Офицеры Украины и Чехословацкого корпуса

Модератор: Global Moderators

Романчег1987
Member
Member

Офицеры Украины и Чехословацкого корпуса

Повідомлення Романчег1987 » 10 листопада 2016 10:43

Новая находка.
Офицеры Чешской дружины (будущего корпуса) и наши.
Когда два флага рядом - украинский и чехословацкий - сразу заметна разница в оттенках.
Практически у всех офицеров на кокардах двуцветные ленточки, только до конца не разобрался, у кого украинские, а у кого нет. :)
Приєднані файли
img010 - копия.jpg
img010 - копия (2).jpg
img010.jpg

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: Офицеры Украины и Чехословацкого корпуса

Повідомлення Adam » 11 листопада 2016 09:17

А звідки впевненість, що другий прапор — український? Які ознаки на користь цієї версії?
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Романчег1987
Member
Member

Повідомлення Романчег1987 » 11 листопада 2016 11:10

А по цветовой гамме определить разве трудно?
Во-вторых, я писал, что когда два флага рядом, сразу видна разница в оттенках - бело-красный (чешский) и желто-голубой (слева).

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 11 листопада 2016 20:17

Оскількі фото ч/б, то ми не можемо визначити кольорову гаму. Я, наприклад, можу запропнувати чеський національний прапор — червоно-білий. Верхні відтінки в обох прапорів збігаються. Червоний у лівого може бути просто світлішим за правий прапор.
Зображення

Романчег1987
Member
Member

Повідомлення Романчег1987 » 11 листопада 2016 21:01

Это классический случай, когда на черное говорят белое, а на белое черное :)
Я имею в виду именно то, что Вы ориентируетесь на скан в небольшом разрешении.

А у меня на руках само фото. И вживую разница в оттенках совершенно видно отчетливо.
К сожалению, сайт не позволяет выставить качественные сканы, пришлось обрезать многое, чтобы пытаться удержать в кадре два флага, дабы было можно сравнить цвета верхних и нижних полосок.
Специально даю два варианта - один обычный скан, второй с более резкой контрастностью
Приєднані файли
img011 - копия.jpg
img011.jpg

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 11 листопада 2016 23:33

По-перше, "желто-голубой" прапор виглядав би інакше: темний зверху, світлий знизу. Так, як на цьому фото, виглядають саме синьо-жовті українські прапори на тогочасних фото.

Але, по-друге, як на мене, зліва теж чеський біло-червоний прапор. Зліва стоїть чех - у нього кокарда заклеєна біло-червоною стрічкою. Так робили у чехословацьких формуваннях, але не в українських - для останніх невідомі фото з поєднанням російських кокард і стрічок, але є наказ про запровадження синьо-жовтої стрічки під кокарду. Він описував її як горизонтальну і саме під кокарду. Відповідно українського офіцера на фото немає, і підозрювати прапор в українських кольорах немає підстав. Скоріше за все, він просто має менш насичені кольори, ніж прапор з правої сторони.

Романчег1987
Member
Member

Повідомлення Романчег1987 » 12 листопада 2016 00:14

кювернат Ювяшжт написав:По-перше, "желто-голубой" прапор виглядав би інакше: темний зверху, світлий знизу. Так, як на цьому фото, виглядають саме синьо-жовті українські прапори на тогочасних фото.
.

Скажите, Вы серьезно писали про размещение цветных полос или это шутка такая????? Или Вы никогда не читали тему про размещение про флаг на этапе становления? Несколько примеров навскидку. Как минимум...

Зображення

Зображення

Зображення

[img]http://прапор.укр/prapor/wp-content/uploads/2015/09/030-1024x654.jpg[/img]

Зображення

Зображення

Зображення
Приєднані файли
048.jpg

Романчег1987
Member
Member

Повідомлення Романчег1987 » 12 листопада 2016 00:36

Отдельный вопрос для кювернат Ювяшжт и Адам
Как Вы полагаете, где вообще запечатлены данные офицеры? Ориентировочно какое это время? Навскидку, просто по ощущениям? :)

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 12 листопада 2016 02:02

Фото чудове, але, на жаль, лише відтінки сірого і справді не можуть бути достатньою підставою для остаточної ідентифікації кольору на ч/б фотографії.
Порівняйте хоча б нижнє поле лівого прапора з лівою смугою щита на правому прапорі. А остання ж мала б бути червоною, чи не так :)

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 листопада 2016 11:18

Романчег1987 написав:Отдельный вопрос для кювернат Ювяшжт и Адам
Как Вы полагаете, где вообще запечатлены данные офицеры? Ориентировочно какое это время? Навскидку, просто по ощущениям? :)

Я колись видав книгу по чесько-словацьким військовим підрозділам РІА в ПСВ: http://umka.com/ukr/catalogue/history/b ... ew-hu.html Тому знаю, що фото не з Мурманська. Але одночасно знаю, що не обов'язково з Києва. :)
Зображення

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 12 листопада 2016 11:41

Романчег1987 слухайте, тема про "перевернутий" прапор настільки об'їжджена, в т.ч. на цьому форумі за багато років, що сперечатися немає сенсу, просто скористайтеся пошуком по форуму, щоб почитати на тему передачі кольору на старих фотографіях. На всіх фото, що Ви виставили, блакитна смуга - верхня, жовта - знизу.
З приводу обставин, в яких зроблене фото - я розумію, що Вам "навскидку" чи "по ощущениям" лише те, що фото зроблене в Україні, дає залізобетонний аргумент, але підстав для ідентифікації прапора як українського лише цей однісінький факт, на жаль, не дає.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 листопада 2016 11:51

Тут справа навіть не в тому, як тогочасне фото передало кольори. А в тому, що жодних ознак хоч чогось українського на фото нема.

Про книгу я вже сказав. Так ось, виходячи з неї, жодних привідів до хоч-якоїсь дружби між українцями та чехо-словаками нема. Навпаки, вони зустрілися у збройному протистоянні.
Зображення

Михайло Ковальчук
Member
Member

Повідомлення Михайло Ковальчук » 12 листопада 2016 13:21

Adam написав:Так ось, виходячи з неї, жодних привідів до хоч-якоїсь дружби між українцями та чехо-словаками нема. Навпаки, вони зустрілися у збройному протистоянні.

Між ними справді ніяких підстав для дружби не було. Наприкінці 1917 р. - на початку 1918 р. деякі укр. офіцери могли зустрітися/погомоніти/сфотографуватися з офіцерами Чехо-Словацького корпусу, але хіба що в приватному порядку. Так щоб офіційно, з прапорами - дуже сумніваюся. В усякому разі, в документах й спогадах сучасників така "дружба" не зафіксована.

Романчег1987
Member
Member

Повідомлення Романчег1987 » 12 листопада 2016 13:37

Adam написав:
Романчег1987 написав:Отдельный вопрос для кювернат Ювяшжт и Адам

Я колись видав книгу по чесько-словацьким військовим підрозділам РІА в ПСВ: http://umka.com/ukr/catalogue/history/b ... ew-hu.html Тому знаю, що фото не з Мурманська. Але одночасно знаю, що не обов'язково з Києва. :)

Не из Киева, не из Киева :)
Но в Украине. Город Пирятин, Полтавская область (губерния), 1917 год
Приєднані файли
s-l1600.jpg

Михайло Ковальчук
Member
Member

Повідомлення Михайло Ковальчук » 12 листопада 2016 13:57

Романчег1987 написав:Город Пирятин

Цікаво. Я схильний був підозрювати Житомир (там були частини 2-ї Чехо-Словацької дивізії). В Пирятині стояли частини 1-ї дивізії чехословаків. Якщо це Пирятин і прапор дійсно український, тоді фото зроблене в період листопад 1917 - січень 1918. І швидше всього - ближче до листопада, оскільки тоді перспектива українсько-чехословацької співпраці ще виглядала незатьмареною (переговорами УНР з Центральними державами).

Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 4 гостей