Жовтий колір на фото початку XX ст.

Модератор: Global Moderators

Bohdan
Member
Member

Жовтий колір на фото початку XX ст.

Повідомлення Bohdan » 14 квітня 2006 10:56

В мен-ет-армзі №305 Russian Civil War (2) підпис до цим фото

Зображення
такий:
1st Chuguzevskz Mounted Regiment in Kiev celebrating Hetman Pavel Skoropadsky namesday, summer 1918. … The young cavalryman on the right is the only exception: he appears to have… tunic with a standing collar and collar patches, and breeches with double yellow side-stripes. Research shows that yellow often appears darker on old photos than colours like blue and green.
:?:
В книзі Szemona Kobylin’skiego Gawedy o broni i mundurze знову читаю, що „Увага! Внаслідок недосконалих фотопроцесів на початку ХХ століття жовті околиці польських „чапек лєтнічих” виглядають чорними”.

Ну тоді і в цього хлопця теж жовті петлиці. Він кавалерист.
Зображення

Але чому жовтий колір на старих фото виглядає чорним? І який саме жовтий мав би виглядати чорним? Адже скажімо світло-світло-жовтий, напевно, все одно був би світло-сірим... Чи як :?:

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 14 квітня 2006 11:14

Майже чорним виглядає темно-жовтий колір. Темно-сірим - звичайний жовтий. Я також у своїй книзі наголошую на цій обставині. Але мені із своїмі австро-угорцями легше - я знаю, де повинен бути цей жовтий колір! І мені, наприклад, зовсім не здається жовтим ані лямпаси на першій світлині, ані ковнір на другій.

Більш того! Щодо першої світлини: подвійний лампас було запроваджено для \"штаб-офіцерів\" за наказом Жуковського. Й кокарда мені щось не нагадує гетьманську, скоріше ЦР той варіант, де архістратиг було розташовано в овалі. Якось добув мемуари українського старшини, що за ЦР та гетьмана навчався в Інструкторський Школі старшин у Києві. Він згадує, що до гетьманських наказів про нові однострої \"...відзнак ще Військове Міністерство не опрацювало, як і уніформу, і тільки рід зброї мав відріжнятися широким лампасом на штанях: в піхоті синім, кінноті жовтим, арматі червоним і т.д. На кашкетах був прийнятий для ношення Київський герб (Архистратиг Михаїл).\"

За гетьмана подвійний лампас (з випусткою) залишили лише для генералів.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 14 квітня 2006 13:41

Але ж тут не тільки в насиченості справа. Адже наголошується на тому, що саме жовтий колір виглядає чорним. Можливо якась частина жовтої частини спектру по особливому впливала на фотопластину? (поняття \"жовтий\" може ж включати відтінки від \"жовто-зеленого\" то \"жовтогарячого\") Але чому і яка? А може навпаки - \"темнів\" весь відрізок від жовто-зеленого до пурпурного?

Може це можна прослідкувати по австрійцям? У них напевно різновидів жовтого було не менше ніж того ж зеленого.

І хто тоді, до речі, той young cavalryman? Він же, напевно, не штаб-офіцер.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 14 квітня 2006 14:20

Спачатку про жовтий. У австрійців відтінків жовтого було лише 2: темно-жовтий (кайзергельб) та світло-жовтий (сульфургельб якщо я не помиляюся.) Всі галуни на одностроях були кайзергельб і ось воний й виглядають як дуже темно-сірий. Прапощики мали галуни з жовтого шовку світло-жовтого відтінку й виглядають як світло-сірі.

Які хімічні процеси тут діють (й чи є вони взагалі?) - мені невідомо.

Щодо юнака. Придивився. Те, що імені здалося, як подвійний лампас, є лампасом та шаблею! Тобто можливо, якщо \"ахвіцер\" одягнений за наказом Жуковського, що він просто \"обер-офіцер\".

Хоча саме до нього в мене є багато запитань. От, наприклад, дивлюся я на його \"гімнастьорку\", а саме на форму клапанів нагрудних кишень! й здається мені, що це може бути гетьманський френч для солдатів та унтер-офіцероів кінноти й кінної гармати...
:?:
Зображення

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 27 червня 2006 15:56

По першій фотці.... Це відомий кадр кінохроніки: гетьман Скоропадський та генерал Розога приймають парад Лубенського Сердюцького кінно-козачого полку. Москалі систематично плутають цю хроніку. То Рогозу (Денікиним в Киеве) обзивають, то сам парад -- парадом донських казаків, білогвардійців, і т.д. На цьому фото (поганої якості) -- нічого не роздивишся. Але на ньому є погони.

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 27 червня 2006 21:03

Доречі друга фотка є єдиною де зоображено ношення Залізного Хреста. :!:

Vlad143
Member
Member

Повідомлення Vlad143 » 27 червня 2006 23:45

Тинченко написав:...Це відомий кадр кінохроніки: гетьман Скоропадський та генерал Розога приймають парад Лубенського Сердюцького кінно-козачого полку...

А можливо десь побачити цю хронiку?

dorje
Member
Member

Re: Жовтий колір на фото початку XX ст.

Повідомлення dorje » 04 вересня 2016 16:16

Ситуация с желтым цветом подробно описана в статье В. Глазкова в "Старом цейхгаузе" №48. Все дело в особенностях тогдашней фотоэмульсии (использовалась примерно до 1920-40-х), которая был малочувствительна к желтому, красному и оранжевому цветам - все они в результате получались на фото темными. В то же время синий и зеленый, на которые эмульсия реагировала хорошо, наоборот получались светлыми.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 04 вересня 2016 16:42

Недавно где-то в интернете промелькнула фотография витрины в Баварском военном музее в Ингольштадте, где соседствовали оригинальные мундиры и старые фотографии военнослужащих в них -- яркая иллюстрация к поднятой проблеме.
Зображення

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 05 вересня 2016 18:41

dorje, спасибі за наводку.
Adam, цікаво було б побачити.
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 05 вересня 2016 19:38

Розписана ситуація з чутливістю різних фотоматеріалів до різних кольорів.

Сенсибилизация (фото)

Якраз на початок 20 ст приходиться все вдосконалення- від несенсибілізованих до "ізопанхрому".
Десь на десяти-двадцятиліття пізніше- впровадження в використання.

А "ізохром" і "панхром" я ще встиг випробувати.

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Bing [Bot], yar і 2 гостей