Верифікація біографій і ступенів старшин Армії УНР, УД і УГА

Модератор: Global Moderators

lSadovina
Member
Member

Повідомлення lSadovina » 05 серпня 2008 20:28

Тинченко
Востаннє редагувалось lSadovina в 23 січня 2009 11:52, всього редагувалось 1 раз.
Lika

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 06 серпня 2008 15:04

lSadovina написав:Одного не могу понять, почему он не ушел в Польшу? Почему он и такие же как он боевые офицеры и солдаты, прошедшие войну, допустили 37 год?

Если бы знать, где упасть, так можно соломки подстелить...
Почему-почему... Не хотели они воевать. Вообще ни за кого. Думали -- так переждут эту войну. Как-то оно само уляжется. Отсиживались по хатам. Досиделись... Кто до голода 1921-1922, кто до арестов начала 1930-х, кто до 1937-го.
Спасибо на добром слове, но, в сущности, помог я Вам мало. Прилагаю кусок списка лиц, состоящих на учебе в ОГПУ, где значится Ваш дедушка
Приєднані файли
5.jpg

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 06 серпня 2008 15:06

Володимир Мороз написав:Супер! Я того листка ніяк знайти не міг ))))) Номер Хреста Симона Петлюри - саме те, що треба. Треба тепер, щоб Ярослав перевірив за своїм реєстром відзначених - думаю, може виявитися щось досить цікаве...

Леонід Бачинський був дійсно у 1938 р. нагороджений Хрестом Петлюри. Але я вже десь згадував, що цей хрест роздавався "на ліво та на право". Отож, наявність Хреста Петлюри -- ще не показник :(

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 06 серпня 2008 16:46

Напевне, і в Раду республіки брали всіх підряд. Але це не дивина - після Центральної Ради :)

Але тут ми перевіряємо життєпис Леоніда Бачинського. Потрошки з’ясовуємо, що до чого. Все ж було б добре з тим музеєм зв’язатися в Клівленді - і копії грамот отримати, і додаткову інформацію про його діяльність у 1917-1921 рр. Якщо не відповідають на е-мейл, треба через знайомих. Олю, таких можна знайти? ;)
Востаннє редагувалось Володимир Мороз в 06 серпня 2008 23:39, всього редагувалось 1 раз.

dytyna
Member
Member

Повідомлення dytyna » 06 серпня 2008 19:42

Думаю, можна. Але їх треба сильно пошукати. Хто звертався, коли, як, до кого?
До речі, у зв’язку з черговим пожвавленням в галузі пластового музейництва в Україні є деякі шанси, що Клівлендський музей переїде сюди (поки що я до того надто скептично ставлюся).
Взагалі, та інформація, яка у мене була пов’язана з діяльністю Бачинського в 30-і рр., була доволі суперечлива. Маю сумнів, що він якісь реальні (не містифіковані) документи довіз до Америки після всіх поневірянь. До речі, \"дорогою\" (ще в Європі) він створював ще якісь музеї - яка їх доля?..
Востаннє редагувалось dytyna в 07 серпня 2008 00:12, всього редагувалось 1 раз.

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 06 серпня 2008 23:39

Які роки? ;)

dytyna
Member
Member

Повідомлення dytyna » 07 серпня 2008 00:13

Вже нема :) Можна стирати :)

lSadovina
Member
Member

Повідомлення lSadovina » 08 серпня 2008 20:59

Тинченко
Востаннє редагувалось lSadovina в 23 січня 2009 11:55, всього редагувалось 1 раз.
Lika

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 10 серпня 2008 03:52

Лидия! Ничего интересного \"в периоде\" службы Заблоцкого у Скоропадского не было. В ноябре 1918 г. П.П. Скоропадский объявил всеобщую мобилизацию офицеров военного времени. На нее явились почти все проживавшие в тот момент в Украине офицеры. Потом эти мобилизованные офицеры в составе своих воинских частей перешли в Действующую армию УНР. В январе-феврале 1919 г, когда ДАУНР отступала под ударами красных, подавляющее большинство мобилизованных разбежалось по домам (причем никто из них с красными не воевал). Впоследствии разные власти, находившиеся на Волыни (УНР, РККА, белые, поляки), объявляли мобилизации офицеров, однако конкретно Ваш дедушка на них не являлся. Иногда ходили по домам -- собирали \"уклонистов\". Иногда не ходили. Где именно скрывался от мобилизаций Ваш дедушка -- по-видимости, Вам должно быть виднее. Тем более, если он в 1919-м успел жениться, а в 1920-м у него появилась дочь. То, есть, ни в какой армии он явно не служил, а потому спрятаться от мобилизаций он должен был основательно.
Я, конечно, понимаю, что Вам хотелось бы в подробностях знать всю свою родословную. Однако подсказать Вам соответсвующих исследователей я не могу за неимением таковых. Но торжественно обещаю, что, как только кто-нибудь из моих коллег начнет заниматься темой, например \"Офицеры-дезертиры и гражданская война в России\", или \"Как прапорщики прятались от всех-всех мобилизаций\" я Вам всенепременнейше сообщу.
С уважением,
Ярослав

lSadovina
Member
Member

Повідомлення lSadovina » 10 серпня 2008 16:59

Тинченко
Востаннє редагувалось lSadovina в 23 січня 2009 11:56, всього редагувалось 1 раз.
Lika

IT
Member
Member

Повідомлення IT » 10 серпня 2008 22:24

Разрешите буквально пару копеек в виде оффтопика... Вопрос кто и почему участвовал (или не участвовал) не такой уж нейтральный, как хотелось бы его видеть через 90 лет. И, понятное дело, никто не вправе говорить о трусости Вашего деда, как впрочем и например моего. Но возможно ли забыть о том, что ждало этих в ту пору отважных юношей через 10-15 лет? В этом-то и проблема.
Если будут исчерпаны темы, которые кормят, эта тема тоже неплоха.

Пусть каждый скажет за себя, но не \"копытных\" ради...

lSadovina
Member
Member

Повідомлення lSadovina » 11 серпня 2008 18:08

IT
Востаннє редагувалось lSadovina в 23 січня 2009 11:56, всього редагувалось 1 раз.
Lika

lSadovina
Member
Member

Повідомлення lSadovina » 13 серпня 2008 21:09

dytyna Оля,здравствуйте! У меня были проблемы с компьютером.Уничтожена вся адресная книга.Продублируйте,пожалуйста, свой электронный адрес мне в личку. Соскучилась по вашим
сообщениям! :)
Lika

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 26 серпня 2008 19:01

dytyna написав:До речі, у зв’язку з черговим пожвавленням в галузі пластового музейництва в Україні є деякі шанси, що Клівлендський музей переїде сюди (поки що я до того надто скептично ставлюся).

Вітаю!
Мене дуже цікавить: що нині з себе уявляє цей музей? Як з ним можна зв`язатися? Власне, цікавлюся тим, бо зустрічав в емігрантській пресі інформацію про те, що там зберігався один знак, який до музею привіз особисто Л.Бачинський. Цей знак -- яскраве його зображення, мене дуже цкавить для книжки.

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 27 серпня 2008 09:56

Наскільки знаю, Л.Бачинський створив у Клівленді два музеї - український і пластовий. Припускаю, що вони обидва в одному будинку. Але найкраще знайти людину в Клівленді - тоді шанси щось знайти значно виростуть. Звичайно, можна спробувати написати письмо на адресу, подану на сайті українського музею. Мені не відповіли :)

http://www.umacleveland.org/contact.htm

Поперед.Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей