Монументи 1-ї світової війни

Модератор: Global Moderators

RAO
Member
Member

Монументи 1-ї світової війни

Повідомлення RAO » 04 травня 2008 19:26

Завдяки \"довгим\" вихідним нарешті реалізував свою давню мрію побувати у місті моїх юнацьких років. Мова йде про м. Ковель Волинської області. На місцевому цвинтарі сфотографував монументи на честь солдатів різних армій, що полягли у першу світову війну. Гадаю, що громаді буде цікаво подивитись мій короткий фотозвіт.

1. Памятник на честь німецьких солдат. Може хто володіє німецькою і перекладе, що там точно написано (я зрозумів лише загальний зміст).

2. Памятник на честь австрійських та угорських солдат (на жаль мармурові плити на памятнику давно вже знищені)

3. Памятник росіянам, який поставила у 1918 р. ц.і к. 4-а Армія (напис зроблений трьома мовами - німецькою. українською та російською)

4. Памятник на могилі угорського кадета-аспіранта Надя Лайоша (колись таких памятничків було багато - зараз залишилося тільки два)
Приєднані файли
IMGP0071 (копия).jpg
IMGP0074 (копия).jpg
IMGP0077 (копия).jpg
IMGP0078 (копия).jpg
IMGP0100 (копия).jpg

vahmistr
Member
Member

Повідомлення vahmistr » 04 травня 2008 21:31

На початку квітня зустрічався з представником Чорного Хреста Отто Яусом, він був в Луцьку і Ковелі саме з приводу цих памятників. Міська влада вкотре обіцяє посприяти тим аматорам, які підтримують ці поховання у терпимому стані, але цього замало. Поштовхом до змін на краще у справі меморіалів і памятників має стати 90-річниця закінчення ПСВ і європейські прагнення наших урядовців. Але їм можуть порядно попсувати у цьому фотографії жалюгідного стану могил солдатів європейських країн, які поховані у нас, і які можуть зявитися у пресі цих країн.
вахмістр

RAO
Member
Member

Повідомлення RAO » 04 травня 2008 21:59

аматори? :) австрыйський монумент у Ковелі виглядає так само як й 17 років тому. Колись на ковельському цвинтарі я знайшов біля 30 індивідуальних памятників німецьким солдатам (у вигляді невеликого розміру бетонних плиток) - зараз немає жодної. може звичайно я погано шукав, або їх повикопували і зберігають десь до кращих часів. від австрійських індивідуальних памятників чудом лишилось тільки два (один є на фото), російський колись знайшов один (на смітнику) - зараз очевидно вже і той зник.
Добре, що у свій час я хоч попереписував написи з цих памятників.

klemen
Member
Member

Повідомлення klemen » 05 травня 2008 00:52

Çäðàâñòâóéòå RAO!

Çàìå÷àòåëüíàÿ ôîòîãðàôèÿ. Ó âàñ òàêæå åñòü ôîòîãðàôèè èëè èíôîðìàöèÿ î òîì, ãäå ïîõîðîíåíû àâñòðî-âåíãåðñêèé ñîëäàò, êîòîðûå ïîãèáëè â áèòâå çà Çîëî÷³â (26-28 àâãóñòà 1914) è Chernelitsia èëè Czernelica (àâãóñòà 1915)?

Klemen

RAO
Member
Member

Повідомлення RAO » 05 травня 2008 10:20

klemen

К сожалению, нет. Я в этих местах еще ни разу не был. Если буду, обязательно сделаю фотографии.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 05 травня 2008 12:52

На 1-м фото написано что-то вроде \"для воодушевления павшим за Родину поставлен этот вечный памятник верным сердцам земляков и это сооружение не упадет под ветром\". Коряво, но точно не могу перевести.

vahmistr
Member
Member

Повідомлення vahmistr » 05 травня 2008 13:01

Не зрозумів, чому смайлик біля слова аматори, а не \"міська влада\".
Треба було попитати в своєму рідному місті хто підтримує памятники, аби вони хоча б виглядали так, як 17 років тому, а їх місце не пішло під вторинне поховання. Не треба скеровувати стріли сарказму на тих, хто хоча б щось робить. А не подобається слово аматор, можна вжити любитель тощо.
Якщо хочеш допомогти реально, запрошую в середині травня до Тернополя, на впорядкування меморіалу австрійських воїнів, при собі мати сокиру, лопату і декілька пар рукавиць, крім фотоапарата.
вахмістр

RAO
Member
Member

Повідомлення RAO » 05 травня 2008 15:03

не хочеться тут починати суперечку й вправлятися у красномовстві та дотепності, однак мушу звернути увагу шановного пана на звертання до незнайомої йому людини. може не варто відразу так по-панібратські.
на ковельському цвинтарі не видно роботи ні міської влади, ні аматорів.
якщо серйозно можу викласти тут список німецьких солдат, які були поховані на ковельському цвинтарі у першу світову війну і могили яких свого часу мені пощастило знайти (зараз їх на старому місці вже немає, куди поділись не знаю).

IT
Member
Member

Повідомлення IT » 05 травня 2008 17:43

Дозволю собі додати ремарку до повідомлення вельмишановного RAO: десь напівдороги між Луцьком та Ковелем (поблизу Голоб?) по ліву сторону сторону траси є поховання австрійських вояків. Бачив його років з двадцять тому. Цікаво, чи упорядкували могили? Крім того, якщо вже мандрувати волинськими теренами, то досить цікавим є цвинтар у лісі на правому березі Путилівки. Колись чув, що там поховані солдати російської армії, що загинули в брусилівському наступі. Там колись була дерев'яна церква.

vonlemberg
Member
Member

Повідомлення vonlemberg » 06 травня 2008 20:30

Я був у Ковелі, і бачив цю могилу, її реставровували на початку 1990х років,
цей німецький монумент стоїть на старому цвинтарі, на схід від центра міста.
іронія долі, декілька десятків метрів від нього похований мій дідусь який був офіцером у полській армії до 1939 року

Bilyk
Member
Member

Повідомлення Bilyk » 12 травня 2008 09:18

Ще кілька фото. Пам'ятник який встановлено кілька років тому. Знаходиться він на виїзді з м.Городок, Хмельницької обл. в напрямку на Гусятин. Чи було щось на цьому місці раніше, зараз не пригадую. При нагоді виясню і розповім.
Приєднані файли
P5082312-e.jpg
P5082309-e.jpg
P5082310-e.jpg

SPADE
Member
Member

Повідомлення SPADE » 12 травня 2008 23:30

Занедбана братська могила з Ісв.війни. Розміри вражають.
Гори Карпати майже 700м.
Приєднані файли
1.jpg
ЗА ЧЕСТЬ, ЗА СЛАВУ, ЗА НАРОД!!!

ruslan
Member
Member

Re:

Повідомлення ruslan » 14 травня 2008 18:29

Bilyk написав:Ще кілька фото. Пам'ятник який встановлено кілька років тому. Знаходиться він на виїзді з м.Городок, Хмельницької обл. в напрямку на Гусятин. Чи було щось на цьому місці раніше, зараз не пригадую. При нагоді виясню і розповім.

Ось як це виглядало:
Зображення
Я не знаю хто такий Гітлер, мені достатньо Меркель.

Bilyk
Member
Member

Re:

Повідомлення Bilyk » 15 травня 2008 15:51

ruslan написав: Ось як це виглядало:

Подібно до того, що розповідав мені дід про таку подію. Йому було тоді 10 років і один бій відбувся практично в нього на очах. Кавалерія проти піхоти.
За пам'ятник. Я мав на увазі, чи було щось на його місці на зразок насипаної могили, якийсь монумент чи інше.

vahmistr
Member
Member

Повідомлення vahmistr » 16 травня 2008 09:09

Це не той Городок. Бій, який ілюструє ця картинка, відбувся під час Галіційської битви під Городком-Ягелонським (між Львовом і Перемишлем), а у Вас мова йде про Городок-Подільський.
вахмістр

Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей