Монументи 1-ї світової війни

Модератор: Global Moderators

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 06 серпня 2008 18:03

Володимир Мороз написав:В 1920-1930-х в Західній Україні українською громадськістю насипалися саме символічні могили - часом з переліком полеглих вояків УСС чи УГА, часом без них. І саме насипні могили, а не пам’ятники

Не погоджуюсь! Можна прогорнути підшивку "Літопису Червоної Калини", щоб переконатися, що це були або мистецькі виконані пам`ятники у камені, або хрести оригінальної форми. Поміж іншим, я ще колись дивувався, що у 1920-30-і рр. грошей на це не жалкували! Потім розбірав: ветерани ГА створили на Західній Україні надзвичайно потужню кооперацію. Часто це були дуже заможні люди. Отож, пам`ятники вони замовляли на "широку руку", причому -- найкращим українським митцям того часу.

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 06 серпня 2008 18:22

Ще одне величезне прохання: а можна показати, що написано на дошці? Бо на фото нічого не видно... :(
Приєднані файли
Безымянный75.jpg
Офіцери Лейб-гвардії Преображенського полку
Безымянный118.jpg
Прапори Лейб-гвардії Преображенського полку

vahmistr
Member
Member

Повідомлення vahmistr » 06 серпня 2008 18:43

Навзаєм прошу детальніше про ленінградські \"вечорниці\" і про вдову.
http://www.grwar.ru/library/Zuboff/ZB_1.html
вахмістр

vahmistr
Member
Member

Повідомлення vahmistr » 06 серпня 2008 18:53

Найкраще фото розміщене на сайті російського консульства у Львові, а у мене з сонячними плямами
http://www.lviv.mid.ru/img/IMG_0475a.JPG
А поминули ми усіх 6
Приєднані файли
DSCF3802_800x600.JPG
вахмістр

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 06 серпня 2008 18:58

vahmistr написав:http://www.grwar.ru/library/Zuboff/ZB_1.html

Значить, або помиляється Зубов, або помиляється Торнау. Хоча останній досить ретельно складав список преображенців, які загинули у 1914-1917, та у 1917-1920 роках. Крім того, Торнау брав активну участь у боях під Красноставом у 1915 р., проте у липні 1917 р. його у полкові не було.
Про "вечорниці" -- це справа "Весна" -- протоколи допитів офіцерів Лейб-гвардії Преображенського полку. Частину протоколів я публікував, і вони висять десь в інтернеті, разом зі списком заарештованих. Частину -- не публікував. Зокрема пам`ятаю, що за цією справою був заарештований молодший брат Вісковського Юрій, який служив в РСЧА.

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 06 серпня 2008 19:01

Власне, на цьому ж сайті є і Торнау зі списком:

http://www.grwar.ru/library/Tornau/TR_024.html

vahmistr
Member
Member

Повідомлення vahmistr » 06 серпня 2008 19:29

Я схиляюсь вірити Зубову, який в тому бою командував 2-м батальйоном.
вахмістр

Володимир Мороз
Member
Member

Re:

Повідомлення Володимир Мороз » 06 серпня 2008 23:37

Тинченко написав:Так звідки інформація, що він був симпатиком УПА? Що його вбили з МГБ? Якщо його "знайшли", то, напевно, свідків вбивства не було?

Напевне, існує ще інша інформація, на якій базується родина, ну а відтак і світоч журналістики. Твоє припущення про вигадку теж швидше подібне на журналістське ;)

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 10 серпня 2008 04:00

vahmistr написав:Я схиляюсь вірити Зубову, який в тому бою командував 2-м батальйоном.

А на Тарнау, мабуть, не було звернуто належної уваги... Все одне зроблена надзвичайно гарна справа. З чим Вас щиро і вітаю. Але, на майбутнє -- бажано про такі речі попереджати заздалегідь. Адже, достеменно встановити: кого де поховали, в даному випадкові було цілком можливо.

Володимир Мороз написав:Напевне, існує ще інша інформація, на якій базується родина, ну а відтак і світоч журналістики. Твоє припущення про вигадку теж швидше подібне на журналістське

Бачиш, Володимире, виходячи з ментальності нашого сільського населення я можу стверджувати, що якщо б родина хоч щось напевно знала, вона б проце вже гомоніла щонайменше по всьому інтернету :-) Тим більше, "світоч журналістики" жодної інфи взагалі про це не подала.

Володимир Мороз
Member
Member

Re:

Повідомлення Володимир Мороз » 10 серпня 2008 10:32

Тинченко написав:Бачиш, Володимире, виходячи з ментальності нашого сільського населення я можу стверджувати, що якщо б родина хоч щось напевно знала, вона б проце вже гомоніла щонайменше по всьому інтернету :-) Тим більше, "світоч журналістики" жодної інфи взагалі про це не подала.

Не міряй все київськими мірками :) Я трохи зясовував справу із регіональними дослідженнями боротьби ОУН і УПА на Львівщині - переглянув усі регіональні видання і пресу. І можу ствердити, що в цілих районах десяток років на цю тему виходить одна загальна стаття 14 жовтня і більше нічого. Що говорити про якийсь конкретний епізод. Я пробував на кількох районних сайтах завязувати дискусію про УПА - ну, щоб туди не їздитисамому при потребі (причому один сайт належав молодіжці КУН - партія, яка тільки те й робить, що вшановує память і відновлює могили) - так от, ЖОДНОЇ! інформації на тих сайтах я не здобув, хоч як їх всіх не стимулював.

А в неті вискакують епізодичні, нечасті і абсолютно нефахові матеріали. Навіть тут, на форумі, намалювалася тільки одна людина з регіону, яка володіла інформацією по своєму районові (SPADE), і той десь подівся :(

vahmistr
Member
Member

Повідомлення vahmistr » 10 серпня 2008 12:22

Колеги, з теми \"Монументи ПСВ\" ми, як завжди, плавно перейшли на УПА. Не заперечую важливість її розгляду, але давайте дотримуватись системності.
вахмістр

Володимир Мороз
Member
Member

Повідомлення Володимир Мороз » 10 серпня 2008 13:19

Ну, ми ж говоримо про доховування полеглих повстанців у могили ПСВ - названо два випадки, таких було, очевидно, побільше.

Надибав у себе кілька фото меморіалу біля с. Звенячин Заставнівського р-ну Чернівецької обл.:
Приєднані файли
2007-09-25c.jpg
2007-09-25b.jpg
2007-09-25a.jpg

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 29 жовтня 2008 21:35

vahmistr написав:Завдяки пошуковій роботі вдалось знайти імена гвардійців: капітан Кондратенко Андрій Романович (син героя Порт-Артура генерал-лейтенанта Романа Ізидоровича Кондратенка, якого Україна призабула...

Сьгодні вирішив залізти у свої давні архівіні виписки (17 років тому зроблені!) щодо випусків Володимирського Київського кадетського корпусу.
Приємно іноді знайти несподіванку у своїх старих паперах :D

Серед випускників Володимирського Київського кадетського корпусу за 1913 рік знаходимо:
Кондратенко Андрій, народився 24 січня 1895 року. По закінченні корпусу вступив до додаткових класів Морського кадетського корпусу.
Наскільки я розумію, у 1914 році, з початком війни, перейшов до піхоти та надалі служив у Лейб-гвардії Преображенському полкові.

vahmistr!
Ось Ви займаєтесь бельгійцями, преображенцями, а чи не з`являлось у Вас бажання пошукати на тернопільському цвинтарі: де була ділянка загиблих бійців Галицької армії, та де знаходится могила генерал-хорунжого Євгена Мєшковського, похованого у Тернополі після смертельного поранення 9.07.1920 під Чорним Островом?

vahmistr
Member
Member

Повідомлення vahmistr » 30 жовтня 2008 19:08

Ці могили впорядковані. Буду на цвинтарі на \"задушні дні\" (1 листопада) сфотографую і виставлю. Могила генерала метрів в 150 від бельгійців.
вахмістр

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 30 жовтня 2008 23:34

vahmistr написав:Ці могили впорядковані. Буду на цвинтарі на "задушні дні" (1 листопада) сфотографую і виставлю. Могила генерала метрів в 150 від бельгійців.

Чесно -- не знав. Останній раз був у Тернополі 10 років тому. Місцеві краєзнавці, стоячи на цвинтарі, запевняли, що, мовляв, ну зовсім не знають: де поховання ГА та генерала Мєшковського. Буду вдячним за фото могили генерала. Правда, дуже цікаво.

Поперед.Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість