Прапори українських формувань часів визвольних змагань

Модератор: Global Moderators

Грiм
Member
Member

Re: Прапори українських формувань часів визвольних змагань

Повідомлення Грiм » 30 травня 2011 22:21

щодо нашої суперечки щодо передачі блакитного і жовтого у сірих тонах.
я можливо неточно передам, але сенс такий.
зараз відтінки сірого беруть з каналу яскравості, а на старих фото сірий брався з синього каналу. якось так.
тому і виходить, що в залежєності від насиченості кольорів може бути або світліше, або темніше одне відносно одного
Ми молодії, хлопці лісовії
Скрізь нам дорога відкрита.

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 30 травня 2011 23:39

погрався у фотошопі з синім каналом. відключив канали червоного і зеленого
таки дійсно: жовтий дуже темний, блакитний - дуже світлий. синій - практично білий.

якщо все дійсно так, то я прийшов до висновку - марно по фотам шукати правди щодо розташування смуг.

ruslan
Member
Member

Повідомлення ruslan » 31 травня 2011 07:37

Грім, братику. Не здатна була на ті часи фототехніка взагалі сприймати колір.
Ось, http://www.crazyshark.ru/cvetnye-fotogr ... i-27-foto/
Сергея Михайлович Прокудин–Горский (відомий) "кольорист фотографії" початку ХХ, він досягав кольору за рахунок кольорових пластин. Так само і Франтишек Кратки, який фотографував у кольорі на коронації Миколи ІІ у 1896 році.
І доречі, ні у кого небо жовтим не получалось....
Я не знаю хто такий Гітлер, мені достатньо Меркель.

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 31 травня 2011 10:32

Грім
Приєднані файли
BW.jpg
Востаннє редагувалось Bohdan в 31 травня 2011 11:19, всього редагувалось 2 разів.

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 31 травня 2011 10:33

Грiм написав:щодо нашої суперечки щодо передачі блакитного і жовтого у сірих тонах.
я можливо неточно передам, але сенс такий.
зараз відтінки сірого беруть з каналу яскравості, а на старих фото сірий брався з синього каналу. якось так.
тому і виходить, що в залежєності від насиченості кольорів може бути або світліше, або темніше одне відносно одного

Я, на жаль, не в курсі, в чому саме предмет "суперечки", але цей підхід, в принципі, слід визнати вірним, звичайно з урахуванням того, що метод дуже приблизний, бо маємо справу з різними моделями синтезу кольорів.
Тому зовсім відключати жовтий і червоний канали не варто.

якщо все дійсно так, то я прийшов до висновку - марно по фотам шукати правди щодо розташування смуг.

:yes:

ruslan
Member
Member

Повідомлення ruslan » 31 травня 2011 16:47

Объяснение процесса воспроизведения цвета, “Цифровая хроматография”
Насколько известно, экземпляра или иллюстрации фотоаппарата, которым пользовался Прокудин-Горский, не сохранилось. Фотоаппарат фотографа был сконструирован им самим и, вероятно, был похож на модель, созданную приблизительно в 1906 году доктором Адольфом Мите, с которым Прокудин-Горский ранее познакомился в Германии.
Зображення
Мы знаем, что Прокудин-Горский предназначал свои фотографии для просмотра в цветном изображении, поскольку он изобрел оригинальную фототехнологию для того, чтобы зафиксировать эти изображения в черно-белом цвете на стеклянных негативах, используя красный, зеленый и синий фильтры. Затем, используя систему проекции света с теми же самыми тремя фильтрами, он показывал эти изображения в цветном варианте на диапозитивах на лекциях.
Зображення
Прокудин-Горский вставлял в фотоаппарат одну узкую вертикальную пластинку приблизительно 7,5 см шириной и 22,8 см длиной. Затем он трижды снимал один и тот же предмет в довольно быстрой последовательности, используя красный, зеленый и синий фильтры. Зображення
В фотоаппарате Прокудина-Горского снимаемый предмет оказывался перевернутым вверх ногами и реверсированным.
Для цифровой обработки подлинный стеклянный негатив, состоящий из трех частей, сканируется сверху цифровым фотоаппаратом в шкале оттенков серого цвета. Компьютерная программа для редактирования изображений преобразует скан всей пластинки из негатива в позитив. Скан перевертывается для того, чтобы получить первоначальную физическую ориентацию.
Затем цифровое изображение пластинки сокращается до 8-ми битовой глубины пикселей в шкале оттенков серого цвета. При увеличении качество каждого изображения проверяется на контраст, степень разделения цвета, степень повреждения эмульсии и любые другие показатели, которые могут повлиять на конечное цветное комбинированное изображение
Зображення
Скан всей пластинки выравнивается и внешние края подрезаются.
Для каждого из трез изображений просканированной пластинки с подрезанными краями, создается электронный файл. Таким образом образуются три отдельные слоя, из которых будет получено конечное цветное комбинированное изображение. Эти слои маркируются по цвету. Зображення
Зображення
Двухэтапный процесс совмещения – самый сложный шаг. Пока изображение все еще находится в шкале оттенков серого цвета, “анкеры” совмещаются в красном (R), синем (B) и зеленом (G) слоях. Затем шкала оттенков серого преобразуется в 24-битовый цвет “RGB”, и анкеры в каждом слое совмещаются еще более четко. В результате получается “совмещенное” цветное комбинированное изображение. Зображення

Цветное комбинированное изображение “RGB” (Красный, Зеленый, Синий) кадрируется и убирается все, кроме площади снимка, общей для всех трех слоев.

Кадрированное цветное комбинированное изображение корректируется для того, чтобы достичь необходимого контраста, светового эффекта и теневых деталей, и оптимального цветового баланса. Зображення
Конечное комбинированное цветное изображение ретушируется для того, чтобы сократить до минимума дефекты, связанные со старением и случайными повреждениями.
Я не знаю хто такий Гітлер, мені достатньо Меркель.

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 31 травня 2011 21:53

Грiм
До речі, цікавий факт: оскільки перші фотоматеріали були чутливі лише в синьо-фіолетовому спектрі, то на зорі кінематографу застосовували спеціальний грим – наприклад, фарбували губи в блакитний колір, щоб вони не виглядали геть чорними.

Так що, цілком можливо, що наші Великі княжни теж з блакитними губами :)

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 31 травня 2011 22:25

Грім, братику. Не здатна була на ті часи фототехніка взагалі сприймати колір.

так мова про відтінки сірого, а не про колір. уважно перечитай мій пост

Bohdan. твої викладки впринципі підтверджують те, що переказав я. щодо синього каналу - можливо це мені спрощено пояснили, але суть зрозуміло і впринципі так воно і є

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 01 червня 2011 12:18

Оскільки це питання хвилювало трудящих ще аж ген-ген коли, то слід лише зауважити, що проблема ускладнюється не лише тим, що перші фотоматеріали мали вузький спектр чутливості.

Вже з кінця 19ст. з’явились методи сенсибілізації, які все більше і більше розширювали діапазон сприймання.

Але, по-перше, залежність чутливості фотопластин від довжини хвилі ніколи не була лінійною.

А, по-друге, хоча т. з. панхроматичні пластини, які більш-менш адекватно сприймали видимий спектр (хоча й вони мали провал в ділянці зеленого світла десь у 1,5 рази) були відомі вже з 1906 року, решта видів пластин продовжувала випускатися і використовуватися ще дуже-дуже довго.

І невідомо, на яку саме пластину робилася та чи інша світлина.

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 19 вересня 2011 22:43

Повертаючись до власне теми прапорів, хотів запитати: хтось чув про військово-морський прапор, що був подарований капітаном Шрамченком пластунському куреню "Чорноморці"?..
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

Гетьманець
Member
Member

Повідомлення Гетьманець » 11 січня 2012 18:27

Можливо, у посиланні немає нічого нового ,але там є деяка систематизація прапорів ...І взагалі,на мою думку непогано було б понамальовувати хоча б у пеінті нормальні реконструкції прапорів ,хоча б щоб було певне уявлення ... :twisted:
http://www.vexillographia.ru/ukraine/unr_army.htm

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 20 січня 2012 10:57

Здається, що у нас десь була тема по "італійцям"? Чи я помиляюся? :Search:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 21 січня 2012 03:02

Супер фото, ніколи не бачив! Доречі, що сталося з темою про синьо-жовтий прапор? Тему стерли?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 21 січня 2012 11:36

Ні, друже! Я її переніс з "Реконструкції" до історичного розділу в ПСВ. :yes:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 08 лютого 2012 23:01

3.PNG
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

Поперед.Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей