Історія полків австро-угорської армії

Модератор: Global Moderators

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: Історія полків австро-угорської армії

Повідомлення Adam » 31 жовтня 2016 21:19

У посвідченні жодного слова про «Мечі». :(
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 01 листопада 2016 11:49

Помилився, бо не володію німецькою. До речі, за пошук особи в реєстрах типу "Personalevidenzunterlagen, Qualifikationslisten fur Offiziere", "Belohnungsakten des Weltkrieges 1914-1918" тощо архів наразі просить біля 110 євро.

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 12 грудня 2016 15:30

Щиро вітаю шановних модераторів та у ваших особах експертне товариство загалом!
Прошу підказати, де базувався до ПСВ 310-ий полк мадярських гонведів?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 13 грудня 2016 01:18

Такого полку у мирний час не було: http://www.mlorenz.at/Bewaffnete_Macht/ ... nterie.htm Навіть не було батальйону до їх перетворення на полки.
Зображення

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 13 грудня 2016 22:27

310-ий полк

Полк, ще й 310. Завеликий номер, як для цісарського та королівського, так власне і для королівського угорського. Ви нічого не наплутали?
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 14 грудня 2016 12:21

Ні. У мирний час його не було, а під час ПСВ їх нумерацію почали з 300.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 14 грудня 2016 21:32

Яррі Одл, ну, ви ж запитали «до ПСВ»!
Зображення

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 19 грудня 2016 15:27

Вибачаюсь. Мета була взнати, звідки призивали до нього поповнення під час боїв за Лисоню.

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 29 грудня 2016 14:30

Щиро вітаю шановне експертне товариство!
До вашої уваги унікальне видання, яке ще є в продажі: "Полеглих ми так і не поховали…". Бойовий шлях 85-го Мараморосько-Угочанського піхотного полку австро-угорської армії в Першій світовій війні 1914-1918. Ю. Фатула. Ужгород, ТДВ Патент, 2016.
http://zakarpattya.net.ua/News/156603-P ... -pokhovaly….-Boiovyi-shliakh-85-ho-Maramorosko-Uhochanskoho-pikhotnoho-polku-v-Pershii-svitovii-viini
Книга базується на спогадах і документах, викладених офіцером 85-го полку Шандором Матяшем у 1941 році.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 30 грудня 2016 09:47

Мені й цій книзі особливо подобається, що автор цілу главу вкрав у мене! :P
Зображення

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 30 грудня 2016 10:42

А саму книгу догадався подарувати?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 30 грудня 2016 20:29

НІ, я замовляв поштою. Отримав й відкрив для себе «неочікуванне задоволення»! :)
Зображення

klemen
Member
Member

Повідомлення klemen » 12 березня 2017 00:08

Шановний пан Яррі Одл,

Ваш дід Johann Odowiczuk був дуже прикрашений офіцер Zloczower 35-я Ландвер піхотного полку під час Першої світової війни Його швидкі просування по службі і багато прикраси свідчать про те, що він був дуже хороший і талановитий солдат.

Ви запитаєте, в одному з ваших записів про Belohnungsantragen. Ви можете тільки замовити їх, зв'язавшись з Kriegsarchiv Wien. Тільки архів персоналу дозволено досліджувати в паперах Belohnungsantragen. Я вважаю, що їх дослідження коштує близько € 40. Belohnunsgantragen сортуються в алфавітному порядку, і тому співробітники архіву можуть знайти їх дуже швидко.

Так як ваш дід, очевидно, під час війни став професійним солдатом (іm aktiv Stand), також можливо, що його військові записи обслуговування (Qualifikationsliste) як і раніше доступний в Kriegsarchiv Wien.

Я також рекомендував би перевірити книгу "Ehrenhalle des k.k. Landwehr, Landsturm und Gendarmerie, Heft 7, Territorialbereich Lemberg", який, як ви можете побачити в моєму додатку містить багато історій і фотографій польських і українських солдатів з Галичини. На жаль, я не пам'ятаю, якщо ваш дідусь вказано в цій книзі.

Link: https://ibb.co/mozG6F

Що ж стосується історії k.k. LIR 35 там люблять в Kriegsarchiv називається Gefechesberichten (звіти битви), у якого є багато повідомлень про битву за k.k. LIR 35, в основному, з 1914 і 1915 роками, але є також кілька повідомлень з 1917 і 1918 році я не думаю, що я бачив якийсь з 1917 року.

Я також рекомендував би вам спогади Jakob Weintraub-Mestel (1884-1952), єврейського офіцера з Zloczow, який служив під час війни в k.k. LIR 35. Після війни він опублікував свої мемуари війни: "Milkhome notitsn fun a yidishn ofitsir" (War Notes of a Jewish Military Officer), 2 Bd, Warszawa, 1924 і 1927. На жаль, спогади доступні тільки на мові іврит…

Останнє, але не по крайней мере, чи можу я запитати, де ви отримали цей документ від?

download/file.php?id=17459&mode=view

Ваш задушевно,

Klemen

Яррі Одл
Member
Member

Повідомлення Яррі Одл » 23 березня 2017 17:30

Щира подяка вам за ваші цінні поради, пане klemen!
Я знайшов всі дані про всі нагородження та зміни в званні мого дідуся Одовічука Івана у Офіційних листках з Військового журналу Австрійської імперії за 1914-1918 роки. Я навіть започаткував на форумі цю тему. У Streffleurs Militärblatt (Військовий журнал Австрійської імперії) в додатку Verordnungsblätter (Офіційні листки) друкувались дані про всі нагородження, зміни в званнях та статусі в лавах австро-угорської армії в роки Великої війни. Це тисячі сторінок готичним шрифтом. Найперше число датовано 4.04.1914, а останнє — 26.04.1918. Я переглянув відомості про нагороди та просування по службі в Ландвері Австрії (Крайовій обороні), тобто 11-13 тисяч сторінок. Це унікальне джерело зберігається у Австрійському військовому архіві та Австрійській Національній бібліотеці. Воно вільно доступне у всесвітній мережі http://alex.onb.ac.at/cgi-content/alex?aid=stv&size=45).
Наведені мною 2 сторінки з Belohnungs akten des Weltkrieges 1914-1918 (Записи по нагороди світової війни 1914-1918) мені прислав один спеціаліст з Будапешту (Інститут і музей військової історії Угорщини), який проникся моїми пошуками. А йому їх надали колеги з Австрійського військового архіву.
Бажаю вам всіх благ! Ярослав
P.S. А у вас є книга «Ehrenhalle des k.k. Landwehr, Landsturm und Gendarmerie, Heft 7, Territorialbereich Lemberg»? Можете викласти на форумі сторінку з дідусем (Odowiczuk Johann)?
P.S.S. Якщо у когось з шановних модераторів та експертів є змога викласти тут на форумі сторінку згаданої вище книги з дідусем, дуже буду вдячний! У мережі я її не знайшов.

Колезький радник
Member
Member

Повідомлення Колезький радник » 18 квітня 2017 17:57

Рекомендую книгу Сергія Чолія "Мобілізація на периферії. Військовий обов'язок як фактор модернізації імперії Габсбургів 1868-1914". Щойно отримав, ще не читав. Але, на перший погляд, варта своїх грошей. Інформацію виклав у розділі "Книжковий світ", але туди рідко заглядають, тому дублюю тут.
viewtopic.php?f=82&t=19208
Надмірна серйозність аж ніяк не сприяє несенню флотської служби, у ній завжди є місце гумору.
Großadmiral Erich Johann Albert Raeder

Флот это серьёзно. Здесь в игрушки не играют и не шутят совсем.
Капитан 1 ранга Мнир Шамильевич Янгаев

Поперед.Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість