Історія 5-ї Херсонської дивізії ДА УНР

Модератор: Global Moderators

olesmaslak
Member
Member

Історія 5-ї Херсонської дивізії ДА УНР

Повідомлення olesmaslak » 01 листопада 2009 02:37

Чи не підскаже хто небудь якісь матеріали із історії 5-ї Херсонської дивізії ДА УНР? Особливо цікавлять початковий період існування і оцінки подій 26-31 серпня 1920 року (як з "галицького", так і з "наддніпрянського" боку). Лінк на мемури безпосередніх учасників тих подій взагалі був би безцінним :Bravo: ...

oleh66
Member
Member

Re: Історія 5-ї Херсонської дивізії ДА УНР

Повідомлення oleh66 » 01 листопада 2009 13:37

Великий архів Херсонської дивізії зберігається у Львові. Приїжджайте і читайте.
Книга "Ландскнехти Галицької армії" https://www.facebook.com/KnygaLandskneh ... ii?fref=ts

olesmaslak
Member
Member

Повідомлення olesmaslak » 01 листопада 2009 14:33

Це звісно цікава інформація. Але чи не має чогось у вже опублікованих джерелах? До того ж цікава "жива" історія - мемуари або навіть просто оцінки безпосередніх учасників і свідків тих контроверсійних подій...

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 03 листопада 2009 18:12

У "За Державність" та у "Літописі Червоної Калини" було кілька спогадів про ці події.

olesmaslak
Member
Member

Повідомлення olesmaslak » 03 листопада 2009 19:01

А чи не могли б Ви "дати наводку" на конкретні номери тих часописів? :?:

IVAN
Member
Member

Повідомлення IVAN » 03 листопада 2009 21:34

Ось які фонди є в ЦДАВО:
900. Штаб 13-го стрілецького куреня 13-ої стрілецької Херсонської бригади 5-ої стрілецької Херсонської дивізії УНР
1 опис, 3 справи 1921
978.Штаб 14-ої стрілецької Подільської бригади 5-ої стрілецької Херсонської дивізії військ УНР
1 опис, 18 справ 1921- 1922
1001. Штаб 40-го стрілецького куреня 14-ої стрілецької Подільської бригади 5-ої стрілецької Херсонської дивізії військ УНР
1 опис, 3 справи 1921
1318. Штаб 41-го стрілецького куреня 14-ої стрілецької Подільської бригади 5-ої стрілецької Херсонської дивізії військ УНР
1 опис, 5 справ 1921
1323. Штаб 2-ої бригади 5-ої стрілецької Херсонської дивізії військ УНР
1 опис, 2 справи 1920-1921
1342. Штаб 15-го стрілецького куреня 13-ої стрілецької бригади 5-ої Херсонської дивізії військ УНР
2 описи, 16 справ 1921-1922
1456. Штаб 5-го кінного полку 5-ої стрілецької Херсонської дивізії військ УНР
1 опис 22 справи 1921-1922
1511. Штаб 5-го збірного куреня 5-ої стрілецької Херсонської дивізії військ УНР
1 опис, 4 справи 1923- 1924
1554. Штаб окремого технічного куреня 5-ої стрілецької Херсонської дивізії військ УНР
1 опис, 5 справ 1920- 1921
1702. Штаб 5-ої окремої технічної сотні 5-ої стрілецької Херсонської дивізії військ УНР
1 опис, 6 справ 1921-1922

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 04 листопада 2009 14:55

oleh66 написав:Великий архів Херсонської дивізії зберігається у Львові. Приїжджайте і читайте.

IVAN написав:Ось які фонди є в ЦДАВО

Ага, а також Centralne Archiwum Wojskowe, Sprzymierzona Armia Ukraińska:
I.380.12. 5-а Херсонська дивізія (5 Dywizja Chersońska) (9 од. зб.)
"Приїжджайте і читайте" :crazy:

Некрасиво посилати незнайому людину...

olesmaslak
Member
Member

Повідомлення olesmaslak » 04 листопада 2009 15:05

Ну насправді мене архівні збірки різної там документації цікавлять найменше 8-)

oleh66
Member
Member

Повідомлення oleh66 » 04 листопада 2009 15:15

olesmaslak написав:Ну насправді мене архівні збірки різної там документації цікавлять найменше 8-)

Тобто вас цікавить історія Херсонської дивізії, але не цікавлять списки її командування, особового складу, автобіографії військовослужбовців, фотографії? Я вас вірно зрозумів?
Книга "Ландскнехти Галицької армії" https://www.facebook.com/KnygaLandskneh ... ii?fref=ts

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 04 листопада 2009 15:21

oleh66
У першому пості чітко написано: "мемуари"!

olesmaslak
Member
Member

Повідомлення olesmaslak » 04 листопада 2009 15:55

oleh66 написав:
olesmaslak написав:Ну насправді мене архівні збірки різної там документації цікавлять найменше 8-)

Тобто вас цікавить історія Херсонської дивізії, але не цікавлять списки її командування, особового складу, автобіографії військовослужбовців, фотографії? Я вас вірно зрозумів?

Гаразд - уточню. Я не є професійниим "військовим істориком". Мене більше цікавить політична історія, а "військова історія" є цікавою лише як її компонент. І в цьому плані мене найменше цікавлять "списки командування, особового складу, автобіографії військовослужбовців, фотографії" (хоча якоюсь мірою і це цікаво - "для повноти картини"). 5 Херсонська дивізія цікава в контексті "історії ГА після ГА" - фактично як найменш висвітлений період епопеї Галицької армії. Причому Галицької армії не лише як військової сили - але насамперед як "військово-політичного феномену". А якщо дивитися на ГА в цьому ракурсі - то найбільш цінним матеріалом є мемуари учасників, тогочасні газетні статті (якщо такі були) і т.п. матеріал що містить ОЦІНКИ, насамперед ПОЛІТИЧНІ оцінки, тих чи інших подій. А також матеріал, що дає змогу зрозуміти мотиви (політичні, психологічні і т.п.) тих чи інших дій безпосередніх учасників подій.
Востаннє редагувалось olesmaslak в 04 листопада 2009 16:13, всього редагувалось 1 раз.

oleh66
Member
Member

Повідомлення oleh66 » 04 листопада 2009 16:12

olesmaslak написав:
oleh66 написав:

Гаразд - уточню. Я не є професійниим "військовим істориком". Мене більше цікавить політична історія, а "військова історія" є цікавою лише як її компонент. І в цьому плані мене найменше цікавлять "списки командування, особового складу, автобіографії військовослужбовців, фотографії" (хоча якоюсь мірою і це цікаво). 5 Херсонська дивізія цікава в контексті "історії ГА після ГА" - фактично як найменш висвітлений період епопеї Галицької армії. Причому Галицької армії не лише як військової сили - але насамперед як "військово-політичного феномену". А якщо дивитися на ГА в цьому ракурсі - то найбільш цінним матеріалом є мемуари учасників, тогочасні газетні статті (якщо такі були) і т.п. матеріал що містить ОЦІНКИ, насамперед ПОЛІТИЧНІ оцінки, тих чи інших подій. А також матеріал, що дає змогу зрозуміти мотиви (політичні, психологічні і т.п.) тих чи інших дій безпосередніх учасників подій.

У мемуарах також часом зявляються якісь прізвища, імена, цифри, факти, в яких треба вміти розібратися. Є чимало "спогадів", написаних за принципом "...і тоді генерал такий-то мене питає...", хоча на час війни автор спогадів був ніким і звали його ніяк. Це я до того, що загальну інформацію щодо основних учасників тих подій треба мати і, для прикладу, відрізняти офіцера з прізвищем Шепарович, який служив у Херсонській дивізії, і ще кількох з таким же прізвищем, які там не служили, але цілком можливо могли залишити якісь ремінісценції з цього приводу.

oleh66
Member
Member

Повідомлення oleh66 » 04 листопада 2009 16:20

Хоча, звичайно, у кожного свій шлях вивчення історії.

olesmaslak
Member
Member

Повідомлення olesmaslak » 04 листопада 2009 16:21

oleh66 написав:У мемуарах також часом зявляються якісь прізвища, імена, цифри, факти, в яких треба вміти розібратися. Є чимало "спогадів", написаних за принципом "...і тоді генерал такий-то мене питає...", хоча на час війни автор спогадів був ніким і звали його ніяк. Це я до того, що загальну інформацію щодо основних учасників тих подій треба мати і, для прикладу, відрізняти офіцера з прізвищем Шепарович, який служив у Херсонській дивізії, і ще кількох з таким же прізвищем, які там не служили, але цілком можливо могли залишити якісь ремінісценції з цього приводу.

Це само собою зрозуміло. Але такі деталі є необхідними лише коли створюється якась масштабна "реконструкція картини подій". Мене ж поки що цікавлять насамперед ОЦІНКИ ПОДІЙ їх учасниками і сучасниками, "РЕКОНСТРУКЦІЯ МОТИВІВ УЧАСНИКІВ", ну і "політичний бік справи" само собою. Буде час і натхнення - візьмуся і за дослідження вказаних Вами деталей. Але явно не зараз... 8-)

olesmaslak
Member
Member

Повідомлення olesmaslak » 04 листопада 2009 16:34

До того ж жодних посилань на жодні мемуари я досі тут не побачив %) Так що в мене немає жодних підстав піддавати сумніву авторитетність їхніх авторів :P Логічно спочатку побачити ті мемуари а потім вже з'ясовувати якісь гіпотетичні нез'ясовані деталі біографії їх автора, а не навпаки - зробити список всіх можливих учасників поідй а потім вже з'ясовувати - чи не написали бува вони чогось... :idea:

Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість