Україна в роки Перщої Світової війни 1914-1918

Модератор: Global Moderators

vitanazarenko
Member
Member
 
Повідомлень: 1
З нами з:
17 грудня 2018 12:30

Україна в роки Перщої Світової війни 1914-1918

Повідомлення vitanazarenko » 17 грудня 2018 12:38

Шановні друзі ви знаходитесь на публікації студентки ІІ курсу 1 групи УДПУ ім. П.Тичини.Ткачової Вікторії.Cьогодні ми будемо розглядати на сторінках мого блогу період ,який хвилює істориків та інших вчених і в наш час --Україна в роки Першої світової війни 1914-1918 рр. Ця тема дуже актуальна і в наш час ,адже вона вивчається і досліджується детально не тільки українськими істориками , а ще й зарубіжними істориками.
Світова війна велася між Троїстим союзом згодом Четверним союзом(Німеччина ,Австро-Угорщина,Туреччина,Болгарія )і Антантою (Росія,Англія,Франція).
Характеризуючи становище України під час війни необхідно виділити акі обставини :
Західна і Наддніпрянська Україна опинеилися ,по різні боки фронтів .оскільки Росія і Австро-Угорщина належали до протилежних боків.Українці мобілізовані в армії цих країн вимушені були битися один проти одного.У російській армії нараховувалося 3,5 млн. українців,а в австрійській - 250 тис.
Війна розколола українські політичні сили і цим ослабила український рух.
У ставленні до війни українські партії зайняли різні позиції.
Партії Західної України активно підтримували уряд Австро-Угорщини і Німеччини у війні з Росією ,сподіваючись ,що у разі поразки Росії держави-переможці допоможуть українцям створити самостійну державу .
Уже в перший день війни - 1 серпня 1914 р. - вони об'єдналися в Головну Українську Раду(ГУР) з метою мобілізувати сили українців для війни з Росією.На заклик ГУР 6серпня 1914 р. із добровольців - молодих вихованців організацій "Сокіл", "Січ","Пласт"- був сформований легіон Українських Січових Стрільців чисельністю 2,5 тис. осіб. Полк УСС було визнано найстійкішим в австрійській армії.Після війни він брав активну участь в українській національно-демократичній революції 1917-1920 рр.
Партіїї Наддніпрянської України поставилися до війни неоднозначно :
- більшість українських партій ,у тому числі частина УСДРП на чолі С.Петлюрою керівництво ТУП підтримали Росію у війні;
-частина ТУП (його Київська рада) пропонувала українцям дотримуватися у війні нейтралітету;
-частина УСДРП на чолі з В.Винниченком засудила війну і виступила за поразку Росії;
- найбільш вороже налаштовані щодо Росії соціалісти (УСДРП ,"Спілка") емігрували до Західної України і створили у Львові 4 серпня 1914 р. Союз Визволення України- СВУ.Серед них - Д.Дорошенко,Д.Донцов,М.Меленевський,М.Залізняк,А.Жук.Своєю метою СВУ проголосив утворення самостійної української держави і для її досягнення вирішила співробітничати з Німеччиною та Австрією проти Росії.
- У роки війни значна частина України перетворилася на райони запеклих бойових дій(Галичина,Закарпаття,Буковина,Поділля ,Волинь).Територія кілька разів переходила із рук у руки.Це призвело до значних жертв серед мирного населення ,занепаду промисловості ,сільського господарства ,зубожіння народу .Протягом 1914-1916 рр. в Україні закрилося більше 1400 підприємств,посівні площі зменшилися на 1,9 млн. десятин .
-Держави в інтересах яких проливали мвою кров українці ,мали агресивні плани щодо України,ігнорували українські національні інтереси,прагнули використати воєнне становище ,щоб назавжди покінчити з національно-визвольним рухом українців.
 

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей