Питання по Синьожупанникам

Модератор: Global Moderators

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: Питання по Синьожупанникам

Повідомлення Adam » 02 грудня 2013 19:31

А до чого тут німці? :? Та ще й на ДСВ? %) Ось, відчуй різницю в АВСТРО-УГОРСЬКИХ хехт- та фельдгару:
Приєднані файли
Kaisers-rock-175.jpg
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Запорожець
Member
Member

Повідомлення Запорожець » 02 грудня 2013 21:09

Дякую Дмитро. Тепер зрозумів...
Просто АУ фельдграу разючо відрізняється від німецького...
Я до цього думав що та назва є універсальна для всіх, та принаймні в двох союзних імперіях мала один стандарт (по типу як зараз є RAL). А виходить, що все не так...
І знову хмари потемніли,
Стріляв наш кулемет,
Комуна боса утікає,
УПА іде вперед!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 02 грудня 2013 22:05

Скажу навіть бальше: німецький фелдьдграу відрізняється навіть не в межах ПСВ—ДСВ, а в межах лише однієї ДСВ! :yes:
Зображення

Запорожець
Member
Member

Повідомлення Запорожець » 02 грудня 2013 23:38

Ну, що у німців дофіга відтінків різних було на ДСВ, то я знаю. Я тут наводив найбільш розповсюджений, усереднений варіант...

Просто раніше по АУ армії, я думав на той фельдграу, що ти показав - що то є хетхграу.

В Відні, в Арсеналі, бачив різні однострої австрійські, багато різних відтінків. Алеж там ніде не написано що ось саме цей - фельдграу, саме цей хетхграу тощо... :)
І знову хмари потемніли,
Стріляв наш кулемет,
Комуна боса утікає,
УПА іде вперед!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 16 грудня 2013 21:03

Відверто: на пам'ятаю чи викладували та обговорювали документальне кіно із табору у Везлярі? http://www.filmportal.de/video/ukrainer-in-wetzlar-1919
Зображення

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 16 грудня 2013 21:58

Вже було.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

georg
Member
Member

Повідомлення georg » 06 жовтня 2017 12:40

Колеги, в мене питання, суть якого ось яка. Удовиченко в своїй роботі «Третя Залізна дивізія» пише таке:
Ввечорі того дня ворожа кіннота Котовського силою до 100 шабель, пробувала відбити с. Ставки, що його здобула перед тим 6-а сотня Синіх, але командир сотні, сот. Люлька, що охороняв ліве крило полку, зустрів її кулеметним і рушничним огнем і тим змусив ту кінноту відійти із втратами. Наші втрати збільшились на 25 ранених і забитих; між раненими було двох старшин. Того знаменного дня, 14-го серпня 1919 року, 7-й Синій полк перевищив сам себе: на протязі дня пройшов із боєм 17 кілометрів, розбив численно міцнішого ворога і здобув два села і містечко.

і далі:
Большевики перекреслили цей плян, заатававши 7-ий полк, о год. 5 ранку, 15 серпня, водночас із фронту й обох крил полку, намагаючись у той спосіб оточити Синіх. Зваживши на таку загрозу, Синій полк, після короткого арієргардного бою, залишив м. Піщанка й зайняв оборонну позицію на лінії висоти 140.8. 6-та сотня, що була в арієргарді, залишила в бою 12 козаків забитими й раненими: ранених червоноармійці, після жахливого знущання, добили. Поранено к-ра 6-ої сотні, сот. Олексу Люльку, якого вивезено з поля бою на коні к-ра полку.

О. Вишнівський, натомість, в своїй праці «До історії Синіх і Залізних», описуючи ті самі події, свідчить таке:
О 20 год. в районі Ставок показалася ворожа кіннота до 100 шабель, загрожуючи тилові Синіх, але 3 сотня Синього полку (Олекса Люлька), що забезпечувала в тому районі ліве крило полку, розігнала її.

та:
Під час відступу Синього полку 15 серпня із Піщанки дістав поранення командир 3 сотні сотник Люлька та командир полку Синіх.

Ще раніше Вишнівський пише таке:
Мені пощастило затримати на фронті лише більшу частину 1 куріня Синіх, завдяки присутності духа його командира підполковника Сидоренка, та чоту 6 сотні з сотником Олексою Люлькою.

Цю цитату можна зрозуміти так, що сотник Люлька 3 березня 1919 р. командував 6-ю сотнею.
У Тинченка зазначений просто Олекса Люлька, поручник.
Давно звернув увагу на цю невідповідність у Вишнівського та Удовиченка, і це нарешті зібрався вияснити. То може хтось знає, яку сотню очолював Люлька в серпні 1919 р. та може і протягом всього 1919 р. Та може є його бодай коротка біографія.
Грабитель, вор, убийца и бандит
Наказанным быть имеют право.
Двуглавый монстр должен быть убит,
Должна погибнуть подлая держава.(c)

Поперед.

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей