Мода на вуса у військових

Модератор: Global Moderators

Андрусю
Member
Member

Re: Мода на вуса у військових

Повідомлення Андрусю » 02 січня 2012 19:18

007 (2).JPG
Збереглись вони на довго. Ось ця світлина зроблена у 70 - роках минулго ст.
,, Не є пересадою, що нарід ,який не має своєї наукової воєнної літератури, або воєнних споминів негідний мати свою державу .’’ Борис Монкевич ,,Слідами новітніх запоріжців .’’

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 03 січня 2012 19:55

Так ми про це ж й говоримо, Андрусю... Хоча, ще цікавий момент: дійсно- хто в молодості почав носити ”укорочені”- а ми вже приблизно вияснили які це річники, - сюди, либонь, попадає і Ваш експонат,- так здебільша і носив їх аж до самої смерті хай то і до 1970/80рр. (і це незважаючи на всі послідуючі віяння моди на вуса і ... на пануючі антипатії до самого Адольфа після 1945р.)

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 03 січня 2012 22:00

Один із законодавців мод на вуса: http://vilmoskoerte.wordpress.com/2010/ ... -erreicht/

Франсуа Габі - особистий парікмахер кайзера та винахідник Es-ist-erreicht-Bart . Доволі помітна фігура в історії Другого Рейху. Назва одного з його популярних косметичних засобів стала назвою для одного ревю композитора Пауля Лінке....Також Габі згадується в романі Генріха Манна "Вірнопідданий"...
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 19 липня 2016 17:46

Адам: ”Щодо австро-угорських штурмовіків, то якоїсь моди у нах / на укорочені вусики/ не було. Я, навіть, щось не пригадую, щоб серед австро-угорців була розповсюджена мода на такі вуса!” з 13.12.2011р.

Якщо ми вже проговорили тут про 1) ”щіточки”, на які, мовляв, моди в а.-у. ”пробоєвиків” (штурмовиків) не було, то як з 2) модою носити ”куплю” (військову портупею) ”на бік” (який-лівий чи правий ?), а теж з 3) своєрідним способом віддавання військової честі не прямою, а напівзігненою кистю руки (”Сервус !”; лиш не знаю, чи так дозволялось і до офіцерів, а чи мало деяке поширене тільки серед рядових ”камратів”) ? (Чи мої запитання потребують окремої теми для обговорення воєнспецами ?)

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 19 липня 2016 20:32

Можна й тут. Якщо ця «тема в темі» несподівано набере обертів, то можна й виокремити.

2. Такої моди взагалі не було, оскількі було передбачено лише два види черезплічної портупеї:
а) через ліве плече через кріплення до поясу носили кобури до автоматичних пістолетів Рот-Штайр М.07 та Штайр М.12: http://ah.milua.org/kobura-k-pistoletam ... eyr-m-1912 Носити її просто так немало жодного сенсу;
б) так званий «Y» (ігрек) — на спині у вигляді цієї літери а на грудях паралельно через обидва плеча. На ньому носили або похідний ранець разом із бойовим для набоїв, або лише бойовий: http://ah.milua.org/pexotnaya-ekipirovka-m-1888 Окрема версія існувала для офіцерів, фєнріхів та фельдфебелів. Однак за всі роки, що я займаюся австро-угорським військом, мені трапилося ЛИШЕ ДВІ фотографії офіцерів з ціми портупеями. Ще стільки ж — у фельдфебелів.

3) так, під час війни почали віддавати честь не прямою долонню, а трохи зігнутою. Взагалі залишилося мало фото, де б віддавали честь, але на всіх них однаково (хоче на одному фото солдат в окопі вітає генерала Гоффмана правильно). Тому я гадаю, що це можна вважати «фронтовою модою»:
Приєднані файли
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 20 липня 2016 09:23

Тут, напевне, мале непорозуміння (може й по моїй вині). Але під ”куплею” я маю на увазі не ”черезплічну портупею” чи пристібувану до пояса, а саме військовий ремінь (набедренний пояс) з металічною пряжкою (говіркове покутське ”куплє” з австр. Kuppel.; хоча н.Koppel=рос. ”портупея, поясной ремень”)
Так в покутській співанці :”Збирай сі ў торністру, заперізуй куплю,// А й бо там, на ‘гофі, на аљарум трублє”.
А західняки (галичани) і часів служби в СА називали військовий ремінь з зіркою ”куплею” (яку так добре часом було обрутити навколо долоні, щоб тою ”зіркою” молотити противника…)
Отож, я таки десь бачив старі фота А.-У. військових із зсунутою набік пряжкою пояса-”куплі” !

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 20 липня 2016 10:57

Пряжку на поясному ремені здвигали наліво к кінноті, оскількі зпереду на поясі носили три підсумки з набоями. Так само вчиняли у кінний артилерії та жандарми. Схоже ніякої моди в інших родах зброї на такий стиль не було.
Зображення

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 20 липня 2016 12:44

2) Можливо, що й так (моди на такий фривольний чи що зсув пряжки в а.-у. армії не було чи не встановилось, і то не лише в ”штурмовиків”, але й в її ”дідів”)…
3) А чи у військовиків якихось армій світу (окрім а.-у., як ми вже встановили, а теж в її ветеранів) була мода віддавати честь зігнутою кистю руки ?
(У польській- ”Войску польскім”- при цьому зтискаються три пальці разом і честь віддають двома, тобто є свій спосіб).

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 20 липня 2016 13:32

3) інши армії я не досліджував. Знаю лише. що в РСЧА у 20-20-ти роки було модно віддавати честь майже вертикальною долонею.
Зображення

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 20 липня 2016 18:42

Останній спосіб, напевно, наслідування відомого Ленінського привітання , ”увічненого” потім в тисячах постаментів по СРСР і цілім соцтаборі ?! (Наприклад, як ”В.И.Ленин на Красной площади во время празднования II-й годовщины Великой Октябрьской социалистической революции. Москва, 7 ноября 1919 года. Кинокадр” за адресою http://fotolenin.narod.ru/b/66.jpg ) ( В епоху стагнації воно виродилось в дряхло Брежнєвсько-Черненківськe немічне).

Але це вже, хіба, сфера поліки й ідеології (а мо’ й медпатології), а не тема для військово-історичного форуму…

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 25 липня 2016 21:44

Adam написав:3) інши армії я не досліджував. Знаю лише. що в РСЧА у 20-20-ти роки було модно віддавати честь майже вертикальною долонею.

По-англійські? Цікаво, звідки таке захоплення?
До речі, в англомовній Вікіпедії є стаття на тему військових салютів.

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 20 вересня 2016 21:37

Ще щодо моди у галицьких ветеранів ПСВ (т.зв. ”камратів”-камерадів, річників 1880-90-х р.н.), то, як уже ми вияснили, окрім їхньої моди 1) на ”щіточки”-вусики, 2) на напів-військову салютацію напівзігнутою кистю руки (”Сервус!”), смію стверджувати, що в них ще була й мода 3) грати … в азартну, нині напівзабуту, гру ”фербель” (нім.Ferbel-spiel). (Див. Я.Гашек ”Пригоди бравого вояки Швейка”, ч.І ”Швейк в гарнізонній тюрмі”).

Примітка: Поширений колись в А.-У. ”фербель” не плутати з сучасною чеською грою ”barvička” (verbl), про яку є й в Інтернеті, що є прототипом цієї гри, причому, хоч і є однойменне оповідання письменника О.Маковея ”Фербель”, правила справжнього ”фербеля” нині майже забуті (якщо хто знає, то хай розкаже чи вкаже джерело інфи).

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 21 вересня 2016 22:38

Pafchak написав:Адам: ”Щодо австро-угорських штурмовіків, то якоїсь моди у нах / на укорочені вусики/ не було. Я, навіть, щось не пригадую, щоб серед австро-угорців була розповсюджена мода на такі вуса!” з 13.12.2011р.

Якщо ми вже проговорили тут про 1) ”щіточки”, на які, мовляв, моди в а.-у. ”пробоєвиків” (штурмовиків) не було, то як з 2) модою носити ”куплю” (військову портупею) ”на бік” (який-лівий чи правий ?), а теж з 3) своєрідним способом віддавання військової честі не прямою, а напівзігненою кистю руки (”Сервус !”; лиш не знаю, чи так дозволялось і до офіцерів, а чи мало деяке поширене тільки серед рядових ”камратів”) ? (Чи мої запитання потребують окремої теми для обговорення воєнспецами ?)

На рахунок вітання "Сервус" то це не було якес особливе вітання ветеранів. Сервус - манера вітання в Австрії, яка перейшла до Галичини. Памятаю що мій дідуть і всі його знайомі саме так між собою віталися. У Польші і досих пір так вітаються.

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 22 вересня 2016 13:46

”На рахунок вітання "Сервус"…У Польші і досих пір так вітаються”

1) У Польщі− якій Польщі? Бо є ”автрійська” частини Польщі (т.зв. Західна Галичина з м.Краковом) і ”російська” Польща, т.зв. конґресівка. А між ними є суттєві різниці… Якщо це слово більш вживається саме в цій, південній частині Польщі, то це й є свдченням його австро(-латинського ?) походження...
2) Хоча, я й не надто обстоюю, що при вітанні українських галицьких ветеранів ПСВ (”камратів”) завжди вимовлялось слово ”Сервус!” (воно, напевно, було більш розповсюджене серед ”старшин”-офіцерів і ”шаржі”-молодшого командного складу). Тим не менш, я добре пам’ятаю (сам був свідком в 1960-70-хх рр.), що й ”ґемайні”-рядові при взаємному вітанні напівзгинали кисть руки, яку підносили до (чола)голови, навіть, не обов’язково з головним убором. Хоча, в цьому віці (бо старики вже були) вони навіть влітку на голові завжди щось носили, капелюх чи що. А вже потім, зблизившись, звично потискали руки, вели розмови і т.д.
3) Тож надалі обстоюю на своїх пп. 1), 2) і 3) для цього середовища військових- т.зв. ”камратів” (серед цих ще була окрема категорія- ”штурмовці” (пробоєвики).

Поперед.

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей