Дати українських подій у Криму зі спогадів Я. Христича

Модератор: Global Moderators

Bursak
Member
Member
 
Повідомлень: 319
З нами з:
18 вересня 2007 19:47
Звідки: Lviv

Дати українських подій у Криму зі спогадів Я. Христича

Повідомлення Bursak » 10 травня 2017 15:32

Цікавить одне питання. Не знав у якій темі писати.
Є цікава фотографія http://forum.milua.org/viewtopic.php?f=2&t=6983&start=270#p181917. Нею Я. Христич проілюстрував свої спогади про Зелені Свята в 1917 році у Севастополі. Картина постає живописна https://sites.google.com/site/navalhistoryofukraine/istoria/hristic-a-ukraienski-zeleni-svata-u-sevastopoli-spogad-ucasnika:
"Рада Севастопольської Української Чорноморської Громади улаштувала на перший день Зелених Свят 1917-го року небувалий тут похід вулицями міста по старій українській традиції, а саме: шість селянських драбинчастих возів, наповнені свіжим пахучим сіном, вкриті килимами, прикрашені квітами і клечанням, — повільно везли направду «чумацькі - круторогі» ситі воли, якими правили старенькі сивоусі козаки-чорноморці (гей би «чумаки»), а коло кожного воза ще по два верхівці на конях, одягнені в запорожські однострої-жупани, з рушницями за плечима і малиновими прапорцями.

На тих возах сиділи і стояли молодиці та дівчата в літніх вишиваних народніх одностроях, з вінками на головах та з барвистими намистами-коралями з різнобарвними лентами на шиях. Між ними були і браві хлопці-моряки. Всі вони святочно розбавлені, у веселому настрої, усміхнені...
Замітним було те, що на першому возі посеред дівчат сиділа старша віком жінка в мальовничому полтавському старовинно-козацькому жіночому строю. Це була українка з Полтави — пані Оксана Колчак (почесний член СУЧГромади), дружина командуючого Чорноморською Воєнною Фльотою адмірала Колчака."

Можливо про цю демострацію згадував корабельний інженер Микола Неклієвич https://sites.google.com/site/navalhistoryofukraine/istoria/neklievic-m-na-ukraienskij-cornomorskij-floti-20-rokiv-tomu: "А в одній маніфестації, то брав участь чумацький віз з круторогими волами і цілий відділ матросів з лінійного корабля «Св. Евстафій», перебраний за запорожців і на конях".

Все добре, але підпис говорить: "Величава маніфестація Української Чорноморської Громади в Севастополі 10 травня 1917р. " Але ж Свято Святої Трійці було в 1917 році 21 травня за старим стилем. Може він просто дату поплутав, або це дійство було на інші свята, наприклад Вознесіння Господнє, яке тоді було 11 травня за ст. ст. (все ж ближча дата). Чи можна з якихось джерел встановити точну дату і чи дійсно фото стосується Зелених Свят?
 

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей