Стаття про сотника В.Недайкашу

Модератор: Global Moderators

RAO
Member
Member

Стаття про сотника В.Недайкашу

Повідомлення RAO » 26 грудня 2013 11:04

В останньому (2) номері електронного журналу "Військово-історичний мередіан" вийшла моя стаття про сотника Василя Недайкашу
http://vim.gov.ua/images/sbor/86-96.pdf

роман74
Member
Member

Re: Стаття про сотника В.Недайкашу

Повідомлення роман74 » 26 грудня 2013 11:36

Цікавий матеріал.
Підкажіть Нестеренківський відділ - це ж бувші "гулівці"? Яка чисельність цього загону була на травень-червень?
Це я до того, що сумніваюся твердженню декого з форумчан, що більшість Низовиків - це глодосяни.....

По 37-м гарматкам - у спогадах Ом.-Павленка (чи у Доценка??) згадується про три гармати, певно можна списати на пам"ять.....

пс - трохи незвично виглядає вживання терміну реферат у значенні референтура.....

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 26 грудня 2013 13:42

роман74 написав:Це я до того, що сумніваюся твердженню декого з форумчан, що більшість Низовиків - це глодосяни.....

Там сказано дослівно:
кулеметної сотні 14-го полку Низових Запорожців 5-ї Селянської дивізії, що була сформована переважно з мешканців
його рідного села Глодоси
-- тобто раз жіночий рід, то з глодосян була сформована кулеметна сотня, а не увесь полк. Правильно? Хай нам автор роз'яснить.
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 26 грудня 2013 13:52

нині Костопільського району Вінницької області)
-- опечатка, Костопільський район у Рівненській області.
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

роман74
Member
Member

Повідомлення роман74 » 26 грудня 2013 13:53

Михайле, я про глодосян лише в контексті літа 1920-го року кажу, про те, що їх не більшість була серед НЗ, а кістяк НЗ склали гулівці....
чи може серед відділу Нестеренка також були глодосяни? %)

Юрій К.
Member
Member

Повідомлення Юрій К. » 26 грудня 2013 14:21

У червні 1919 р. разом зі своїми односельцями В. Недайкаша вступив до загонів Н. Махна, у складі яких на початку вересня 1919 р. перейшов до Дієвої армії УНР, обійнявши посаду командира кулеметної сотні 14-го полку Низових Запорожців 5-ї Селянської дивізії, що була сформована переважно з мешканців його рідного села Глодоси [6, 295].

RAO, це ви даремно у Я. Тинченка переписали. Василь Недайкаша приєднався до Махна на початку серпня 1919 р. і залишив махновців теж у серпні, ще до того, як вони почали які-небудь контакти з Армією УНР.

роман74
Member
Member

Повідомлення роман74 » 26 грудня 2013 19:18

Доречі про глодосців...
М.Ковальчук у "Справі запорожців" пише, что у 1919-му у Дорошенківському полку була сотня глодосців, у т.ч. зі старшинами братами? В.Недайкаші - І.Недайкаша і П.Недайкаша. Тобто глодосці всюди були :)
Й щодо куреня Низових Запорожців у 21-році пише, що "практично всі його старшини..... походили з Глодоського повстанського загону..." - невже такі практично всі?

Лариса
Member
Member

Повідомлення Лариса » 01 лютого 2017 22:37

Дякую за ц!каву !нформац!ю, Недайкаша Василь м!й родичи, я нав!Ть не знала багато чого з його життя .

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Bing [Bot] і 2 гостей