Початок Української революції. Утворення Центральної Ради.

Модератор: Global Moderators

Yana
Member
Member
 
Повідомлень: 3
З нами з:
22 грудня 2018 11:12

Початок Української революції. Утворення Центральної Ради.

Повідомлення Yana » 25 грудня 2018 21:15

Шановні друзі, ви завітвли на сайт майбутнього історика. Я, Гонтаренко Яна, студентка 21 групи, Історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. На сторінках цього блогу я б зхотіла поговорити на тему "початок Української революції. Утворення Центральної Ради"

Саме Українська революція стала визначною подією в історії українського народу XX ст. Вона засвідчила палке прагнення українців до створення власної держави. Незважаючи на тривале імперське поневолення, український народ знайшов у собі сили, щоб у вкрай несприятливих умовах протягом тривалого часу (1917–1920 pp.) вести запеклу збройну боротьбу, відстоюючи свою державність.У 1917 р. український народ одержав історичний шанс звільнитися від іноземної залежності й створити власну соборну демократичну державу.

Причини та передумови революції були такими :

1. Залежне та поглибленне становище України, великодержавницька політика, щодо неї панівних кіл, як Росії, так і Австро-Угорщини.

2. Піднесення українського національно-визвольного руху, організаційне та ідеологічне його оформлення.

3. Важке соціальне становище переважної частини населення. Невирішеність аграрного питання і проблеми соціального захисту робітників.

Безпосереднім поштовхом до революції стала Перша світова війна, яка загострила проблеми воюючих держав, ослабила і призвела до падіння Російської а згодом Австро-Угорської імперій. Це дало історичний шанс українському народу в боротьбі за свою державність.

Перемога Лютневої демократичної революції в Російській імперії 27 лютого 1917 р. і повалення самодержавства відкрили нову сторінку в історії України Розпочався складний, суперечливий, але дуже важливий етап її суспільно-політичного й духовного розвитку.

2 березня 1917 p. у Петрограді було створено Тимчасовий уряд, який визнав себеправонаступником царського уряду і прагнув зберегти контроль над усіма територіями імперії, зокрема й над Україною. Виконавчу владу в Україні Тимчасовий уряд передав губернським і повітовим комітетам на чолі з комісарами. Крім органів Тимчасового уряду, майже одразу виникли інші структури влади – Ради робітничих і солдатських депутатів, провідну роль у яких відігравали російські меншовики, есери, більшовики. Третім центром влади і носієм ідеї національного відродження України стала Українська Центральна рада (УЦР), яка була створена 7 березня 1917 р.

УЦР поступово перетворилася у справжній керівний осередок національно- демократичної революції, своєрідний український парламент, яким, крім ТУП, об'єднував представників головних українських політичних партій, а також багатьох безпартійних прихильників українського національно-державного відродження. До складу УЦР увійшли представники православного духівництва, культурно-освітніх, кооперативних, військових та студентських організацій, громад і гуртків, наукових товариств. У перші дні діяльності УЦР налічувала незначну кількість членів, а її повний склад восени 1917 р. становив 822 особи. Керівником (головою) УЦР було обрано М. Грушевського - видатного українського історика й політичного діяча, одного з керівників ТУП, а з 1917 р.– члена партії українських есерів, прихильника автономістських настроїв. Важливу роль у діяльності УЦР також відіграли лідер УСДРП В. Винниченко, С. Петлюра, а також С. Єфремов, Б. Мартос, І. Стешенко, П. Христюк та ін.
 

Sergio
Member
Member
 
Повідомлень: 4
З нами з:
25 грудня 2018 20:25

Re: Початок Української революції. Утворення Центральної Рад

Повідомлення Sergio » 25 грудня 2018 21:25

Доволі інформативна стаття. Можна знайти цікаву інформацію.
 

Yana
Member
Member
 
Повідомлень: 3
З нами з:
22 грудня 2018 11:12

Re: Початок Української революції. Утворення Центральної Рад

Повідомлення Yana » 26 грудня 2018 13:13

Дякую :D
 


Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron