Шаблю ЯВПГ нікому не треба?

Модератор: Global Moderators

Гриціан
Member
Member

Шаблю ЯВПГ нікому не треба?

Повідомлення Гриціан » 10 жовтня 2016 18:44

На Їбеї виставили шаблю ЯВПГ Скоропадського. Продавець у Іспанії. Усього за $15 000 Вашмосці можуть отримати без перебільшення
реліквію Української Держави.

Навіть не знаю, що думати з цього приводу, хоча проти більш ніж за:
1) напрочуд чудовий стан предмету
2) гравірування по клинку
3) тризуб на руків'ї та ще й республіканський
4) ті фотографії ЯВПГ "при виконанню", що я бачив мають лише шашку, навіть декілька варіантів, а от з шаблею відома лише одна початку ПСВ

За оригінальність виступає лише те що в людей того масштабу шабелюк було як на фронті вошей. Також могли пізніше піднести на еміграції. Отака фігня, малята... Є якісь думки, окрім потенціалного ентузіазму Кайзерадлера?

ПС, якщо хтось дасть ради закинути пару фото то красно дякую, бо зараз цим яподом об стіну гримну! :evil:
Я сам собі Петлюра!

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Re: Шаблю ЯВПГ нікому не треба?

Повідомлення Євген Пінак » 10 жовтня 2016 19:58

Ну, Георгієвську шаблю Скоропадський мав. Але девіз його роду був інший. Тож маю підозру, що оце "МВХ" якраз є ініціалами справжнього власника.

З іншого боку - якщо не підробка, то річ все одно рідкісна.

Юрій К.
Member
Member

Повідомлення Юрій К. » 10 жовтня 2016 20:04

Євген Пінак написав:Ну, Георгієвську шаблю Скоропадський мав.

Перепрошую, а звідки він її мав? Орден Св. Георгія 4-го ст. мав, а хто і коли нагородив його Георгіївською зброєю?

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 10 жовтня 2016 20:24

Юрій К. написав:
Євген Пінак написав:Ну, Георгієвську шаблю Скоропадський мав.

Перепрошую, а звідки він її мав? Орден Св. Георгія 4-го ст. мав, а хто і коли нагородив його Георгіївською зброєю?

Так ото й воно, всюди згадується зброя "за храбрость" але думаю, це не георгієвська, а так звана "клюква" св. Анни.
Я сам собі Петлюра!

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 10 жовтня 2016 20:31

Євген Пінак на думку приходить трохи інша абревіатура "МПХ" з луркмор'я. Треба буде собі, коли вже зовсім буду старим дідом, таку замовити на шаблі... в якості ерзацу :D
Згадую роман "Антиквар": там один добродій тримав бронзову чорнильницю з поштового відділення у акваріумі з мишами, аби застарити мід мишачого аміаку, а потім оздобивши відповідним написом продав як артефакт з таємного відділу петербурзької жандармерії.
Я сам собі Петлюра!

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 11 жовтня 2016 23:27

Цікаве питання, треба прояснити. Рос вікі. згадує саме Георгіївську зброю (золоту): https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%B8%D1%87
Я так розумію, що джерелом до такої інфи стала сторінка не менш відомого сайту: http://www.grwar.ru/persons/persons.html?id=82
Там зазначено наступне:
Св. Анны 4-й ст. (1904)

Дійсно, як тут вже казали у вигляді наг. зброї за РЯВ, мабуть.
Золотое оружие (ВП 20.06.1907)

Будучи в цей час командиром 20-го драгунського фінляндського полку. Там же уточнено:
За боевые отличия награжден Золотым оружием (1905; утв. ВП 20.06.1907)

Тобто теж за РЯВ, правда височайше повеління (чи пожалування) сталось дещо пізніше.
Інформаційні джерела там вказані, тому хто має час і натхнення (і можливість) може подивитись там.
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

Юрій К.
Member
Member

Повідомлення Юрій К. » 12 жовтня 2016 00:11

Lavr, дякую! Павло Петрович дійсно був нагороджений золотою зброєю з написом "за храбрость", але це не Георгіївська зброя, яка з'явилася пізніше. Фігня, правда, тут полягає в тому, що "лицам, награжденным золотым оружием с надписью "за храбрость", даровано право помещать на эфесе оного уменьшенный крест ордена Святого Георгия, как то установлено статутом Георгиевского оружия, причем означенный крест должен быть помещаем во всем согласно правил размещения уменьшенного креста на Георгиевском оружии, т. е., что кавалеры золотого оружия с надписью "за храбрость" - должны носить таковое во всем согласно с рисунками Георгиевского оружия, приложенными к приказу по военному ведомству 1913 г. № 654 (Пр. в. в. 1914 г. № 77)". Ось і гадай тепер, мав Скоропадський таку шашку з хрестиком чи ні.

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 12 жовтня 2016 22:53

Гриціан написав:Євген Пінак на думку приходить трохи інша абревіатура "МПХ" з луркмор'я. Треба буде собі, коли вже зовсім буду старим дідом, таку замовити на шаблі... в якості ерзацу :D

Може, одразу вже малюнок... стилізований? ;) Щоб майбутні дослідники писали монографії на тему такого дивного особового герба :D

Що стосується того, чи мав Скоропадський право на таку шаблю, чи ні - Юрій К. вже сам на це питання відповів: "кавалеры золотого оружия с надписью "за храбрость" - должны носить таковое во всем согласно с рисунками Георгиевского оружия". Тож навіть якщо Скоропадський і не кинувся у 1913 замовляти собі шашку з Георгієвським хрестиком, він це міг зробити пізніше (навіть і в еміграції).

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 13 жовтня 2016 16:53

Євген Пінак на думку приходить трохи інша абревіатура "МПХ" з луркмор'я. Треба буде собі, коли вже зовсім буду старим дідом, таку замовити на шаблі... в якості ерзацу

:D :good:
Посмішили.
А от цікаво, крім нас, Мінкульт., музеї якісь чи архіви хоч якось цим питанням переймаються?
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 20 жовтня 2016 06:01

Lavr написав:
Євген Пінак на думку приходить трохи інша абревіатура "МПХ" з луркмор'я. Треба буде собі, коли вже зовсім буду старим дідом, таку замовити на шаблі... в якості ерзацу

:D :good:
Посмішили.
А от цікаво, крім нас, Мінкульт., музеї якісь чи архіви хоч якось цим питанням переймаються?

Не думаю. Занадто дорога забавка скуповувати реліквії по аукціонах за кордоном, та ще й досить ризикована. Майстри фуфелу не сплять. Гляньте скільки лише Марк Хоффманн лиха накоїв свого часу. Зазвичай помічаю тренд, що якісь добродії влаштовують на свій страх і ризик колекції і потім або жертвують їх або "жертвують" на "рекомендацію" уряду.
Я сам собі Петлюра!

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 10 листопада 2016 17:49

Ну, навіть зі сторони мого "потенціального ентузіазму" видно що: 1) не була доведена приналежність предмета саме ЯВПГ, як те декларує продавець; 2) датувати предмет точно неможливо.

Тут єдине що можна датувати це тризуб!!!Він походить з 1920-1960 рр. минулого сторіччя, при умові якщо шабля не є новоробом.

До речі, потенційного власника шаблі можна спробувати вичислити за допомогою довідника Тинченка.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей