з чужих проектів або, наприклад, що вони самі не мали відношення до розробки одностроїв Українського легіону?

Згідно "Армій України" Тинченка, синя форма вперше появляється ще на початку 1917 р. у Вецларі. Десь звідти і "росли ноги" цієї форми.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

Юрій К.
Member
Member

Повідомлення Юрій К. » 01 грудня 2013 13:50

KaiserAdler написав:Друге речення вказаної цитати з с. 20.
KaiserAdler написав:Зразок уніформи маємо в Ган-Мюндені в українській громаді, випрацьований військовим гуртком.

Гурток української громади виробив примірник форми згідно своїх проектів. Цитату складно витлумачити інакше.

Якщо вам складно витлумачити інакше, то я допожу. Мова йде не про "примірник форми" як такий, а про якийсь проект уніформи, виконаний ГРАФІЧНО особами "З МАЛЯРСЬКИМИ ЗДІБНОСТЯМИ".

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 01 грудня 2013 14:34

Подивися, подумав й вирішив погодитися з думкою, що реці синьо- та сірожупанників потрипили до музейної колекції випадково, а лише в книзі автори вигадали для них "логічні" пояснення. Про це, в першу чергу говорить те, що речі синьожупанників виготовлені в Німеччині.

Також погоджуюся з Миколою в тому, що для виготовлення кокарди синьожупанників взяли кокарду від пікельхацубу.

Смушкова шапка:
Приєднані файли
kuchma.jpg
kuchma-1.jpg
kuchma-2.jpg
kuchma-3.jpg
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 01 грудня 2013 14:39

Сорочка синьожупанника:
Приєднані файли
blue.jpg
blue-1.jpg
blue-2.jpg
blue-3.jpg
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 01 грудня 2013 14:46

Жупан сірожупанника (колір сукна — фельдграу, тобто не "сірий"):
Приєднані файли
gray.jpg
gray-1.jpg
gray-2.jpg
gray-3.jpg
gray-4.jpg
Зображення

Юрій К.
Member
Member

Повідомлення Юрій К. » 01 грудня 2013 14:52

Adam написав:в книзі автори вигадали для них "логічні" пояснення

Між іншим, що це за книга взагалі? Текст, бачу, англійською...

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 01 грудня 2013 15:20

Зображення

Юрій К.
Member
Member

Повідомлення Юрій К. » 01 грудня 2013 15:24

Отже, з огляду на наведені зразки одягу, в мене виникають питання, якого кольору пояси та штани у цих кунгфуїстів з 1-го запасного полку Тараса Шевченка?
Приєднані файли
1.Зап.п.Т.Ш.jpg

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 01 грудня 2013 21:24

Юрій К. написав:
KaiserAdler написав:Друге речення вказаної цитати з с. 20.

Якщо вам складно витлумачити інакше, то я допожу. Мова йде не про "примірник форми" як такий, а про якийсь проект уніформи, виконаний ГРАФІЧНО особами "З МАЛЯРСЬКИМИ ЗДІБНОСТЯМИ".

А як на мене, мова йде про певний "випрацьований військовим гуртком зразок уніформи". Російською - "выработанный военным кружком образец униформы". Фразу при бажанні, насправді, можна розуміти подвійно.

Цікаво, що на шапці Синіх печатка з датою "1916".
Збереженість речей вражає...
Зображення Зображення

Юрій К.
Member
Member

Повідомлення Юрій К. » 01 грудня 2013 21:39

KaiserAdler написав:Цікаво, що на шапці Синіх печатка з датою "1916".

Так це ж проект з 1916 року.

Запорожець
Member
Member

Повідомлення Запорожець » 02 грудня 2013 18:19

Adam написав:Жупан сірожупанника (колір сукна — фельдграу, тобто не "сірий"):

Все таки цікаво стосовно кольору.
Особисто я, на цій фото бачу хетхграу, тобто щучо-сірий, а не фельдграу (польово-сірий).

Всеж колір фельдграу має чіткі ознаки зеленого (яких тут геть не видно). Чи може скан не передає так колір як на фото в книзі?

Ось наприклад зразок кольору фельдграу:
Зображення
І знову хмари потемніли,
Стріляв наш кулемет,
Комуна боса утікає,
УПА іде вперед!

Поперед.Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Ostapx і 1 гість