Юрій Городянин-Лісовський

Модератор: Global Moderators

PASSER
Member
Member

Re: Юрій Городянин-Лісовський

Повідомлення PASSER » 07 жовтня 2011 20:44

OKO написав:Слушайте "панове", вы как шакалы набрасываетесь на того, кто от вас отличается! 8-)

Як казав Глєб Жеглов "А что ж тебе за это, талоны на усиленное питание?"
А Бендер для таких як ви говорив "Будут бить - будете плакать". Так що не рюмсайте зараня, вас просто ніхто не сприймає серйозно, ні про яке "набрасиваєтєсь" не йдеться.
Ў белай пене праносяцца коні, -
Рвуцца, мкнуцца і цяжка хрыпяць...
Старадаўняй Літоўскай Пагоні
Не разбіць, не спыніць, не стрымаць.

один
Member
Member

Повідомлення один » 07 жовтня 2011 21:26

OKO, з"жте сальця - від застою жовчі допомагає. Засрали тему...

zapadeniec
Member
Member

Повідомлення zapadeniec » 10 жовтня 2011 11:08

OKO написав: У 100 самых богатых семейств Украины.

Дуже цікаво. А звідки ви таку інформацію берете? Може, назвете ці 100 сімей. Або хоча б посилання дасте на список цих сімей.
між Сходом і Заходом України нема поділу, є поділ між тими, хто любить Україну і хто її не любить. (Архиєпископ Любомир)

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 10 жовтня 2011 12:57

OKO написав:Слушайте "панове", вы как шакалы набрасываетесь на того, кто от вас отличается! 8-)

Е ні, ми культурно та делікатно вказуємо тому, хто сам на усіх кидається, на недоліки його аргументації (вірніше на відсутність такої), а не отримавши відповіді по суті -- так само культурно вказуємо на нездатність за свої словав відповісти.
Але з Вами не те що культурно та делікатно -- взагалі ніяк розмовляти не виходить, бо Ви як папужка повторюєте кілька завчених напам'ять фраз про велич УРСР та недолугість Петлюри з Ющенком, а у відповідь на запитання про ціну досягнень цього самого УРСР -- які, до речі, ніхто й не заперечує -- відбуваєтесь особистими наїздами (як і у відповідь на всі інші запитання). Крок уліво чи вправо від завченої схеми для Вас просто неможливий. Так що спілкуватись з Вами реально нудно, тому я робити цього більше не буду. Прощавайте.
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

zapadeniec
Member
Member

Повідомлення zapadeniec » 10 жовтня 2011 14:32

OKO безграмотне:
OKO написав:тягнибок, шкляр, коваль, ющенки, петлюры

OKO ксенофоб:
OKO написав:тем теснее союз с кацапнёй

OKO еволюціонує:
OKO написав:Да чем они мне ближе-Янукович

OKO написав:Ура герою Каськову, ющенку, Януковичу и всем остальным "Господам" - тем кто есть и тем кто будет в золотой сотне богачей журнала Форбс в Украине.
Востаннє редагувалось zapadeniec в 10 жовтня 2011 15:32, всього редагувалось 1 раз.
між Сходом і Заходом України нема поділу, є поділ між тими, хто любить Україну і хто її не любить. (Архиєпископ Любомир)

Сотник Ли-ев
Member
Member

Повідомлення Сотник Ли-ев » 10 жовтня 2011 18:25

Наконец-то тему почистили от экскрементов так удачно назвавшего себя Ока (лучше бы, конечно, с уменьшительным суффиксом, но и так догадаться можно).

Теперь я могу написать здесь кое-что о Городянине-Лисовском, что дает повод для размышлений. Я не собираюсь лепить из него воина света.

1. В начале 2-й главы "Холодного Яра" он пишет:

З боку Черкас і Смілої іноді доносилася гарматна стрілянина. Одержали відомості, що Запорізька група, дійшовши до Золотоноші, знову вернулася на правий беріг Дніпра. Я почав подумувати про те, як би прилучитися до своїх, та з другого боку чомусь не хотілось вже розлучатися з цією "Січю".
Одного дня, богомольці, які прийшли із села Грушківки, оповіли, що вчора там ночував полк Чорних Запоріжців. Кажу Чорноті, що поїду доганяти.

Холодний Яр. 3-е вид. — Ню-Йорк: "Говерля", 1961. — С. 26.

А вот что пишет о тех же днях Омелянович-Павленко:

В Холоднім Ярі армія могла спокійно перебути кілька днів для своєї організаційної справи та порозуміння з місцевими повстанцями що-до можливих майбутніх весняних акцій. Холодний Яр тоді був одним із форпостів партизанщини, бо тут усе сприяло розвиткові в людности вільного національного руху...
При відвідуванні старих козацьких манастирів — Митрофанівського й Мотронівського — братія, на наше прохання, відправила службу Божу, й дивно було слухати в тих надзвичайних обставинах, як лунали святі слова молитви за Українську державність, за народ і його проводирів; молилася братія, молилися й співали разом із нею старшина й козацтво.
Настоятель і братія сердечно привітали нас і благословили на дальший похід не тільки, як люде, що віддавали свою молитву за страждучих і поневолених, але і як сини одної країни, одної Батьківщини, бо більшість із братії були також українцями.
Під голосний згук великого манастирського дзвона ми знов посідали на коней і поволі виїхали з манастирських брам...
21 лютого українська армія була вже в новій дорозі.

(Не могу указать страницу, т.к. у меня файл doc.) И Доценко:

...[Командуючий армією] наказав: 17.II о 8 годині ранку армії стати на марш і перейти Дніпро, Волинській дивізії — в с. Худоліївка, Київській — в с. Чернявка, Запорізькій — в с. Лубенці і Зам'ятниця. (Штаб — с. Лубенці.)
...19.II переходили: Волинська дивізія в район сіл Бондареве–Голиково, Київськая — Вербівки, Запорізька — сіл Баландине–Коханівка.

То есть, 17.2.1920, где-то через неделю после того, как Городянин-Лисовский попал в Холодный Яр, армия УНР пришла туда же и через два дня, пересекая железную дорогу, выступила на юго-запад.
Молебен отслужили в Медведевском Николаевском монастыре (потом разрушенном, командарм ошибочно назвал его Митрофановским). Матронинский монастырь, женский, там совсем недалеко. Более того, армейские части не могли не проходить из Медведевки мимо Мельников и Матронинского монастыря по дороге на Грушковку.
Сам командарм, судя по его словам, навещал Матронинский монастырь еще когда армия стояла на привале.
Трудно поверить, что никто не спросил у офицера, почему он остается с повстанцами, а не догоняет свою часть.
Правда, сама часть (Богдановская сотня, сформированная из остатков куреня, а тот, в свою очередь — из 4-го Запорожского им. Б. Хмельницкого полка) за это время, весьма вероятно, самовольно перешла из 2-го сводного Запорожского полка (Конно-Запорожского) в конный полк Черных Запорожцев.
В общем, Горлис-Горский что-то недоговаривал.

Еще одно расхождение, но тут, возможно, просто память подвела кого-то из двоих:

Пишу йому заяву про вступ на службу до міліції. До неї прикладаю документи на імя Валентина Сім’янціва. Ці (приватні) документи забув на кватирі під час переходу Запорізької групи через Матвіївку козак Богданівської кінної сотні, а господар, знайшовши — приніс до холодноярського штабу. До них доробили в штабі посвідку, що я служив добровольцем у червоній армії, та в наслідку контузії «петлюровською» ґранатою — звільнений лікарською комісією як нездібний до чинної військової служби.

Холодний Яр, С. 73–74.

А вот что вспоминал через много лет (в 1948 г. вышла 1-я редакция его мемуаров) сам Симьянцив:

Степківка — це село недалеко Гумані. Тут ми святкували Різдво 1919 року. В Степківці Юра Горліс-Горський взяв у мене посвідку (липову, з Гомеля), про звільнення мене з 45 сов. див., про яку він згадує у своєму творі "Холодний Яр". Не знав я тоді, та й він також не знав, що ця посвідка йому пригодиться, бо все, що він наробив, робив під моїм прізвищем.

Валентин Сім’янців. В Зимовому поході // За державність. Зб. 10. — Торонто, 1964. — С. 113.

Еще один интересный отрывок, с. 115:

...ми зустріли ще старшин і командира полку — рідного брата Юри Горліса-Горського.

Можно предположить, что Павло Городянин (двоюродный брат Городянина-Лисовского) был последним командиром Богдановского куреня, который Симьянцив по привычке называл полком.
Мимо Кичкаса походом
Я без шуток не хожу:
Не Махно меня там шлепнет
— Куре череп одолжу.

Terrykoo
Member
Member

Повідомлення Terrykoo » 27 листопада 2011 19:19

В ЖЖ Ігоря Петрова (російський історик, який працює в німецьких архівах над біографіями російських колабраціоністів, РОА тощо) опубліковано цікавий документ.
Йдеться про лист Жукова до Ейзенхауера від 12 листопада 1945 р. з проханням видати "радянських громадян, військових і цивільних, які воювали проти Об'єднаних націй".

В додатку серед прізвищ знаходимо:
ГОРИН-ГОРСКИЙ (глава комитета "Союз украинцев"), див. n°38:
http://labas.livejournal.com/941507.html#cutid1

Сотник Ли-ев
Member
Member

Повідомлення Сотник Ли-ев » 27 листопада 2011 20:07

Спасибо, ценная информация.

Ну-с, все подозрения насчет того, что Городянин-Лисовский мог быть советским агентом, можно считать совершенно беспочвенными. Советскому руководству не было никакого резона требовать выдачи собственного агента. В роли шпиона "в стане врага" столь уважаемый человек оказался бы намного ценнее. А переехать из одной зоны оккупации в другую труда не составляло.

И это еще одно, пусть и малозначительное, подтверждение того, что за его убийством могли стоять советские спецслужбы.
Востаннє редагувалось Сотник Ли-ев в 27 листопада 2011 22:55, всього редагувалось 1 раз.
Мимо Кичкаса походом
Я без шуток не хожу:
— Куре череп одолжу.

один
Member
Member

Повідомлення один » 27 листопада 2011 22:30

Сотник Ли-ев написав:(Не могу указать страницу, т.к. у меня файл doc.)

Стор.301-302 виданя 2007

За спогадами Петра Дяченка Чорні ночували в Грушківці з 19 на 20. О 5-й ранку вирушили далі і 21-го були вже в Ставидлі - не менше 35-40 км від Грушківки.Селяни казали, що Чорні ночували "вчора", отже це було вже 21-го лютого.Г.Г., звичайно, знав про вимарш Чорних ще зранку ВЧОРА. І розумів, що навіть при умові негайного виїзду між ним і Чорними уже відстань у 1,5 дні маршу + ще відстань Грушківці-монастир.Якщо додати, що армія. звичайно, не повідомляла селянам свій подальший маршрут, то вирушати в таких умовах на пошуки, та ще й не зовсім вилікуваним(Ю.Г.-Г. пише, що гарячка минула лише через 4 дні після прибуття до монастиря, а,отже, всього за 2-3 дні до повороту армії в Холодний Яр, а нога лише "трохи стухла") - ну ...не зовсім виправдано, ні?

Щодо молебня командарма в Мотронинському, то це могло зайняти всього 1-1,5 години, у які Ю.Г.-Г. міг бути просто відсутнім... Цікаво було б узнати точну дату цього візиту до монастиря.

Сотник Ли-ев
Member
Member

Повідомлення Сотник Ли-ев » 27 листопада 2011 22:55

один написав:За спогадами Петра Дяченка Чорні ночували в Грушківці з 19 на 20.

Во-первых, с 20-го на 21-е (если автор не путает), во-вторых, важнее другое:
"18 лютого о 7-й ранку вирушили далі. Знову перейшли Дніпро і пізно ввечері добрались до с. Чернявка, що над Тясмином, де і розташувалися. Село мале, бідне. Хатки обідрані, й тих не вистачало на полк. 20 лютого рушили далі на с. Грушківку через історичний Холодний Яр. Яке козацьке серце не завмирало, переходячи через р. Тясмин і ступаючи на доріжки Холодного Яру? Дух преславної, хоч і сумної, минувшини України витав над цим густим, непролазним лісом... Ввечері розташувались на нічліг у с. Грушківка. Село велике і багате. О 4-й ранку засурмили сідлання і за годину рушили далі".

Полк шел мимо Матронинского монастыря, другой дороги через Холодный Яр просто нет (это видно и на дореволюционной трехверстке). От монастыря до Грушковки километров шесть или семь.

один написав:Щодо молебня командарма в Мотронинському, то це могло зайняти всього 1–1,5 години, у які Ю.Г.-Г. міг бути просто відсутнім...

Вы сами себе противоречите. Если Ю. Г.-Г. еще не выздоровел, то зачем ему было ездить по не слишком знакомой местности во 2-й половине февраля?
А молебен с участием командарма, повторяю, был в мужском монастыре (согласно самому Омеляновичу-Павленко), т.е. не в Матронинском, а Медведевском. Другое дело, что в Матронинском жили священники и то, что там отслужили другой молебен, вполне логично.

Главное, что догнать проходившую мимо монастыря часть хоть на подводе, хоть верхом (судя по окончанию 1-й главы, Ю. Г.-Г. уже ездил на своем Абреке), хоть пешком (если нога позволяла) не составило бы никакого труда.
Мимо Кичкаса походом
Я без шуток не хожу:
— Куре череп одолжу.

один
Member
Member

Повідомлення один » 28 листопада 2011 01:09

Сотник Ли-ев написав:Во-первых, с 20-го на 21-е (

У моєму виданні "...19 лютого рушили далі на с. Грушківку.."Дивно :?: А Ви якою книгою користуєтеся? "Стікс" 2010?
Сотник Ли-ев написав:Полк шел мимо Матронинского монастыря, другой дороги через Холодный Яр просто нет (это видно и на дореволюционной трехверстке)

Завтра скачаю цю карту, гляну. Не те, щоб я Вам не довіряв - цікаво переконатися на власні очі :)
Сотник Ли-ев написав:Вы сами себе противоречите. Если Ю. Г.-Г. еще не выздоровел, то зачем ему было ездить по не слишком знакомой местности во 2-й половине февраля?

Не бачу протиріччя. Температура спала,нога хоч і болить, але шкандибати можна - чому б і не погуляти годину-другу по лісі без поспіху?

ruslan
Member
Member

Повідомлення ruslan » 28 листопада 2011 10:37

Відстав з власної ініціативи, чи через хворобу...ви намагаєтесь його звинуватити у дизертирстві?
Я не знаю хто такий Гітлер, мені достатньо Меркель.

Сотник Ли-ев
Member
Member

Повідомлення Сотник Ли-ев » 28 листопада 2011 10:49

один написав:
Сотник Ли-ев написав:Во-первых, с 20-го на 21-е...

У моєму виданні "...19 лютого рушили далі на с. Грушківку.."Дивно :?: А Ви якою книгою користуєтеся? "Стікс" 2010?

Именно.

один написав:Не бачу протиріччя. Температура спала, нога хоч і болить, але шкандибати можна — чому б і не погуляти годину-другу по лісі без поспіху?

Позволю себе считать это шуткой.

ruslan написав:Ви намагаєтесь...

Вы к кому обращаетесь?
Мимо Кичкаса походом
Я без шуток не хожу:
— Куре череп одолжу.

ruslan
Member
Member

Повідомлення ruslan » 28 листопада 2011 10:58

Сотник Ли-ев написав:
ruslan написав:Ви намагаєтесь...

Вы к кому обращаетесь?

Пробачте - безпосередньо до Вас?
Я не знаю хто такий Гітлер, мені достатньо Меркель.

Сотник Ли-ев
Member
Member

Повідомлення Сотник Ли-ев » 28 листопада 2011 11:10

Ну мало ли... Теперь по существу.

Не становитесь, пожалуйста, в боевую стойку и не бросайтесь громкими словами. Дезертирство — это бегство в мирную жизнь в том или ином виде. Переход в повстанческий отряд или на агентурную работу едва ли относится к дезертирству.

И я не обвиняю, а сопоставляю факты. Лисовский не мог не заметить части Действующей армии УНР, которые проходили мимо Матронинского монастыря и даже останавливались там (пусть и на несколько часов). Кроме того, дойти до Грушковки у него получилось бы даже пешком, а уж доехать на своем жеребце — тем более. Ездил же он несколькими днями раньше в Мельники на похороны.

Ну а воспоминания Симьянцева позволяют предположить (но не позволяют утверждать), что решение остаться в тылу у красных он принял заранее, по меньшей мере месяца за полтора.
Мимо Кичкаса походом
Я без шуток не хожу:
— Куре череп одолжу.

Поперед.Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей