Історія полків австро-угорської армії

Модератор: Global Moderators

Lavr
Member
Member

Re: Історія полків австро-угорської армії

Повідомлення Lavr » 17 листопада 2015 14:29

Ви дали лінк на сторінку редагування. Лінк на завантажені фото ось:
http://www.ex.ua/858084962855
Нагороджений відзнакою на стрічці Медалі за хоробрість. На жаль можна лише про нагороду здогадуватись.
На петлицях є галун, тому не лейтенант. Офіцер-аспірант, або прапорщик.
На поранення та полкову приналежність на фото ніяких вказівок не має:(
Дякую, що виклали фото :)
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 17 листопада 2015 17:34

Він — фенріх, Іване. Тобто відповідник російською — «прапорщик», а загалом дійсно «аспірант-офіцер». Відкотистий комір на кітелі — не раніше 1915 р. Тобто Академію Франца Йосипа він не закінчував.

В такому званні єдине, що він міг отримати (якщо дійсно був військовим) на стрічці «Медалі за хоробрість», це саму медаль. Версію, що це стрічка «Пам'ятного хреста» я висуваю й сам не підтримую — замолодий парубок.

Можливо його покликали у військо по мобілізації. Там він виявив себе й за хоробрсть отримав «Срібну» або «Золоту медаль за хоробрість» й оскількі вмів писати та рахувати, його скерували до пришвидшених офіцерських курсів однорічних добровольців, де він й отримав звання фенріха.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 18 листопада 2015 17:19

Adam, та знаєш, мені соромно, але я й досі не вивчив на пам'ять всі цісарські та королівські військові ранги :( :sorry:
А коли в мене виникають будь які незрозумілі питання по А-У війську я, або відкриваю Твою книгу (у мене перше видання), або дивлюсь сайт. Цього разу відкрив книгу. Там в групі офіцерів-аспірантів таке поєднання галуна й зірочки іменоване як прапорщик і ще є кадет єфрейтор. Я вибрав прапорщика. Але тепер вже запам'ятаю :)

Львовянин
Member
Member

Повідомлення Львовянин » 18 листопада 2015 22:58

Називати фенріха прапорщиком - це груба помилка, яка з'явилася через нерозуміння специфіки австрійської армії, її відмінності від російської імператорської. Помилка ця походить від праць російської розвідки перед Першою світовою війною, для спрощення розуміння цього звання російськими офіцерами.
Прапорщик - це ОФІЦЕР резерву, в той час, як фенріх - лише аспірант (кандидат на офіцерський чин). Еквівалентом прапорщика в австрійській армії був лейтенант резерву. Цю приставку - "резерву" -чомусь наші науковці просто ігнорують, хоча для австрійців вона мала суттєве значення.
Австрійський кадет - це еквівалент російського юнкера. Фенріх - це еквівалент російського портупей-юнкера (кандидата в офіцери, які в полку вже виконував обов'язки офіцера). Однак перед ПСВ таких портупей-юнкерів в російській армії було небагато, так як всі училища юнкерів (еквівалент австрійських шкіл кадетів) перетворили на військові училища - еквіваленти австрійських академій.
Дмитро, я вже не раз Вам про це пояснював, вибачте. :Rose:
Львовянин

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 19 листопада 2015 00:23

Львовянин, :good:
Зображення

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 19 листопада 2015 21:17

О, як тема прапорщика-фенріха розвинулась, аж неочікувано)
Львовянин - дякую)))

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 03 лютого 2016 16:21

Щиро дякую всім за корисну інформацію про дідуся!
А чи є "специ" по 35-му полку піхоти ляндверу (Золочів)?
До речі на початок війни він входив до 43-ї піхотної дивізії ляндверу (командир фельдмаршал-лейтенант Альберт Шмідт фон Гергенег), штаб якої був розміщений в Чернівцях. Дивізія складалася з 85-ї львівської піхотної бригади ляндверу (19-й полк піхоти ляндверу "Лемберґ" та 35-й полк піхоти ляндверу "Золочів") та 86-ї чернівецької піхотної бригади ляндверу (22-й піхотний полк ландверу "Чернівці" та 36-й піхотний полк ляндверу "Коломия"). А далі я його фіксую в боях на Лисоні в складі 55-ї піхотної дивізії.

P.S. З Відня отримав книгу втрат та нагород. Вони підиверджують думки експертів - на початок війни він фенріх і мав поранення, на кінець війни він лейтенант у якого 4 нагороди: Срібна медаль Мужності Першого ступеню, 2 Срібні медалі Мужності Другого ступеню і Бронзова медаль Мужності (вірніше «За Хоробрість»).

P.S.S. Зі Cписку убитих, поранених і зниклих без вести від 02.10.1917 я не зміг взнати дату поранення. Як це зробити? В записі про дідуся не зрозумілі скорочення
Jagd- та Kmdo., яких в інших не зустрічалися. Хто знає щось про це?

Запис про дідуся наступний:
Odowiczuk Johann, Fähnr. L d. Res., k. k. SchR. Nr. 35, Jagd-
Kmdo., Bukowina, Sereth, Balkoutz, 1895; verw.

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 07 березня 2016 12:00

Шановний пане Adam!
Чи не прийшов час по кожному полку відкрити свою підтему? Зокрема мене цікавить 35-й полк піхоти ляндверу (Золочів), в якому воював дідусь. Чи відомі вам "специ" по 35-му полку піхоти ляндверу?
Надибав в мережі Рейтинги К.К. Ландвер і К.К. жандармерія станом на 1918 рік по 35-му полку піхоти ляндверу (Ranglisten der k.k. Landwehr und der k.k. Gendarmerie) Рейтинги К.К. Ландвер і К.К. жандармерія станом на 1918 рік в форматі djvu. До речі Мирон Тарнавський в списку, а в цей час він уже був в УСС. По списку мені не зрозуміла дата перед офіцерами. Підкажіть будь ласка.
З повагою Ярослав.

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 07 березня 2016 16:28

Поки Adam не відповів, дозволю собі написати. Створювати окремо по кожному полку тему сенсу не бачу. Лише піхотних станом на 1913 р. - 102, це що створити 102 теми? Як на мене, то існуюча тема цілком зручна. Стосовно золочівського полку, що саме Вас цікавить? Почати варто хоча б з цього:
k.k. Landwehr Infanterie Regiment „Zloczów“ Nr. 35
85. Landwehr Infanteriebrigade – 43. Landwehr Infanterie Truppendivision – Landwehrkommando in Lemberg
Errichtet: 1898
Garnison: Zloczów
Nationalitäten: 68 % Ruthenen – 25 % Polen – 9 % Andere
Landwehr-Ergänzungsbezirk: Zloczów und Tarnopol
Kommandant: Oberst Alfred Regenermel
Stabsoffiziere: Oberstleutnants Karl Reichelt und Raimund Gossler. Majore Karl Schussböck, Heinrich Eccher von Echo Edler von Marienberg und Eduard von Godlewski de Magna Gozdawa-Godle

https://de.wikipedia.org/wiki/K.k._Landwehr

Тут вже давався лінк, де міститься дані про дислокацію підрозділів А-У війська під час ПСВ. Пошукайте, думаю віднайдете.
Про службу Мирона Тарнавського в А-У армії є така от стаття: http://papers.univ.kiev.ua/1/istorija/a ... _24839.pdf

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 07 березня 2016 16:30

А ось і сайт з дислокаціями: http://www.austrianphilately.com/dixnut/dn6.htm

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 07 березня 2016 16:38

Дуже дякую!
Щодо полків, я мав на увазі ті, які базувалися на українських землях або тривалий час воювали на них.

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 08 березня 2016 11:38

Будь ласка! Радий, якщо допоможе!)))
які базувалися на українських землях або тривалий час воювали на них

Враховуючи частини в складі яких були вихідці з УЗ, які дислокувались на УЗ в мирний час, а також під час бойових дій в ході передислокацій між Балканським, Російським та Італійськими фронтами, то і вийде:
Лише піхотних станом на 1913 р. - 102

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 09 березня 2016 11:41

Щиро вітаю шановне експертне товариство! Прошу вашої колективної допомогти у «розшифровці» запису про мого дідуся в Cписку убитих, поранених і зниклих без вести від 02.10.1917. Як взнати дату поранення? В записі мені не зрозумілі скорочення Jagd- та Kmdo., які в інших не зустрічалися. Запис про дідуся наступний:
Odowiczuk Johann, Fähnr. L d. Res., k. k. SchR. Nr. 35, Jagd-
Kmdo., Bukowina, Sereth, Balkoutz, 1895; verw.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 09 березня 2016 12:12

Odowiczuk Johann, Fähnrich (мабуть дійсної служби, звання по посаді) Leutnant der Reserv, k. k. SchR. Nr. 35 (35-й піхотний полк австрійського ландверу), Jagd-Kmdo (чота боротьби зблизька), Bukowina, Sereth, Balkoutz, 1895 (місце та дата народження); verwundet (поранений)
Зображення

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 09 березня 2016 16:16

Дуже дякую!
З вашою допомогою знайшов, що в УГА чета “боротьби зблизька” включала: рій світильників (рефлекторів), по три рої гранатометів і мінометів та рій вогнеметів, старшину і 30 вояків. Звичайно вони були підпорядковані курінному отаманові.

Поперед.Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Yahoo [Bot] і 2 гостей